Právě vyšla zajímavá kniha o komunistické zvůli

7

Na 120 osudů sedláků vystěhovaných v 50. letech komunisty při akci Kulak popisuje ve své knize „Vyhnanci“ Miloslav Růžička z Vilémova na Havlíčkobrodsku. Bývalému politickému vězni se podařilo shromáždit skutečné a velice silné životní příběhy lidí, kteří se s rodinou ze dne na den museli odstěhovat z domova. Ve své knize autor dokumentuje, jak jednoduché bylo zničit člověka a celé rodiny.

Vedle příběhů a fotografií obsahuje kniha také unikátní seznam všech 2000 selských rodin, které Státní bezpečnost a později okresní komunističtí funkcionáři v letech 1952 až 1953 vystěhovali převážně do pohraničí a majetek jim zabavili.


Kniha Vyhnanci má 500 stran, k dostání je zatím v několika málo knihkupectvích na Havlíčkobrodsku. Prezentována bude v měsíci říjnu na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.


Miloslav Růžička:


„Národ, který není poučen o své historii, se musí obávat o svoji budoucnost.“

Čtěte dále:   Vstupenky na Galakoncert v prodeji

myska

7 thoughts on “Právě vyšla zajímavá kniha o komunistické zvůli

   1. Tato kniha bude nesmírně zajímavá.Jen jestli Zábranovo knihkupectví ji objedná.Když jistý pán chtěl v této firmě knihu Jiřího Paroubka Můj život v politice tak pan majitel ji nebyl schopný dodat tomuto zájemci.Konkurence ji sehnala do dvou dnů.Snad to nebyl nezájem díky stranickému dresu. Michal.

    1. Michale, pan majitel zmíněnou knihu neobjednal, ne z důvodu neschopnosti, nýbrž z důvodu podivné obchodní politiky nakladatele. Kniha stála cca 1000,-, poté asi 400,- a dále ji rozdával Paroubek zadarmo. To je velmi nesolidní a s takovými dodavateli já velmi nerad spolupracuji. Stranickost v tom nehrála roli. Například jsem prodával obě Zemanovy knihy.
     Knihu Vyhnanci od pana Růžičky bude mít Knihkupectví Jana Zábrany na pultě ve čtvrtek 2.10. a já osobně se na ní velmi těším.

     1. Áha. Tak už je mi jasný proč si mi Karláči nesehnal toho Roye Lichtensteina. Byl málo pravicovej? 🙂

    2. Děkuji za vysvětlení,jenže nemyslel jsem knihu za tisíc korun,kde jsou většinou fotky,ale tu v hodnotě cca.250 korun s jiným názvem.Tato kniha obsahovala novinové články a rozhovory,které Paroubek publikoval.To jsme si nerozuměli.Takže díky za info.Michal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Co se vlastně stalo 11.září 2001 ?

Po Zář 29 , 2008
Datum 11.9.2001 zná určitě každý z nás jako den největšího teroristického útoku v dějinách lidstva, při kterém zahynulo přes 2 800 nevinných lidí. Nabízím vám ke shlédnutí dokument, který se celou situací zabývá a klade si otázku, zda se opravdu vše událo tak, jak zní oficiální verze. Čtěte dále:   […]

You May Like

Témata