PODZIMNÍ VOLBY 2020

13

Pojďte volit. Nenechte se otrávit politickou situací v naší zemi, nenechte se odradit COVIDEM-19 a pojďte spolurozhodovat o naší budoucnosti. Volby do zastupitelstva Kraje Vysočina a 1.kolo doplňovacích voleb do Senátu ČR jsou 2. a 3. října, 2. kolo do Senátu ČR pak ještě za týden 9. a 10. října 2020.

Volby do zastupitelstva Kraje Vysočina
Vezměte volební lístky, prohlédněte si je v klidu doma, dobře se zamyslete a pojďte svou volbu vhodit do uren. Vhoďte lístek celé strany bez úprav nebo na jednom zakroužkujte max. 4 kandidátky (-ty), kterým dáváte preferenci. Rozhodujete na 4 roky. Přispějte zvýšení kreditu, hodnoty, mandátu … zvolených. Celkem se volí 45 zastupitelů do Kraje Vysočina a o naše hlasy usiluje 16 stran a hnutí.
Velice jednoduchý popis, jak se volí do krajů naleznete zde (doporučuji poslední dva odkazy na informační letáky pro snadné čtení).

Chtěl jsem vědět, kdo se a co u nás nabízí. Bohužel pro osvětu voleb, které se konají za 14 dní, tedy do zastupitelstva Kraje Vysočina a 1/3 Senátu ČR nedělají místní politici v „obci s rozšířenou působností“ nic moc. Přitom kraj jako samosprávný orgán a jeho představitel – hejtman, kterého my nevolíme, ale vybírají si ho mezi sebou námi zvolení zastupitelé kraje, je de facto třetí nejvyšší, ústavní funkcí v zemi. Zastupitelstvo kraje je pro obce v mnoha rozhodnutích důležitější než „velká politika“ v Parlamentu ČR v Praze.
Co, kdo nabízí zjistíte ze zkratkovitých hesel na několika plátech, které musíte ve městě pohledat, nebo být zvídavý a využít internet. Kandidáti spoléhají na známost svého jména a tváře a především sílu strany za kterou kandidují.
Za shlédnutí stojí předvolební debata ve veřejnoprávní televizi zde.
Přesto, že současného hejtmana Kraje Vysočina p. Běhounka (ČSSD) jsem viděl v jeho třech funkčních obdobích pouze jednou, a to, když přivezl humpoleckým seniorům na Horní náměstí prezidenta Zemana, věřím, že hejtman našeho kraje je velice podstatná funkce celého samosprávného systému v ČR, která může mnoho ovlivnit.
Životopis současného hejtmana naleznete třebas zde.
Nevěřím, že Vás stejně jako mě nezajímají např. témata:
a) kvalita a dostupnost zdravotnictví (jaké a kde budou nemocnice, příp. celý integrovaný záchranný systém apod.)
b) ekologie, především opatření proti suchu
c) kvalita a dostupnost hromadné dopravy (vlakové a autobusové), komunikace pro automobily, ale i cyklostezky pro individuální dopravu
d) kvalita a dostupnost středního školství
e) sociální péče a vše co k ní patří
Překvapily mě raketové ambice některých spoluobčanů na kandidátkách, více než jejich motivace mě zajímá, co nám nabízí. V Humpolci to vypadá, jako by ani žádné volby nebyly. Ještě, že máme internet a veřejnoprávní média pro ty jedince, kteří ještě nejsou politikou znechuceni a zajímají se o ní, resp. alespoň před volbami. To se pak nemůžeme divit, že o tyto konkrétní volby nebývá velký zájem a účast v nich bývá relativně nízká. Pojďme tedy volit, abychom v Humpolci trumfli volební účast 37% v roce 2016!
Seznam kandidátů pro Kraj Vysočina naleznete zde.

2 kandidáti za Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT
50 kandidátů za KDU-ČSL
31 kandidátů za Stranu zelených
50 kandidátů Svobody a přímé demokracie (SPD)
50 kandidátů České pirátské strany
49 kandidátů Pro TOP Vysočinu
50 kandidátů Starostové pro Vysočinu
50 kandidátů TRIKOLÓRY – SOUKROMNÍCI
12 kandidátů Dělnické strany sociální spravedlnosti
50 kandidátů České strany sociálně demokratické
50 kandidátů ODS a Starostové pro občany
50 kandidátů ANO 2011
50 kandidátů Komunistické strany Čech a Moravy
2 kandidáti Volte Pravý Blok-stranu za ODVOLAT.polit.,NÍZKÉ daně,VYROVN.rozp.,MIN.byrokr.,SPRAV.just.,PŘÍMOU demokr. WWW.CIBULKA.NET
46 kandidátů ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty
50 kandidátů Moravské zemské hnutí

