Petr

104 thoughts on “Program 22. schůze rady města

 1. 7.bod Poskytnutí peněžitého daru 20 tis. Kč – Mašínův statek –
  památník tří odbojů, z.s.
  Předkládá: Karel Kratochvíl

  tak o čem se tady chcete bavit Vy pro ODSký trollové? město v rozkladu, na nic nejsou peníze a starosta posílá dvacítku někam na Kolínsko!!!! Ať za mnou někdo přijde, že chce tady na něco přispět, tak ho pošlu za starostou

  1. A to jako na základě čeho se posílají městské peníze na vrahy? To někdo schválil? Občané souhlasili?
   Byla nějaká prezentace, průzkum názoru obyvatel?

  2. 1/
   První větší akce skupiny, na které bratry Mašíny doprovázel Milan Paumer, se odehrála v Chlumci nad Cidlinou 13. září 1951. Skupina přepadla zdejší služebnu Sboru národní bezpečnosti (SNB). Bratři měli dva plány, nakonec byl zvolen Josefův, a to příslušníka zlikvidovat železnou tyčí. Tlustou železnou tyčí udeřil Kašíka Ctirad, příslušník ale po úderu nezemřel, ani neztratil vědomí, a tak byl zastřelen. V personálním spise Kašíka je uvedeno, že byl od ledna 1948 členem KSČ (předtím krátce členem Československé strany lidové) a zastával různé stranické funkce.[8] Dokumentarista Miroslav Kačor zjistil, že Kašík, který byl hluboce věřící, byl jako bývalý člen lidové strany a poté sociální demokracie pod dohledem StB.

   2/
   Ctirad Mašín, Milan Paumer a Zbyněk Janata se 28. září 1951 rozhodli opatřit další zbraně, a proto přepadli další služebnu SNB, tentokrát v Čelákovicích. Tentokrát byl zvolen postup, který vymyslel Ctirad – a to příslušníka „okecat, pak mu říct ruce vzhůru, odzbrojit ho, svázat, uspat chloroformem a pak ho oddělat“. Čelákovického příslušníka Jaroslava Honzátka, který toho dne zastupoval za kolegu, vylákali ze služebny pod záminkou dopravní nehody. Příslušníka poté odzbrojili, svázali a vrátili se s ním na služebnu. Zde odcizili několik samopalů, pistole a střelivo. Chloroformem omámeného a spoutaného Honzátka poté podřízl Ctirad Mašín dýkou. Vražda byla považována za loupežné přepadení a její politické podbarvení vyšlo najevo až v souvislosti se soudním řízením s částí skupiny.

   3/
   2. srpna 1952 zastavili Josef Mašín a Václav Švéda ve stejnokrojích Lidových milicí v Hedvikově na Chrudimsku vůz se čtyřmi zaměstnanci společnosti Kovolis Hedvikov, v němž byly převáženy mzdy pro zaměstnance (884 239 korun). Při potyčce byl zabit účetní Josef Rošický. Rošický byl dle tvrzení skupiny členem KSČ, přičemž protokol policie z místa činu uvádí mezi osobními věcmi Rošického i legitimaci KSČ vedenou na jeho jméno. Jeho sousedé a někdejší spolupracovníci ovšem potvrdili, že Rošický členem strany nebyl, funkcím se vyhýbal a v době před únorovým komunistickým převratem prý dokonce patřil k blízkým spolupracovníkům tehdejších majitelů závodu. Došlo patrně k záměně s milicionářem Rosickým. Členství Rošického v KSČ odmítl také jeho syn Stanislav Rošický, který v roce 2008 prohlásil: „Tátu zavraždili. Byla to loupežná vražda a Mašínové jsou loupežní vrazi.“

   Na tohle chcete posílat peníze města Humpolce?

  3. Rozvitá diskuze vypovídá mnohé o rozhorlených pisatelích. Asi mají pocit, že jsme již udělali dost pro vyrovnání se se zločiny komunizmu. A tak trochu zapomínají na 1/3 Tří králů. Mimochodem jde o zlomek promile rozpočtu. Toť vše.

