“Pivně slavnostní“ rozhovor

5

Pivní slavnosti už jsou sice za námi, ale nám to nedalo a požádali jsme zástupce pivovaru o (e-mailový) rozhovor.


Pivní slavnosti pořádá od začátku pivovar Bernard. Jaký byl prvotní popud  k organizování takovéhle akce, co vás k tomu vedlo?


 


Hlavním cílem bylo udělat něco pro město Humpolec a vybočit na dva dni ze zažitého stereotypu práce a trochu se odreagovat. Nyní si lidé již na Pivní slavnosti zvykli a již od jara musíme odpovídat na zvídavé otázky typu kdy jsou, co tam bude, jaké bude vstupné. Myslím, že si Humpoláci již Pivní slavnosti přivlastnili a nedovedou si bez nich představit léto. A to je dobře.
Pivní slavnosti v Humpolci se pořádají, tuším, od roku 1998. Můžete mi, prosím Vás, trochu popsat jejich vývoj a změny které se za tu dobu staly?


Pivní slavnosti  letos proběhly již po deváté, takže začátek hledejme v roce 1995.


(Á fó-pá J. Tak to jsem to nějak špatně spočítal.)
Za tu dobu se jistě hodně změnily. Především se snažíme o kvalitní technické zázemí celé akce, program má vždy nějaký svůj tahák. Z pohledu mimo humpoleckých je akce hodnocena velice pozitivně i z toho důvodu, že zde nedochází k žádným výtržnostem.


 


 


 Zpočátku se pivních slavností zúčastňovaly i jiné pivovary, nyní se jedná čistě o akci pivovaru Bernard a místních podnikatelů, můžu vědět proč?


 


V prvopočátku je organizoval pivovar Bernard pod hlavičkou Českého svazu malých nezávislých pivovarů, který tuto akci dotoval. Proto do Humpolce přijížděly i ostatní pivovary. Nyní už nejsme členy svazu a veškeré finance leží na pivovaru a jeho především humpoleckých partnerech. Těm jistě patří naše poděkování.


 Jak dlouho trvá příprava takové akce, kolik lidí se na ní podílí a co všechno je potřeba?


 


Celý rok. Již nyní jednáme o novém programu. Po novém roce se musí zajistit různá povolení, sehnat partnery a poslední dva měsíce před samotnou akcí se dolaďuje technické zabezpečení a reklama.

Čtěte dále:   Termínový kalendář - autokros Humpolec

 


 


Jak probíhá a kdo rozhoduje o výběru interpretů na slavnosti?


Samozřejmě máme svoji představu o složení programu na Pivních slavnostech a agentura se snaží ji splnit. Nabízí různé interprety, některé si zajistíme sami, ne všechno se samozřejmě podaří.

Odmítl někdy z některých oslovených interpretů na slavnosti do Humpolce  přijet? A pokud ano, proč?


Nejde o to, že by někdo odmítl přijet do Humpolce, spíše se vždy jedná o termínovou kolizi. Buď už vystupuje jinde, nebo natáčí, nebo má třeba dovolenou…Jak spolupracuje město?


 


Spolupráce je dobrá. Nyní máme zajištěn bezplatný pronájem na další tři roky a město přispívá na úklid. Myslím, že si naši zastupitelé uvědomují význam této akce, který nemá v širokém regionu následovatele a město Humpolec zviditelňuje v celé republice.


 


Zorganizovat pivní slavnosti je určitě taky finančně náročné, můžu vědět (alespoň rámcově) kolik taková akce stojí, z čeho se hradí?


 


Pro letošní ročník není ještě účetnictví uzavřeno, ale měla by se celá akce dostat do zisku, který samozřejmě použijeme na přípravu dalšího ročníku. Od partnerů se v letošním roce podařilo získat za reklamní plnění, které jim nabízíme, částku více jak 800 tis. Kč. Další peníze jsou z pronájmu náměstí, ze vstupného a prodeje piva. Předpokládané náklady na letošní rok se pohybují okolo 1,2 mil. Kč.


 


 


Nějaká veselá historka?


Jako hlavní pořadatel těch veselých historek mnoho nezažijete, spíše musíte být stále ve střehu, kde se objeví nějaký problém. Musím ale přiznat, že v neděli, když je na náměstí již opět uklizeno, máte dobrý pocit, že to vše vyšlo.


 


 


A na závěr snad jedna pikantní:
Pozvete někdy na slavnosti Annu Kournikovovou?:


 


Proč ne, jenom si nyní „nemohu vzpomenout“, s kterou skupinou zpívá. Možná zorganizujeme tenisový turnaj.


 


 


Ptali se: Kapík a Axl


Odpověděl: Zdeněk Mikulášek


 

kapik

5 thoughts on ““Pivně slavnostní“ rozhovor

      1. Ale no tak pane Kapík! To přece nebyla jediná otázka kterou jsem položil. Tohle mě napadlo jako provokace a pikantnost na závěr. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Virtuální procházka světem ledovců

Pá Srp 22 , 2003
Letní vedra vysloveně vybízí k tomu, aby člověk sáhl po něčem chladnějším. Naše virtuální pouť se tedy bude točit především kolem fenoménů tak nádherných, jako je led a mráz. Webových stránek je nepřeberně, omezíme se ovšem na ty, jejichž jazykem je naše mateřština. Čtěte dále:   Michelinský kuchař rozpálil humpoleckou […]

You May Like

Témata