Píšou o Humpolci: Rekonstrukce dvou ulic v Humpolci ještě nekončí. Oprava potrvá déle

3

Rekonstrukce dvou ulic v Humpolci potrvá déle, než město původně plánovalo. Obyvatelé Humpolce se po nových ulicích projdou v prosinci. Nový termín dokončení je konec listopadu.

„V roce 2019 se uskutečnila výstavba okružní křižovatky v prostoru křižovatky ulic Pražská, Zahradní a Okružní. V rámci této stavby město Humpolec rekonstruovalo své inženýrské sítě, a to splaškovou kanalizační stoku, hlavní přívodní vodovodní řad a výstavbu nové dešťové kanalizace,“ informovala mluvčí radnice Marcela Průchová.

Letos stavba pokračuje dalším úsekem, který podle zpracované projektové dokumentace byl plánován od křižovatky ulic Na Kasárnách – Nerudova (od obchodu Billa) po ukončený úsek z roku 2019. V tomto celém úseku je i počítáno s rekonstrukcí plynovodu a přípojek.  „Vzhledem k rozsahu prací je projekt rozdělený na dvě samostatné etapy.  Aby se dala vyřešit komplikace se spodní vodou, musí být stavba prodloužena o třicet metrů, tím se zároveň posune termín dokončení,“ vysvětlila Průchová. Takové řešení pomůže zároveň odstranit zaplavování sklepů okolních nemovitostí. Na základě společného jednání včetně Krajské správy a údržby silnic Vysočiny se termín dokončení stavby prodloužil do 30. listopadu.

Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/rekonstrukce-ulic-v-humpolce-prazska-oprava-potrva-dele-20231113.html

Čtěte dále:   Béčko Velkého Meziříčí na Humpolec nestačilo

Axl

3 thoughts on “Píšou o Humpolci: Rekonstrukce dvou ulic v Humpolci ještě nekončí. Oprava potrvá déle

    1. Před pár lety se pan Kavřík rozčiloval (oprávněně), proč při tehdy zcela rozkopané ulici nepokládají i kanalizační potrubí. Asi ani on netušil, jak dlouho si dokáží vyhrát s tak krátkým úsekem, jako letos. Hrůza pomyslet na další uzavírky při trase dolů z kopce k čističce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolecký jarmark

Út Lis 14 , 2023
Zveme Vás na předvánoční Humpolecký jarmark, který se uskuteční tuto sobotu 18.11. od 9 – 12 hod. Těšíme se na Vás!   Čtěte dále:   Někdo se i ztratí. Kukuřičné bludiště v Humpolci je spletité

You May Like

Témata