Aktuální výstavy v Humpolci

Výstavy v muzeu Dr. A. Hrdličky na Dolním a Horním Nám. v Humpolci

Jaroslava Chlupáčová – "Mandaly a podoby slunce"

Úterý 02.07.2013 Úterý 30.07.2013

Místo konání: Humpolec, Muzeum Dr. A. Hrdličky – výstavní sál na Horním náměstí

Jaroslava Chlupáčová se narodila 6. 6.1956 v Mnichu . Žije v Kamenici nad Lipou, vystudovala Střední průmyslovou školu textilní v Jihlavě – Heleníně.

Již od školních let se zajímala o výtvarné umění, zvláště o kresbu a malbu. Začínala drobnými kresbami, portréty, malbou na keramiku, dále pak miniaturami s tématikou přírody. Známé jsou také její malované kameny. Postupně se pokoušela o větší plátna malovaná olejem. Vznikala květinová zátiší a obrazy opět s přírodními motivy. Kolem roku 1990 začala vznikat plátna, na kterých zachycuje své pocity, nálady a duševní rozpoložení. Všechny obrazy jsou malovány olejovými barvami na plátno, nebo tvrdé desky vrstvenou technikou, jsou plastické, mnohdy doplněny  přírodními materiály jako je len, kokosové vlákno, písek a kamínky. Inspiraci pro svá díla čerpá nejen v galeriích a na výstavách, ale i v životě kolem sebe. Snaží se, aby její tvorba ponechávala prostor pro fantazii a vlastní představy každého z nás.V poslední době prodělala těžkou nemoc, která jí do jisté míry změnila život, ale ovlivnila i její tvorbu. V současnosti vytváří plátna, na kterých zachycuje svůj vlastní obrazový svět, své pocity, nálady a duševní rozpoložení.

Petr Poltavec VIZE & PROSTORY

Úterý 02.07.2013 Úterý 30.07.2013

Místo konání: Humpolec, Výstavní sál Muzea Dr. A. Hrdličky Dolní náměstí

Obrazy, sochy, šperky.

Už rostou!" – fotosoutěž

Pondělí 01.07.2013 Pátek 30.08.2013

Místo konání: Humpolec, Muzeum dr. A. Hrdličky Humpolec

Muzeum Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci připravuje na měsíc září výstavu  o houbách. K této příležitosti vyhlašujeme fotosoutěž s názvem  „Už rostou!“. Jednotlivé fotografické „úlovky“ budou prezentovány na výstavě a nejlepší fotografie bude vyhodnocena a oceněna.

Čtěte dále:   Dětský den

 Fotografie hub v jejich přirozeném prostředí vytištěné na papíru minimálního rozměru A5, zasílejte nebo osobně doručte do konce měsíce srpna 2013 do muzea na Horní náměstí.


zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

29. den pro podlipnické kostely

Čt Čvc 11 , 2013
Podlipnické kostely budou otevřeny v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin. V podlipnických kostelech bude po oba dny probíhat veřejná sbírka, jejíž výtěžek bude věnován na další opravy kostelů. Čtěte dále:   O lidech - vystoupení ZUŠ

You May Like

Témata