   1. Váš komentář vypovídá, že o tom všem máte v hlavě pořádný guláš a celé se Vám to nějak zmateně zamotává- zkuste si o tom něco nastudovat. Jeden ze tří Králů byl brutálně zavražděn němci při protektorátu v roce 1942. jeho synové se pak po nějakých letech stali sadističtí vrazi. Pokud existuje posmrtný život, tak jejich tata nemuze byt hrdy na ně.Mimochodem, ať ty peníze dají na charitu, když nevědí, co s nimi. A pokud památník vrahům Mašínům považujete za vyrovnání se se zločiny komunismu, tak o vás mnoho vypovídá. (tečka)

   2. ano, diskuze vypovídá o mnohém: jsou zde pořád ještě slušní nezlomení lidé, kteří nechtějí stavět památníky sadistickým vrahům. Na druhou stranu z navrhovatele dotace a Vás (je možno, že jde o jednu osobu) už to tzv. boží světlo definitivně odešlo. Války, glorifikaci vrahů… většinou navrhují zakomplexovaní lidé toužící po obdivu a moci, které nepřicházejí… Podle navrhovatele dotace to odpovídá. Je mi Vás takových líto 🙁

   3. Pár promile rozpočtu by stačilo, aby na Stromovce nebyly každoročně Benátky. Ale vám jsou lidi u p*dele.

  1. samé fyzické osoby nebo soukromé firmy… tam se bude město Humpolec vyjímat 😀 neskutečná arogance knihovníka!!!

   1. Ale dyt o tom budou radni teprve jednat. Zatim nic neschvalili.. At ti nepraskne zilka kdyz se tak rozcilujes 🙂

     1. žádnýho Huga neznám, ale ty Karlovu prdel evidentně dobře… kolik Ti za to platí?

     2. ses ale rozohnil. Prasek uz si mel? At ti neprdne zilka, sel bys do LDN a chudak „knihovnik“ by se o tebe musel starat.

     3. ale ty náš Karlův trollíku 😀 kolik ti místní ODS platí za takovýto urážlivý příspěvek? nebo to děláš jenom, protože si měl úraz hlavy? 😀 ten tvůj karlík je všemocný, kdyžb se stará o staroušky na LDN 😀 popřej mamince dobrou noc, vezmi si růžového medvídka a běž spát. ať se ti zdá další pohádka o ODS (třeba o tvým milovaným Pavlíkovi Novotným v německé uniformě) 😀

    1. Zeman na hradě má Ovčáčka, Kratochvíl v Humpolci Tebe 😀 podívej se, kdo podává návrh (sám knihovník a pak o sobě přemýšlej, za co se necháš platit)

 2. Stav města v žalostném stavu.. Kanalizace, silnice zničené a starostův zájem je přispět na památník vrahům (kteří ani svůj čin nepopírají a psychopaticky se mu smějí)… To je vrchol 🙁

   1. pán je vtipálek… 😀 byl jste někdy v Humpolci? nebo přesněji vystrčil jste hlavu z městského úřadu? jel jste například u dolního penny na budíkov?

    1. dobre, jedna silnice. Pokud vim, ma se letos opravovat. Dalsi? Mimochodem Meu me nezajima a ods ani nikoho ze souc. koalice jsem nevolil.

     1. vždyť jste tvrdil, že zde je vše ok…? tak nemelte nesmysly

     2. Najeďte si na streetview, a projďtěte si město ať nemusíte z teplé námi placené kanceláře. Podle vás tu jsou až na jednu jen skvělé silnice. Hmm. Tak jo. Jsou všude v každé ulici bezpečné chodníky, osvětlené a bezpečné přechody pro chodce, kvalitní, úsporné veřejné osvětlení?

