Píšou o Humpolci – iDnes.cz: Rychlé dohody i týdny tápání. Vyjednává se i v menších městech Vysočiny

44

Povolební vyjednávání jsou v plném proudu i v menších městech Vysočiny. Někde byla dohoda velice rychlá, jinde může trvat ještě týdny. Změny hlásí třeba Velká Bíteš či Humpolec, kde po 30 letech odchází ODS do opozice i se Stanislavem Bernardem. Naopak v Chotěboři bude zjevně ještě dusno.

Humpolec – Bude město mít první starostku?

Jak to vypadá, Humpolec bude mít zřejmě svou historicky první starostku. Post si nárokuje vítěz voleb, což je ANO s nezávislými s lídryní Alenou Štěrbovou. ANO získalo ve volbách šest z 21 mandátů. Porazilo tak ODS, která získala čtyři zastupitele. Mezi nimi je i pivovarník Stanislav Bernard, kterého voliči vynesli z 12. místa kandidátky do čela.

Občanští demokraté by se mohli historicky vůbec poprvé po třiceti letech dostat z vedení města a skončit v opozici. Nahrává tomu i fakt, že zatím nebyli osloveni k žádné schůzce vítězem voleb.

Starosta Humpolce Karel Kratochvíl.
V Bystřici nad Pernštejnem se slavnostně otevřelo nové turistické centrum Eden, na snímku starosta Karel Pačiska (21. března 2015).
Výstavu v Třešti slavnostně zahájili starosta Vladislav Hynk, generální ředitel společnosti Kostelecké uzeniny Michal Jedlička a personální ředitel společnosti Zdeněk Lidmila. Spolu s nimi také tiskový mluvčí ČOV Marek Brodský. (5. května 2016)
Odhalení Kamenů zmizelých v Chotěboři. Na snímku vlevo autor kamenů Gunter Demnig, vpravo starosta Tomáš Škaryd.

Prioritou pro ANO je totiž vytvořit koalici, kterou by utvořilo s uskupením Humpolec GO!, Piráty a STAN. Měli by tak křehkou většinu 11 hlasů z 21. Dokonce už společně ladí detaily koaliční smlouvy.

„Myslím, že koaliční smlouva by mohla být podepsaná během dvou dnů. Jde nám o změnu na radnici po třicetileté vládě jedné strany,“ potvrdila devětašedesátiletá Štěrbová.

Zbytek článku o ostatních městech na Vysočině zde: https://www.idnes.cz/volby/jihlava/volby-komunalni-mesta-vyjednavani-vysocina-politika.A220927_685450_jihlava-zpravy_mv

Čtěte dále:   Humpolec na videu: Starý Humpolec

Axl

44 thoughts on “Píšou o Humpolci – iDnes.cz: Rychlé dohody i týdny tápání. Vyjednává se i v menších městech Vysočiny

   1. Vždycky se tradovalo že vláda která zdraží pivo,padne.
    Tato „vláda“ pivo zlevnila,a padla.Nová doba 🙂

 1. Pokud je mi z nahlédnutí do zákulisí známo, koaliční smlouva v podobě zmíněné v článku je na světě od nedělního podvečera a potvrzena už je 3 ze 4 zúčastněných stran.

  Šance, že by nakonec dopadla jiná koalice je mizivá.

    1. Na papírování je tam spousta úředníků. A papírování ve stylu co se tu praktikoval (Bruknerovy kšefty, Kratochvílovy kšefty, Bernard uber alles,…), aby se všechno zakrylo, to snad ať to raději řídí nějaká dáma z úřadu. Všichni jsme nahraditelní.

 2. Jsem přesvědčen, že se paní Balnohová velice rychle přeorientuje na podporu nově vznikající koalice.
  Přeci jen jejich živnost je velice spjata s městem Humpolec.

  Doufám, že nová koalice bude měřit všem stejným metrem.

  1. Obdivuji,že Balnohové to zase vyšlo. Stejně mlčící jak Arnotová a jiné, dnes už bývalé zastupitelky. Asi taktika a je tam zas.

  2. Paní Balnohova je had. To dokázala víc než jednou. Mlčí, v ničem se pořádně nevyzná, což potvrzuje to fiasko ve FV. Je to inflitrator a podržtaška.

 3. Stěžejní bude obsazení pozice místostarosty s agendou co měli v minulosti Namyslo a Brukner. To je alfa a omega chodu města. A bude to ostře sledovaný post. Post starosty je už jen pověstná třešnička na dortu, takové zastřešení celé radnice.

