Po pelhřimovském obchvatu se bude čtyřicítkou jezdit až do jara. Původní asfalt

9

Po obchvatu Pelhřimova na silnici I/34 ve směru od Humpolce na Tábor se jezdí pouze čtyřicetikilometrovou rychlostí. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž nechalo odfrézovat vrstvu asfaltu, byl příliš kluzký. Úprava povrchu je v plánu až na jaře letošního roku.

Z devadesátky na osmdesátku, po chvíli šedesátku a nakonec čtyřicítku. Řidiči musí při nájezdu na obchvat Pelhřimova, který tvoří široká, prostorná silnice, hodně zpomalit. Původní asfalt byl příliš kluzký, proto musel pryč. 

Podle Marie Tesařové, šéfky ŘSD na Vysočině, se provoz vrátí k původní rychlosti nejdříve na jaře. 

„Bude záležet na dodavateli, on musí provézt takovou opravu, aby byla definitivní. Je to všechno za jeho peníze, bude záležet na jeho rozhodnutí, aby podmínky byly takové, aby mohl za tu práci ručit,“ řekla Marie Tesařová.  

Nejsou vidět pruhy 

Podle zjištění reportéra Víta Palackého i přes dopravní značky někteří řidiči omezení nerespektují a vjedou na obchvat plnou rychlostí. Na jindy tříproudové silnici k tomu nejsou jízdní pruhy. 

„Myslím, že měli dost času teď do zimy to dát do pořádku. Lidi, co to tady neznají, tak s tím mají problém. Jak s předjížděním, tak s dvěma pruhy, odbočováním,“ myslí si řidič Petr.  

Silnice klouzala 

Provozovatelem silnice je stát, respektive Ředitelství silnic a dálnic. Organizace nemohla nechat původní povrch, protože klouzal a na obchvatu došlo k několika vážným dopravním nehodám. „Po položení koberce se za krátkou dobu povrch stal velmi kluzkým. Projednali jsme to s policií a provedli opatření,“ vysvětluje Marie Tesařová.  

Nehoda kamionu, obchvat Pelhřimova - Foto: Daniel Zach

Nehoda kamionu, obchvat PelhřimovaFoto: Daniel Zach

Autor:  Vít Palacký, Milan Kopecký

zdroj: www.rozhlas.cz

Petr

9 thoughts on “Po pelhřimovském obchvatu se bude čtyřicítkou jezdit až do jara. Původní asfalt

 1. Já bych to nechal zvorat a vjezd by měly pouze koňské povozy.
  Je vidět jak to Bureš na ŘSD vede!!!

  1. Já bych povolil vjezd ještě musherům s opičími spřeženími Nicméně sledujme opravu bedlivě, třeba nás to naučí, jak na jaře opravit kruhŕk na Kuchařově…

 2. Saya mengucapkan terima kasih atas upaya yang suah Anda lakukan dalam menyusun situs web ini. Aku berharap posting situs net bermutu tinggi yang serupa dari Anda di encuadernación mendatang juga. Sebenarnya kemampuan menulis kreatif Anda suah mendorong saya untuk menerima blog saya sendiri kini. Sebenarnya blogging ini menyebarkan sayapnya dengan cepat. Pemberitahuan Anda adalah contoh untuk bagus.

  Visit :

  Pulau harapan
  paket Pulau pari
  Pulau pramuka
  paket Pulau seribu
  paket wisata Pulau Tidung

 3. Aku hendak mengucapkan terima kasih atas upaya yang suah Anda lakukan dalam bikin situs web ini. Aku berharap posting situs web bermutu tinggi yang persis dari Anda di multitud mendatang juga. Sebenarnya kemampuan menulis kreatif Anda sudah mendorong saya untuk mengait blog saya sendiri akhir-akhir ini. Sebenarnya blogging ini menyebarkan sayapnya dengan cepat. Tulisan Anda adalah contoh di dalam bagus.

  Visit :

  Wisata Pulau Seribu [travelwisatapulauseribu.asia]
  Wisata Pulau Seribu [travelwisatapulauseribu.asia]
  Wisata Kepulaun Seribu
  pulau harapan [travelpulauseribu.co.id]
  wisata pulau pari [travelpulauseribu.co.id]
  pulau pramuka [travelpulauseribu.co.id]
  wisata pulau tidung [travelpulauseribu.co.id]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Honzlův Humpolec

Čt Led 11 , 2018
MěKIS v Humpolci a Město Humpolec a vás zve na festival amatérských divadelních představení HONZLŮV HUMPOLEC 2017 – 14. ročník.

You May Like

Témata