     3. a proc bych to delal. Tady prskate ze je vsecko v prdeli, tak to dokazte. Jinak melete kraviny. Mozna az vylezete z hospody nebo prdele HUGA tak uvidite i slunicko. Jinak vam ten zivot nezavidim.

    2. Lužická je krajská silnice, ne městská. Opravit se sice má, ale letos na ni peníze zřejmě nezbudou. Město bude v daném místě řešit jen vodovod/kanalizaci.

   2. Vy musíte být opravdu z městského úřadu, protože jinak si tu slepotu nedokážu vysvětlit… já vím, odpověď jak jiným: tak se odstěhujte… že Vám není aspoň hanba

 3. Mašínové byli chladnokrevní vrazi a nemůže je omluvit ani to, že bojovali proti komunistům ! A pokud toto starosta pošle z městských peněz, tak kdo s tím nesouhlasí, může se přihlásit s pobytem na MU, pak je osvobozen od placení poplatků a tyto peníze lze věnovat na oběti komunismu. Jinak mi hlava nebere, že si vůbec takto dovolí starosta uvažovat o veřejných prostředcích pro občany města. Ono to asi o něčem svědčí………

  1. třeba se nesouhlasící s tímto šíleným návrhem dočkají podobné rady, jako dostal pan Klap: „odstěhujte se“

  2. Děkuji Vám za radu, pokud rada tohle odhlasuje starostovi, který takto uvažuje o veřejných prostředcích, tak neváhám a přihlásím se k pobytu na MU. Na památník psychopatickým vrahům přispívat nebudu. Vůbec nechápu tu drzost navrhovatele, celou dobu je se svým knihkupectvím nacucanej na městský peníze a teď ještě tohle…

 4. O tom všem rozhoduje zastupitelstvo.. Nevidím důvod proč tady dštíte takovou zlobu na starostu. Návrh podává na Radu města, ta přijme stanovisko a zastupitelstvo se může vyjádřit svobodně. Ten který/á zastupitel/ka může jasně říci jestli ano, nebo ne. Nesmí tam ty kantorky a doktorky taky držet ústa, ale občas promluvit. A veřejnost může přijít na toto jednání zastupitelstva. O co vám tedy sakra jde?

  Každý normální ví, že skupina Mašínů byla banda hrdlořezů, ale i takto kontroverzní téma se může na pořadu jednání objevit. To zákony umožňují. Viz v Praze kauza Mariánský sloup.

  Třeba v budoucnu zase někdo může navrhnout vrátit na důstojné místo sochu prezidenta Zápotockého. To se klidně stát může a i o tom by jednalo zastupitelstvo. Berte to trochu s nadhledem.

  Tak se nenervujte předem. A to píši jako letitý odpůrce celé ODS

  1. No jasně, vždyť je to jen návrh. O nic nejde. Bavit se lze o všem. Vám přijde normální návrh podpořit pomník vrahů?

   1. Přijde vám normální rozhodovat předem co kdo může navrhnout? Vy jste ten jediný arbitr co má patent na rozum? Včera jsem si četl o Hitlerovi, to byl panečku vrah! Nemělo by se to taky zakázat? Jsem koupí té knihy přece nepřímo podpořil jeho popularitu.

    1. tak navrhněte dotaci na pomník Adolfovi v jeho rodném městě, jestli Vám to přijde košér… 🙂 o vrazích si čtěme, ale nestavějme jim pomníky….

     1. Nikdy jsem se o Mašiny nezajímal a tak nedokážu posoudit zda jsou či nejsou vrazi. Tvrdím toliko, že zvolený radní může navrhnout cokoliv, co není v rozporu se zákonem a zvolení zastupitelé to následně mohou/nemusí schválit. Pokud s tím máte problém nevím jak vám pomocí.

