Pozvánka na koncerty

Rádi bychom vás pozvali na tři blížící se koncerty festivalu Musica Figurata v Želivském klášteře, které jsou vrcholem letošního ročníku.

Ještě než se rozepíšu o koncertech, ráda bych uvedla, že v Želivském klášteře se dá běžně ubytovat (www.zeliv.eu), a cestu k nám tak lze plánovat i jako výlet na víkend, udělat si vycházky po okolních lesích, navštívit klášterní pivovar, zajít na prohlídku kláštera atd… Tento (nejblížší) víkend jsou navíc na programu netradiční prohlídky kláštera s hraným příběhem o navrácení kláštera Pramonstrátům v 17. století…

Vsobotu 26/7 ve 20:00 vystoupí v barokním malovaném refektáři hudebníci ze švýcarské Basileje a z Prahy a přednesou krásné písně Franze Schuberta z cyklu Labutí píseň (Raitis Grigalis – sólový baryton) a Schubertovu cellovou sonátu (Ilze Grudule). Klavírní doprovod na originální historický klavír Broadwood – Alena Hönigová. Bude to lahůdka pro všechny milovníky raného romantismu, a komorní hudby, zřídka hraný repertoár. Raitis Grigalis se dostává mezi úzkou špičku nejlepších evropských barytonistů.


V sobotu 2/8 ve 20:00 v kostele vyslechneme mimořádný koncert z barokního klášterního archivu – novodobou premiéru velkopáteční kantáty Musica in Luctu od řádového skladatele Anselma Fridricha. Kantáta byla zkomponována před 250 lety a od té doby nikdy nebyla uvedena. My ji vyslechneme v podání souborů Musica Florea a sboru Collegium Floreum, řízených Markem Štrynclem. Kromě A. Fridricha zazní na koncertě také několik novodobých premiér z díla českého barokního autora Františka Ignáce Tůmy.

Také v sobotu 9/8 od 20:00 v kostele uslyšíme premiérový program – kantáty Samuela Capricorna (17. století), rodáka z Žerčic u Mladé Boleslavi a ve své době vynikajícího skladatele evropského formátu. Skladby zazní v podání souboru Motus Harmonicus řízeného Jakubem Michlem.

Oba srpnové koncerty přijede nahrávat i Český Rozhlas.

V zásobě máme několik čestných vstupenek a tak prvním třem z vás, kdo odepíšou na tento e-mail, rádi zašleme po jedné vstupence.

Těšíme se s vámi na shledanou v Želivě

Za organizační tým

Marika Pečená
Musica Figurata 2014

www.musicafigruata.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Z deníku Policie

St Čvc 23 , 2014
Řidička jela po dálnici téměř dvousetkilometrovou rychlostí. Muž v Humpolci řídil pod vlivem drog. Muž pobodal svoji bývalou manželku. Řidič jel po dálnici s více než třemi promile alkoholu. Počet výjezdů v souvislosti s počasím se na Vysočině vyšplhal k šesti desítkám.

Témata