Žadovjáci míří do Humpolce. Zazní vánoční melodie i moravská dechovka

V úterý 29. listopadu přijedou se svým vánočním programem do humpoleckého kina zahrát hosté z Moravy. Přesněji řečeno z Kyjova. Řeč je o pravé moravské dechové hudbě Žadovjáci s kapelníkem Ladislavem Svobodou. Začátek koncertu je o půl osmé večer.

Jedná se o jednu z nejuznávanějších dechovek u nás i v zahraničí. Vystupuje již od roku 1955 a v roce 1978 se stala vítězstvím soutěže Zlatá křídlovka. Ladislav Svoboda – kapelník a klarinetista v jedné osobě vede kapelu od roku 1992. Za dobu svého působení natočila kapela několik televizních pořadů a slyšet Žadovjáky můžete pravidelně i na vlnách Českého rozhlasu. Na svém kontě má sedm zvukových nosičů a jejich písně budou dobře znát i diváci televizní stanice Šlágr TV. S kapelou zpívají Lenka Králová, Olinka Baričičová, Mirek Surka a Pavel Růžička. S kapelou vystupuje také hráč na tenor Pavel Jech, který je humpoleckým rodákem.

Městské kulturní středisko v Humpolci zve všechny příznivce dechové hudby na dvouhodinový program rozdělený do dvou částí. Můžete se těšit jak na říznou moravskou dechovku, tak na vánoční melodie a veselé povídání.

Pavel Jech

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/zadovjaci-miri-do-humpolce-zazni-vanocni-melodie-i-moravska-dechovka-20221009.html

Žadovjáci míří do Humpolce. Zazní vánoční melodie i moravská dechovka
Žadovjáci míří do Humpolce. Zazní vánoční melodie i moravská dechovka
Čtěte dále:   Humpolec si připomněl vznik Československa tradičním koncertem

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Radniční listy sedmé v republice, facebook druhý v kraji

Po Říj 10 , 2022
Radniční listy a facebook města Humpolce slaví. Čtěte dále:   Humpolečtí ochotníci se představí ve dvou hrách. Domácí karanténa i Naši furianti jsou v prodeji

You May Like

Témata