     2. takže Vy nevíte o kom se bavíme a vyjadřujete se zásadně k tomu? 🙂 tak to také nevím, kdo by Vám mohl pomoci 🙂 Jinak u mašínů není nic k posuzování, když někdo podřízne omámého člověka, tak je vrah. (tečka)

     3. Já tvrdím, že je zde stále demokracie a my se k těmto návrhům konšelů můžeme jako občané svobodně vyjadřovat (nikde jsem nezaznamenal rozpor se zákonem). Pokud s tím máte problém, tak rovněž nevím jak Vám pomoci

     4. Vyjadruji se. Bez přívlastků. Vy také samozřejmě, toto právo vám přece nikdo neupírá. A velmi se těším zda své názory budete prezentovat na veřejné schůzi stejně jako zde. Pokud ne, pak jste jen jedním z hrdinů za klávesnicí, který nálepkuje a kritizuje ovšem sám nic nedělá. Tečka:).

     5. ano, nemám s tím problem… pokud starosta povede schůzi konečně dle zásad a předá mi slovo (i když on ho dává většinou jen vyvoleným jako St. Bernard) a nebude mě přehlížet a utišovat jako pana Klapa jsem ochoten poučit navrhovatele 7.bodu, tedy jeho samotného, o dotaci na pomník vrahům o morálních hodnotách

     6. Interpelujte radní. Třeba písemnou formou. Nebo přes zvolené zastupitele.

     7. ozvat se veřejně? tak to ale už potom nepočítejte, že Vám schválí postavit třeba jen altán na zahradě (jeden pán z Mírové, co se ozval) nebo doufejte, že se nikdo z Vaší rodiny nedostane za potenciální přestupek k prokurátorce Kord.ovské… to Vám pak něco předvedou demokracii 😀

     8. Pi. Kordovska uz na urade skoncila, ne? Ted prestupkovou komisi vede nekdo jiny.

  2. Nezlobte se na mě,ale to jako chcete srovnávat Mariánský sloup a Mašíny? tak to asi nemá cenu s Vámi nějak zásadněji diskutovat… Když někdo navrhne sochu O. Hepnarové, tak to také budete požadovat jako ok?

   1. Jak Mariánský sloup, tak otázka tohoto daru od města jsou nesmyslné věci od počátku.Takže ano, jde to srovnávat. Bohužel, v ČR je část obyvatelstva nakloněna činům skupiny Mašínů, tudíž se podobné návrhy a prosby vyskytují. O tom to je. Pro některého to byli vrazi, pro jiné hrdinové a frajeři. Starosta je dlouholetý člen ODS a příznivec všeho,co bylo proti bývalému systému, tudíž se nedivte, že to navrhuje.. V Radě není jen on.

    1. pro mě to opravdu je rozdíl mezi daným sloupem, který si mezi s sebou nechť vyřeší pražáci a darem na památník vrahům (kteří se k tomu ještě hrdě přiznávají a psychopaticky se u toho smějí) někam do středních čech, vždyť tihle vrazi ani nemají nic společného s Humpolcem, ale je to věc názoru – já Vám ho rozhodně neberu… Jinak s Vámi souhlasím. Vůbec nechápu, jak si tohle může někdo dovolit jenom navrhnout…

 5. Jste na omylu. Toto nemusí vůbec zastupitelstvo vědět. To je v pravomoci rady a ta v Humpolci vždy schválí co si starosta z ODS přeje…..ledaže by Standa řekl ať se na to vykašlou, pak by to shodili ze stolu….

  1. jj Standa to rozhodne. Snad mu jde jen o pivovar, takže si nebude chtít dělat zle tady na tom a starostu usadí

   1. Jenže Standa potřebuje, aby mu starosta prosadil jeho změnu územního plánu, takže ten proti němu nepůjde. Holt v ODS ruka ruku myje……

  1. Nikoho neodvolavejte, nechte ho, at se pekne povari v hrnci, provede jeste par takovych hovadin a nesmylu a v komunalkach jim to pak sectete. Konecne je tady aktivni, chytra a hlavne koncepcni opozice, ktera to s mestem a lidmi mysli vazne, nenecha si kalet na hlavu a nesundava kalhoty kdyz brod ne jeste daleko. Problemy resi vecne, moudre a zatim to tak vypada i spravne. Vim naprosto jiste koho uz volit nebudu a koho naopak s nejvetsi pravdepodobnosti ano ( ANO to ale rozhodne nebude ).
   Drzte se a pripravte se, ze kazdy z Vas vytahne 2 kacky z portmonky a vysle je do tramtarie na pomnik zatim co tady, naprikld ve Svetlickem Dvorku, neni kanalizace. Jupijeeee Karle, moudre vladnes tomuto mestu…..

