Policie v Humpolci bude mít novou recepci

23

Ve čtvrtek 20. prosince se ve 14:00 hodin uskuteční slavnostní otevření nové recepce Obvodního oddělení Policie ČR v Humpolci.

Recepce byla vybudována v rámci projektu P 1000 a její otevření proběhne za účasti policejního prezidenta plk. Mgr. Oldřicha Martinů, ředitele Správy Jihočeského kraje plk. Ing. Bc. Radomíra Heřmana, ředitele Okresního ředitelství v Pelhřimově plk. JUDr. Jana Peška a dalších významných hostů.
Součástí slavnostního otevření bude i tisková konference a prezentace projektu P 1000, jehož cílem je modernizace služeben PČR.


 


Loupeže objasněny


Po několikaměsíční mravenčí práci se pelhřimovským kriminalistům podařilo objasnit tři loupeže.


V těchto dnech policejní komisař sdělil obvinění z trestného činu loupeže třicetiletému muži z Kladna. Muž celkem třikrát navštívil sázkovou kancelář v Humpolci, kde na obsluze požadoval vydání peněz. První případ se stal v srpnu v roce 2005, kdy vyčkal odchodu zákazníka z kanceláře a poté namířil na obsluhu pistoli se slovy „všechny prachy“. Obsluha mu tehdy peníze, několik desítek tisíc, vydala. Druhý případ následoval v únoru 2006. Scénář byl stejný. Muž přistoupil k přepážce a namířil na obsluhu pistoli se slovy „Dej sem všechny peníze, i z trezoru“. Obsluha tehdy také vydala několik tisíc korun. Poslední případ se stal v prosinci téměř před Vánocemi. I tehdy muž ohrožoval obsluhu se zbraní v ruce a požadoval vydání peněz. Celkem tak muž způsobil škodu ve výši téměř 90 tisíc korun.


V současné době je muž ve vazební věznici, neboť případ z Pelhřimovska není jediný. Trestnou činnost páchal i v jiných krajích republiky.


(Zdroj: http://www.mvcr.cz/)Čtěte dále:   Nehoda v Humpolci. Náraz do auta i kovového zábradlí. Škoda je dvě stě tisíc

myska

23 thoughts on “Policie v Humpolci bude mít novou recepci

    1. Ano, to jistě mají, ale jedná-li se o recepci, čili místnost na přijímání příchozích, pak je to myslím trochu zbytečné, neboť se dá předpokládat, že postupně bude většina hostů humpolecké policie pocházet ze zemí, kde neznají splachovací toaletu a příbor, a těm bude, myslím, jedno, jestli bude recepce obložená mramorem či sádrokartonem…..

     1. To může být sice pravda, na druhou stranu, když tam člověk jde, to je jak zpátky do minulosti. Jen zelená uniforma se změnila na černou. Dle mého to má smysl, trocha kultury neuškodí.

     2. Recepce je již otevřena a je opravdu pěkná a slušný občan si tam nemusí připadat jako kdyby byl v zařízení pro zločince.
      To že se Humpolec stal čtvrtým městem v republice, kde mají takovouto moderní služebnu je i zásluha našeho rodáka a současného policejního prezidenta Oldřicha Martinů. Pan Martinů také přislíbil i řešení početního tabulkového stavu policistů a tak doufejme v jejich nárust a tím i zlepšení jejich práce a vlivu na bezpečnost a pořádek v našem městě, což je opravdu potřeba, vzhledem k rozvoji města a jeho poloze na křížení dálnice D1 a tahu Č.Budějovice – Hr. Králové.

     3. Za 3,5 milionu dneska nepostavíte skoro ani rodinný dům. Přijde mi to adekvátní.

     4. to je cena i s výměnou oken v zadní části budovy a výtahem pro bezbariérový přístup.

     5. no výborně,konečně nějaký bezbariérový vstup v Humpolci…jen houš´t

     6. To ale není argument k tomu, že Policie ČR musela v Humpolci utopit téměř 4.000.000 Kč.

     7. Nepleťte si argument s konstatováním !)
      Obnova Humpolecké stanice patři do celorepublikového programu obnovy policejních služeben, který má postupně vyřešit problematiku pracovního prostředí jak pro policisty, tak pro návštěvníky. Tento program nemá nic společného s potřebou policistů v Humpolci a jsem rád, že humpolecká služebna je řešena mezi prvními. Když tam dříve člověk přišel, bylo to jak výlet do minulosti.

     8. To si děláte legraci???
      Jistě, pokud dáte „vyvařit“ stavebním firmám a máte dům na klíč, pak možná….Jinak postavíte mnohem levněji.
      Hezké svátky a nový rok Vám i všem čtenářům humpoláka.
      LK

     9. Sice je to mimo téma…
      , ale vezmeme – li v potaz standardní rozměry RD cca 7,5x11x6m a vynásobíte 6000,-/m3 jste na cca 3 mil. Kč. A to nepočítám pozemek.

      Tímto se omlouvám za odbočku…

     10. Jděte se podívat co se za těch 3,7 milionu udělalo a jak to policie prezentuje :o)

     11. Ano,
      to máte jistě pravdu. A já zase znám majitele stavební firmy, který staví „erdéčka“ za standardní ceny a otevřeně přiznává, že pokud by z každého RD neměl alespoň milion pro sebe, zakázku odmítá…..Tady asi někde bude těch 6000 za kubík….

    2. Tady chyběji policajti, ale těm stávajícím zase chybí mozek. Stejně nic nevypátrají a ani nechtěji nic sepisovat. Ty 4mega je nějak noc ne? To co tam bylo by bohatě stačilo na dalších deset let.

 1. No zrovna dneska mi moje sestra vyprávěla její čerstovu zkušenost s policií. V noci z pátku na sobotu (kolem půlnoci) se vracela autem domů a v ulici 5. května se znějakého kanálu nebo odkud valila voda na silnici. Tak vzala telefon a zavolala na policii. „Ale pani, tohle není naše starost, to musíte volat na Vodak“. „No víte, já jsem v autě, telefon na Vodak nemám…“. „No to je od vás šlechetný“ a milý policista zavěsil.

 2. Správa Jihočeského kraje,okresní ředitelství v Pelhřimově – hezké výlet do minulého století,k poldům se zřejmě ještě nedoneslo že jsme v kraji Vysočina a obvodu Humpolec,tak to potom je těžké od nich cokoliv chtít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nejkrásnější vánoční stromeček

Čt Pro 20 , 2007
Tak jsem tuhle četla, jak bude mít Lucie Bílá ozdoby na vánočním stromečku sladěné do modrostříbrna a nějaká herečka zase do zlatočervena – a vůbec, dnes je to takový nový trend zdobit stromečky tak nějak moderně – „poamericku“. V obchodech už téměř nekoupíte pestrobarevné ozdoby, jak jsme na ně byli […]

You May Like

Témata