Píšou o Humpolci: Veřejná debata v Humpolci: Cena za obchvat? Přes tři čtvrtě miliardy korun

7

Bouřlivou debatu veřejnosti vyvolala pondělní prezentace o humpoleckém obchvatu. Na přetřes přišly finance, ochrana životního prostředí i kritika samotného naplánovaní obchvatu. Ten vyjde na více než tři čtvrtě miliardy korun.

„Četl jsem, že naše pozemky se budou vykupovat za dvě sto korun na metr čtvereční. To je drzost. Byl jsem na katastru nemovitostí. Tam mi řekli, že mají hodnotu minimálně osmi set korun,“ postěžoval si jeden z majitelů pozemků. Končící humpolecký starosta Karel Kratochvíl vzápětí uvádí skutečnosti na pravou míru. „Dvěma sty korun bude přispívat Kraj Vysočina. Zbytek bude doplácet město. Vaše částka tedy může být opravdu reálná,“ ujistil Kratochvíl.

Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/obchvat-humpolce-ma-presahnout-tri-ctvrte-miliardy-korun-20221017.html

Axl

7 thoughts on “Píšou o Humpolci: Veřejná debata v Humpolci: Cena za obchvat? Přes tři čtvrtě miliardy korun

  1. To vymyslelo dítě ve skolce, kdyz mu dali pastelky? Blbost, v Humpolci není třeba obchvat taky žádný nebude tohle je totální kravina. Kdyby šel od Hranipexu ke kolejim a poté podél koleji a z Vilemova za Rozkos tak bych tomu i věřil, toto ne.

    1. No tak podél koleji asi těžko, tam přece bydlí ctěná paní Štěrbová se svou Veselou rodinou 😏

    2. Ano, to je rozumná varianta. Ve výsledku nebude hlukem obtěžovat tolik rodinných domu jako severozápadní.

    3. mohlo by to jit klidne i kolem dalnice. nikoho by to neobtezovalo a smiklo by se to pak na tu Rozkos nekde pres ten Vilemov, respektive okolo.

  2. Vidím to na půlokruh :). U kaštanu na Brunku a sběrný dvůr bude končit.. Bernardovi to bude stačit a Swetelsky bude mít práci. Zbytek okruhu je zbytečný zabere se půda s nejvyšší na bonitou na Humpolecku a hlavně stavět přemostění u ČOV na Hozopil to nikdo nezaplatí. A ze Světlé do PE jezdí jenom minimum aut… Spíš to to chce řešit 34 kolem kolejí :/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec na videu: Humpolečtí za časů válečné nesvobody (1939 - 1945)

St Říj 19 , 2022
Historický dokument z dějin Humpolce představuje střípky osudů lidí, které značně a mnohdy fatálně poznamenala druhá světová válka.
Humpolec na videu: Humpolečtí za časů válečné nesvobody (1939 - 1945)

You May Like

Témata