  1. To zas bude keců od Hraly, ten blb se tam neměl dostat co na ním ty lidi vidí? Však je to jen slintal

    1. Vidím tři varianty: a) Štěrbova si nechá k sobě i místostarostu z ANO, dalsiho místostarostu dostane HUGO (architekt-urbanista?). b) Štěrbova potlaci ego, bude chtít být velkorysa, potom AŠ+někdo z HUGA + Pavlis (ma více zkušeností s komunalem než Fana). c) rozšíří počet místostarostůna tři a každý appendix dostane jeden flek.

     1. Architekt je kde kdo, architekt- urbanisty vzniká, když se dostane ego do velke nerovnováhy se schopnostmi.

  1. Tak starostka ma na vyber ze svych 6ti kousku, jsou vitezove voleb tak at si obsadi i mistostarosty. Lidi tam ma na to nejlepsi.

   1. Horší než mimózní kokta knihkupec to nebude. Chtělo to zaarchivovat jeho perly typu „za mě se město neposunulo ani o milimetr“.

    1. Asi Kratochvíl…ten ma všeobecný problém se vyjádřit…AMK Kukrechtova na tom není o nic lépe. Ne, že by se nedokázala vyjádřit, jen ta její vyjádření jsou jaksi prázdná.

     1. Jj….3 členové Bartakovic rodiny na MU. Jak je to vůbec možné?

   1. Nebudou vznikat trafiky? A jak si myslíte, že “uplatí”čtvrtýho koaličního partnera. Vsadím se, že vymyslí novou placenou funkci, aby byli všichni u lizu.

    1. Krasna ukazka mysleni „podle sebe soudim tebe“. Dekujeme, ze ukazujete, jak jste se dosud chovali. Nova koalice bude uplne odlisna! Tesim se na nove roky Humpolce! A pockejte na uverejneni koalicni smlouvy, tam se vsechno docteme.

     1. Tak nebude koryto zítra, tak ho uděláte za rok. Hrala, Machek a Hendrych se bez městských peněz neobejdou.

      Kdyby byli co k čemu vzdají se svých gigantických výplat a dají to na charitu.

     2. reakce na 12:35

      Hrala, Machek a Hendrych jsou napojeni na městské peníze?
      Upřesněte.

 4. Levným pivem jste se nalemtali, a nakonec jste dohodu nezvolili, jste humpolecka luza a pakaz. Ale aktivisti Machek, Hrala Vám ukážou jak se má žít v Humpolci. Např. můžete k moři ke statku, a nebo do kavárny kde se poflakujou biomatky.

  1. „Chceme dát lidem možnost vybrat si místní zastupitele, u kterých mají jistotu, že nebudou zhoršovat hádky, ale naopak spolupracovat. Nejen v kampani, ale i na radnici.“ – tolik citace textu „Dohody“

   takže ti co vás nevolili už nejsou lidi, ale humpolecká lůza a pakáž

   Aha. Děkujeme za upřímnost kluci a holky z Dohody.

   1. Tak já jsem ale už opravdu zmaten – myslel jsem doteď, že byla jasná hranice mezi ovcí/volem (lůzou, pakáží?) a uvědomělým voličem a teď tu čtu, že snad tyto zavrženíhodné skupiny obyvatel infiltrovaly obě strany sporu?? No v tom aby se prase vyznalo:-)

 5. Troufne si někdo odhadnout, kolik by získali ODS a STO mandátů, kdyby do toho nenalil pan Bernard 3 miliony?

  1. troufne si nekdo odhadnout, kolik by mela pi Sterbova mandatu bez znacky ANO? Troufne si nekdo odhadnout, jestli by to neznamenalo, ze napr. HUGO bude mit o 2 vic? Kdyby, kdyby, kdyby…..

  1. To by teoreticky mohl, kdyby kandidovalo pouze ANO 2011.
   Jenže tady kandidoval a vyhrál volby subjekt „ANO 2011 s podporou nezávislých“.
   Takže žádný problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

MĚSTO HUMPOLEC BUDE MÍT ZCELA NOVÉ VEDENÍ

Čt Zář 29 , 2022
Město Humpolec povedou nově zástupci čtyřčlenné koalice, která během víkendových komunálních voleb získala v úhrnu 11 mandátů z 21 zastupitelů. Čtěte dále:   Humpolec na videu: Starý Humpolec

You May Like

Témata