Plánované opravy hradu Orlík v roce 2008

2

S ohledem na návrh rozpočtu města pro rok 2008 a možnosti získávání dotací jsou navrženy k realizaci drobné dokončovací práce v horním hradě, úpravy věžice při renesančním paláci a zahájení I.fáze opravy havarijního poškození severní stěny bastionu a přiléhající části severní hradby za palácem v areálu dolního hradu.

V souběhu s pracemi stavebnímu bude nutno provést záchranný archeologický výzkum předmětné části bastionu a severní hradby. Práce jsou nezbytné provádět velice citlivě – zdění a opravy kamenného zdiva skladbou odpovídající dochované části zdiva. V současnosti probíhá poptávka na realizaci prací.


Na opravy se Město Humpolec pokusí získat dotace od Krajského úřadu kraje Vysočina z programu na obnovu kulturních památek a od Ministerstva kultury ČR z Havarijního programu. S ohledem finanční možnosti a případné dotace bude rozsah prací upraven.


 


V sobotu 19. dubna byl hrad Orlík vyjímečně zpřístupněn mimo sezónu – proběhl zde Mezinárodní den památek a historických sídel.


 


(Zdroj: http://www.hrad-orlik.cz/)


 

Čtěte dále:   Hrad Orlík se s turistickou sezonou loučil ranou z děla. Podívejte se

myska

2 thoughts on “Plánované opravy hradu Orlík v roce 2008

  1. Práce jsou nezbytné provádět velice citlivě  zdění a opravy kamenného zdiva skladbou odpovídající dochované části zdiva. ???
    ??? Já nerozumět, asi být špatná Čech…:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Stavba Vysočiny 2007

Po Dub 21 , 2008
Už jenom týden zbývá do uzávěrky přihlášek do soutěže Stavba Vysočiny 2007. Do 28. dubna 2008 se mohou přihlašovat realizace, které byly zkolaudovány nebo uvedeny do provozu do konce roku 2007. Čtěte dále:   Humpolák šiřitel dezinformací?

You May Like

Témata