Píšou o Humpolci – archiweb.cz: Rodinný dům u Humpolce

16
Rodinný dům stojí na kraji města v lokalitě rozvojového území. Jednou v budoucnosti bude obestoupen blízkými sousedy. proto je tvořen dvěma hmotami svírajícími malý dvorek, prostor, do kterého se dům otevírá prosklenými posuvnými stěnami. vytváří se tak venkovní záliv soukromí skrytý před zraky kolemjdoucích. Hmoty domu jsou na úrovni 1.NP spojeny pásem fasády tak, aby vytvářel dojem jednotného čtvercového půdorysu. Fasádu tvoří panely ze smrkových biodesek. panely byly CNC strojem vyzdobeny reliéfem v místech plné fasády, resp. perforací posuvných panelů před okny domu. ve větší z hmot domu se nachází veliký, do krovu otevřený, prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Spojitý prostor je příčně dělený kuchyňským ostrůvkem, jídelním stolem a knihovnou s krbovými kamny. V menší z hmot se skrývá ložnice se šatnou a dva dětské pokoje s prostornými spacími patry. ve spojovacím krčku s plochou zelenou střechou je koupelna domu. v pokojích je nalepena masivní dubová podlaha. Ve zbytku domu pak nášlapnou vrstvu tvoří zelenkavé, broušené a leštěné Cemflow, které je vyhřívané teplovodním podlahovým vytápěním. interiér domu je prostoupen zelenou barvou křídel dveří, dvířek kuchyně a všudypřítomných rostlin. Kromě rostlin v domě bydlí čtyřčlenná rodina a dvě kočky.

Matěj Petránek
Projekt:2020
Realizace:2021
Užitná plocha:150 m2
Zastavěná plocha:205 m2
Plocha pozemku:860 m2
Obestavěný prostor:763 m3
rodinné domy
dřevěný obklad
dřevostavba
zelená
sedlová střecha
samostatně stojící
Spolupráce: Vladimír Suchánek, Kateřina Vondráková, Karel Wheeler, Jiří Hustoles
Dodavatel: Matěj Petránek a kolektiv
Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Oblíbená zelená je venku i uvnitř. Takové zajímavé bydlení najdete u Humpolce

Axl

16 thoughts on “Píšou o Humpolci – archiweb.cz: Rodinný dům u Humpolce

  1. Nebo si na rozdíl od vás zvládnou utřít prdel papírem, ne každý je milovníkem výstřiku do útrob análu, vy investore jeden. 😉

    1. To víte, jsme lidé prostí z města pro byznys, kteří jsou ochotni dělat i za nízkou mzdu jak pravila paní starostka, tudíž jsme kolektivně odsouzení k jednovrstvému papíru,, COOP,, kvality za 3,50 rule a tím si dřeme věnec 😉 😉 .

 1. Jsme Východní Evropa, hygienické návyky vyspělého světa k nám vždy doráží se zpožděním. Jak velké to zpoždění je záleží na finanční síle investora a jeho prioritách. Někteří maloměšťáci se raději spokojí se skvrnou ve velikosti mexického dolaru na jejich spodním prádle, než by investovali do větší a kvalitnější koupelny. Někdy je problém v architektovi, který je eko tip, kterému civilizační standard přijde jako sprosté slovo.
  Celkově hezký barák, ale funkčností odpovídající úrovni 90sátkám. Škoda nevyužité šance.

  1. je vsechno co je ve „vyspelem“ svete bezne lepsi? Ja napriklad na bidetu nikdy nesedel a svete div se, dokazal jsem se i ozenit….

   1. Jasně že se nemusíme 2xdenně sprchovat, měnit si denně spodní prádlo, používat antiperspirant, kolínskou, zastřihávat si chloupky v nose a uších, používat bidet, nechodit na zubní hygienu, preventivně k lékaři či zubaři. Nemusíme o sebe dbát, snažit se sportovat a celkově mít zdravý životní styl.
    Jsem přesvědčen, že v tomto rodinném domku je myčka nádobí, pračka či sušička a venku stojí zánovní automobil.
    Jen hygienické standardy zůstaly na úrovni 19 století. Smutné, ale vcelku výstižně vypovídající obrázek o naší společnosti.

    1. Ty místní kuřbuřte, tak si strichej chloupky v nose a až půjdeš z lnarsky z paneláku do fitka s ostatníma buznama sportovat, tak jim povídej že jsou lidi co nemají bidet. Tady nebyl článek o tom jak si mejes sejra za rafkem, ale o zajímavé stavbě ty navyku.

     1. Zajímává stavba určitě, ale zároveň něco vypovídá o majitelích této stavby.
      Nic víc, nic méně.

     2. neinstalace bidetu vypovida o majitelich? Ale? Tebe bych doma mit teda nechtel.

  2. 😀 apropo a kde přicházíte do styku se spodnim prádlem maloměšťáků, že máte tyto zkušenosti.

 2. Zase debilní komentáře osob, co rozumí stavařině a všemu kolem.. Expertů je hodně..Opravdových odborníků by napočítal na prstech jedné ruky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oznámení o přerušení elektrické energie dne 24.5.2023

St Kvě 17 , 2023
Sdílíme informaci od společnosti EG.D o přerušení dodávky el. energie dne 24.5.2023 od 8 – 16h, v části obce Humpolec, v části ulice Lužická (č.p. 1332,1333,1334,1335,1536), v části ulice Na Rybníčku (č.p. 1314,1315,1316,1317,1318,1319), v části ulice Čejovská (č.p. 1689). Čtěte dále:   Parádní chata u Humpolce má 60 metrů čtverečních. […]

You May Like

Témata