1. kolo doplňovacích voleb do 1/3 Senátu ČR jsou 2. a 3. října,
2. kolo do Senátu ČR pak ještě za týden 9. a 10. října 2020.
Senát nepovažuji za zbytečný a v posledních letech jsem moc rád, že tuto „pojistku“ máme. Vážím si postojů některých senátorů o to více, když nový předseda horní komory Parlamentu ČR, shodou okolností předchůdce dnešního hejtmana Kraje Vysočina, dokázal, že nejsme úplní plebejci.
Seznam kandidátů pro Senát za náš volební obvod naleznete zde.
V této volbě to máme relativně snadnější, protože vybíráme ze šesti kandidátů a jednoduše lístek vybraného kandidáta vhodíme v úřední obálce do urny. Bohužel/bohudík musíme k urně dvakrát!
1. p. Štěch (ČSSD) zkušený senátor, který zde sedí již od vzniku této funkce, aktuálně místopředseda Senátu ČR a odborář. Jeho biografii naleznete třebas zde
2. p. Mrvka (hnutí Změna 2020) bývalý starosta Jindřichova Hradce, dříve také ČSSD, kandiduje do Senátu i do Kraje, na dvou židlích současně prý sedět může. Více o něm třebas zde.
3. p. Jandák (ANO) tuto personu, co opustila ČSSD sama si můžete oživit třebas ve stranickém tisku zde a Vy, co jste si ho nepředplatili tak jinde.
4. p. Chalupský (Svobodní) kdo to je a že na něj potřebujete mít mobil se dozvíte třebas zde.
5. p. Pána (SPD) je sběratel titulů mezi politiky. Kromě Senátu ČR kandiduje současně do Jihočeského kraje, více se o něm dozvíte zde.
6. p. Hodáč (KSČM) úderným, stranickým heslem: „Volte toho, koho znáte!“ více o něm zde.
Bude zajímavé sledovat, komu příchozí voliči uvěří a pošlou ho do druhého kola a snad někdo přijde i podruhé rozhodnout, kdo za náš obvod bude sedět 6 let !!! za naše peníze v Senátu ČR. Sledujte, co udělá kterýkoliv vítězný senátor za těch šest let globálně pro náš lepší život v ČR nebo lokálně pro volební obvod, který mu dal svou důvěru.
Snažil jsem se vygooglit nějaké programy, názory, postoje, které nejsou jen sebe-marketing, příp. stranické PR … ale přiznám se, že v případě senátorů je to spíše o pečlivém hledání v jejich minulosti a přihlédnutí za jakou stranu kandidují. Jak pevné jsou morální hodnoty, osobní postoje, předsevzetí apod. vůči stranickým zadáním se vždy ukáže při konkrétním hlasování v Senátu ČR.
V roce 2014 byla volební účast v Humpolci v 1. kole 38,5% a v 2. kole 17,5%, pojďme letos trumfnout i tento výsledek!

olaf

13 thoughts on “PODZIMNÍ VOLBY 2020

 1. Bylo by nádherné letos rozhodnout již v prvním kole ve volbách do Senátu. Při této konstelaci kandidátů, která letos nastala je myslím volba jasná. Zvláště i proto, že zástupci strany současného předsedy Senátu asi věnovali všechny síly na cestu do země, se kterou už mnoho let normálně obchodujeme a nehledali kandidáta do našeho obvodu č.15.
  Takže se nebojme a volme

  1. Humpolec nemá v současném rozložení výraznou osobnost a je to vidět i na zastoupení kandidátů/tek z Humpolce či blízkého okolí v pořadí listiny. Výjimkou je hnutí SPD, kde je dvojka z Humpolce, ale kdo z vás toho člověka zná? Jinak bohužel jsou všichni dost vzadu.
   Nejsou lidi, bohužel. Kritika u klávesnice je pohodlnější..

   1. Z Humpolce Kratochvíl, Brukner, Prchal, Karafiát. Z Vystrkova Mošnová, z Čejova Neuberová,dále starosta Starých Břišt, Agronom Školního statku z Jiřic. A to je myslím z okolí vše. Víc musíte nastudovat z volebních lístků. Samostudium pomůže.

 2. Volby do krajů i Senátu jsou bohužel ty nejméně oblíbené. Druhé kolo senátních obzvláště..Krajů je na velikost ČR moc a senátorů také. Ale Senát je dnes brán některými politickými stranami za to nejlepší co máme. Já tento názor nesdílím.

 3. Senát je naprosto zbytečná instituce navíc v čele s trpaslíkem tajwancem.Účast ve druhém kole bude letos pod 5 % voličů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Farmářské trhy - Humpolec

St Zář 16 , 2020
pátek, 18.9.2020

You May Like

Témata