Přehled akcí – Divadlo Za komínem

Únor 2019

2.2. 2020, 16.00 FERDA MRAVENEC, PRÁCE VŠEHO DRUHU

Kdo by je neznal Ferdu Mravence, brouka Pytlíka a slečnu Berušku? Pamatujete si ještě, jak se dostal Ferda z mraveniště na louku? Jak opravil Cvrčkovi rádio? A víte vůbec, jak to bylo doopravdy s Beruškou? Určitě přijďte, nejednou budou známí kamarádi v podání pražského divadla D 21 potřebovat i Vaši pomoc!

Délka představení: 45 minut, vhodné pro děti od 3 let

Vstupné: 100 Kč

5.2. 2020, 20.00, SLAM POETRY

Tak jako rituální totem vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed podia. Napětí by se dalo krájet, šňůra si ani nedovolí sebeméně se pohnout.
Jeden po druhém přistupují mistři slova připraveni do posledního rýmu bojovat o vítězství v nervy drásajícím klání. Publikum se nechává uhranout, rozesmát, rozplakat, dojmout – stejně tak může při sebemenším náznaku chyby a tuctovitosti soutěžícího nemilosrdně vypískat. Vítěz může být jen jeden. A rozhodne o něm porota složená z Vás, diváků!

Vystoupí:
TUKAN, THEA, ANATOL SVAHILEC, ELLEN MAKUMBIROFA, MICHEL, EMPATHIC

Vstupné: 150 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě

7.2. 2020, 20.00, THOM ARTWAY

Zpěvák, textař a kytarista Thom Artway patří aktuálně k nejuznávanějším ​mladým ​muzikantům ​české hudební scény. Ve své tvorbě dokonale propojuje moderní zvuk s klasickým písničkářstvím. Jeho skladby jsou podmanivé díky charakteristickému hlasu a jasně rozpoznatelným melodiím. Pro své posluchače vytváří hudebně emotivní svět s niternými texty a volně se inspiruje zejména britskými písničkáři. Za debutové album Hedgehog Thom získal hned dvě Ceny Anděl 2016 České hudební akademie, a to v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku. V červenci 2017 se stal výhercem v projektu Czech Fresh, který je zaměřen na podporu exportu české hudby a jehož cílem je představit umělce na mezinárodní hudební scéně.

Vstupné: 180 Kč v předprodeji, 230 Kč na místě

  1. 2. 2020, 20.00, VLTAVA – NÁKLAD ŠTĚSTÍ TOUR

Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně. Toto přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem zpěváka, kytaristy, básníka a herce Roberta Nebřenského. Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. Aktuálně nabídne Vltava program „Náklad štěstí“ u příležitosti vydání stejnojmenného reedičního boxu všech řadových CD skupiny a novinkového alba raritních nahrávek „Diamantové boty ve dvířkách kamen“. Objeví se v něm skladby, které z pódia dlouho nebo dosud nikdy nezazněly. Během koncertu dojde na minulost, přítomnost i budoucnost.

Vstupné: 220 Kč v předprodeji, 270 Kč na místě

 19.2. 2020, 19.00, CYRANO

Poznejte příběh muže bez bázně a hany! Nestárnoucí předloha Edmonda Rostanda o milostné touze a hrdosti na pozadí válečných bojů v podání hereckého spolku Kašpar Divadla v Celetné.

„Svůj širák odhazuji v dáli a s grácií… Jak známo, velký nos velkého ducha značí…“

Vstupné: 460 Kč

21.2. 2020, 20.00, JÁRA BÁRTA

V rámci cyklu Klavír za komínem se můžete těšit na klavírní večer v podání Jaroslava Bárty.

Jára Bárta v roce 2008 absolvoval hru na klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, zde také v roce 2012 absolvoval obor skladba a studium pokračoval na hudební vědě na Masarykově Univerzitě v Brně. V současné době na konzervatoři sám vyučuje jazzovou interpretaci, obligátní klavír a korepetice. V současné době působí v několika hudebních uskupeních. V hudební praxi se realizuje v různých polohách – jazzový klavírista, klávesista a skladatel – Tarapaca Jazz, Trim4, New Jazz Trio, Duo J.Bárta a Petra Kratochvílová, Zatrestband, Madfinger, Žentour, Patricie, Eva Emingerová, Jan Karez, František Tomšíček. Na podiu ho můžete potkat i po boku Lenky Filipové.

Vstupné: 50 Kč se hradí na místě

22.2. 2020, 13.00, SEMINÁŘ BYLINKY PRO VŠECHNY

Známý bylinkář MUDr. Zbyněk Mlčoch provází kurzem o bylinkách.

Obsah kurzu: historie a současnost bylinářství, celebrity bylinářství, jak a kdy začít s bylinařením, špetka anatomie rostlin, sběr a sušení bylin, zpracování a uchování léčivých bylin, 40 léčivých rostlin a jejich účinky, med a propolis – účinky na zdraví, kurkuma – účinky, využití, bylinková první pomoc, zelenina pomáhá – 15 druhů zeleniny a její účinky na zdraví, ovoce pomáhá – 15 druhů ovoce a jeho účinky na zdraví, pestrost přírody, aneb tvarově zajímavé rostliny, 14 nejčastějších otázek položených bylináři, bylinkové zahrady v ČR.

Na místě bude možnost: ochutnávky bylinného čaje, ochutnávka zlaté pasty z kurkumy, prohlídka potřeb bylináře, náhled knih vhodných pro začínajícího bylináře, ukázka macerování bylin v lihu, setkání s esenciálními oleji, koupit knihy vhodné pro bylinkáře. Další informace na tel.: 605 157 161

Vstupenky zde: https://forms.gle/raFKQ9LmBztK7m1X8, cena semináře: 500 Kč, délka kurzu: 5 hodin

28.2. 2020, 20.00, DJ Za komínem

Vystoupení známého DJ za využití špičkové profesionální zvukové a světelné techniky. Přijďte se pobavit do Divadla Za komínem!

 

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Změny v jízdních řádech autobusů od 13. ledna 2020

St Led 8 , 2020
Od 13. ledna 2020 začnou platit změněné jízdní řády linek 350320 a 350350.

You May Like

Témata