Pizzerie znovu žije

3

Zřejmě všichni milovníci té správné pizzy už vědí, že pizzerie ZANZI v ulici 5.května po delší odmlce opět zahájila svůj provoz. Otevřeno je denně od 10:00, v neděli pak od 11:00 hodin. Pizzerie zajišťuje i rozvoz pizzy po Humpolci zdarma, přičemž je nutno kalkulovat s desetikorunovým poplatkem za papírový obal. Objednat si pizzu přímo domů nebo na pracoviště je možno každodenně od 11 do 22 hodin, a to na telefonním čísle 776 585 007.
Abych mohla posoudit, zda se v tomto podniku něco výrazně změnilo od dob minulých, rozhodla jsem se zde absolvovat sobotní oběd.

Prostředí se nijak výrazně neodlišuje, bylo však doplněno různými dekoracemi, vystavenými víny a umělými i živými květinami. Bohužel mnohé z živých květin nesou známky zanedbanosti, což na mě působilo poněkud omšelým dojmem. Interiér je sice vybaven vzduchotechnikou, ta ale pro mě z neznámého důvodu nebyla používána, neboť do restaurace pronikaly výpary z kuchyně a rovněž se v ní nepříjemně rozprostíral cigaretový kouř. Tolik mé drobné výtky. Nyní budu již pouze chválit. Toalety nejsou nijak zvlášť komfortní, nicméně však čisté a neodpuzuje zde žádný typický zápach, což jsem kvitovala s povděkem.


A konečně se dostávám k tomu nejdůležitějšímu bodu, kterým je “papáníčko”. V celkem atraktivním jídelním lístku si lze vybrat z 24 druhů pizzy anebo, pokud není někdo ze zákazníků vyznavačem této božské many, z několika možných úprav steaků. V případě, že host nemá v úmyslu nacpat si břuch do prasknutí (jako se to povedlo mně), může si dopřát z bohaté nabídky salátů či chuťovek k nápojům, jako jsou například smažené cibulové kroužky, bramborové taštičky plněné sýrem a podobně. Já jsem váhala mezi pizzou s parmskou šunkou a pizzou s řezy ze svíčkové. Nakonec zvítězila moje nedůvěra ke kvalitě hovězího masa a objednala jsem si PROSCIUTTO CRUDO (rajčatové sugo, mozzarella, zelené a černé olivy, parmská šunka). Šunka byla opravdu parmská (mňam-mňam, chro-chro) a celá pizza pak vynikající. Těstíčko jak má být – tenoučké, šťavnaté, na krajích křupavé, náplň bohatá, olivy výrazné chuti, ale nepřekrývající chuť šunky a mozzarelly. Takže směle doporučuji. Jídla bylo mnoho a při nejlepší vůli se nedalo zkonzumovat najednou. Znáte to: kdo chce být dlouho mlád, nesmí mnoho žrát. Při utírání slz nad nedojedenými pokrmy a neochotě rozloučit se s nimi, bylo nám toto jídlo úhledně zabaleno na cestu domů. Nikoliv nasypáno do mikroténového pytlíku, jak se mi v Humpolci již také stalo, ale uloženo na plastový talířek zakrytý alobalem.
Trochu mi v jednotném jídelním i nápojovém lístku chybělo uvedení sortimentu nabízených vín, ale záhy mi bylo dopřáno zjistit, že číšník ochotně podá jakékoliv informace. Nabízena jsou vína moravská, převážně z velkopopovické a mikulovské oblasti, ale i odlehčená stolní vína italské provenience. Vzhledem k tomu, že jsem se při obědě netoužila až tolik ovínit, objednala jsem si “dvojku” obligátní frankovky a nebyla jsem zklamána. Mimochodem – i z rozlévaných vín si lze vybírat, což není v Humpolci stav nijak běžný.
Co se týká obsluhujícího personálu, nemám žádných výhrad. Číšník a vrchní v jedné osobě byl velice slušný a ochotný, jídlo i pití podával z té správné strany – dle bontónu. Nijak zvlášť si na to nepotrpím, ale v podniku tohoto typu mě to docela zaskočilo.
Ale abych už přestala mlátit pantem – konečné hodnocení: 1 mínus. Ten mínus je za nedostatečné odvětrávání a za ty uschlé květiny.

Čtěte dále:   Zlíňaci testují - Motorest Melikana

A když už jsme u toho jídla, připojuji něco odlehčeného:
Víte, co je horšího, než  Snídaně s Novou?
Večeře se starou.

myska

3 thoughts on “Pizzerie znovu žije

  1. V pizzerii jsem ještě nebyl, ale již asi šestkrát jsem si ji nechal dovézt. Musím potvrdit, že chuťově vždy vynikající až úžasná. Bohužel dojezdové časy – zoufalé !!! Dvakrát to byla více jak hodina. Až toto pánové zlepší tak jim dám velkou jedničku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

TANEČNÍ 2005/2006 v Humpolci

Pá Bře 4 , 2005
Přihlášky na Taneční 2005/2006 si můžete vyzvednout v infocentru Humpolec, Havlíčkovo náměstí 91 od 25. března 2005. Zápis do Tanečních bude probíhat od 1.4. ve Spolkovém domě v Humpolci. Termíny zápisu budou upřesněny koncem března. Čtěte dále:   Humpolák navštívil restauraci Entrée Přemka Forejta v Olomouci

You May Like

Témata