   1. A ve které místní části kanalizace je? V žádné..

    A opravdu nevím, v čem je uskupení HUGO tak vynikajícím příkladem opozice.Ano, možná je lépe někdo z nich připraven na jednání zastupitelstva.Ale články v jejich občasníku také není vrchol tvůrčích nápadů.
    Nedělejme si přehnané iluze..

    1. myslím, že jste si odpověděl sám. Ano jsou lépe připraveni na jednání a o tom to celé je… Starosta by se měl, místo navrhování dotací na památníky vrahů, raději lépe a více připravovat na komunální politiku – kvůli tomu je placen!

    2. I kdybych přijala vaše tvrzení o kvalitě článků, pořád platí obecné pořekadlo, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. Viděl jste tedy někdy podobné články od stran jako ODS, ČSSD, KSČM nebo KDU? Já nikolivě. Takzě vlastně ani nevím, čemu se jejich zastupitelé věnují. Není to smutné?

     1. Ja to vim, chcete to povedet? Naprosto nicemu. Jen cekaji na dalsi komunalni volby a doufaji, ze to za ne odmaka nekdo na centrale a oni se pak svezou na vlne. Nastesti zadne vlny neprijdou, ODS se v Humpolci potopi sama, na tom vytrvale pracuje a cerstvy svezi vitr do plachet uz pomalu duje…..

 6. Kdyby milostpáni z radnice nevěděli co se zbytečnými penězi, tak tu máme skoro každý rok vyplavené sídliště na Stromovce. Ono je fajn mít v bytě po pás vody a sledovat jak panstvo posílá dary na pomník vrahům.

  1. Máte pravdu, je to smutné. A to mají ještě tu drzost páni z MěÚ napsat výše, kde konkrétně je problém s kanalizací a že lidi melou nesmysly… 🙁 pak jsme každou chvíli raritou v televizích 🙁 a starosta jako vrchol vzkáže, že se tam neměly žádný králíkárny dělat…

 7. Konečně zas nějaké téma, kdy je možné si pěkně zanadávat. Jde vám to dobře. Je spousta možností, jak rozhodování města ovlivnit, ale všechna znamenají spoustu práce a ukázat vlastní tvář a jméno, Do toho se chce ale málo komu. Jednoduší je sedět v teple u počítače a nadávat na všechno a na všechny.

 8. Nevíte, jestli a případně kde jsou uveřejňovány zápisy ze schůzí rady města? Je tam kdo jak hlasoval? Vzhledem k hlasování o dotaci na památník vrahů by mě to velice zajímalo…

 9. Ano Masinove jsou vrazi.
  Ale z hlediska vyssiho principu mravniho, vrazda na tyranu neni zlocinem.

  1. Ale službu konající příslušník na služebně SNB v úplně jiné obci asi těžko byl jejich tyran !

  2. zavražděný omámený příslušník snb nebo účetní byli jistě tyrani 🙁 žádám Vás, abyste nepoužíval termíny jako vyšší princip mravní – mluvíte nesmysly

  3. jako bych byl u madam Kordovské (samozvané doktorce práv) na místním městském úřadě. Tam stejně tak padaly od ní takovéto perly 😀

 10. Podstatou veci bylo, ze zrudny komancsky rezim zavrel neprodysne hranice a poslapal jedno ze zakladnich lidskych prav – pravo na svobodu pohybu.
  To ze obcas nejaky soudruh diky tomu zakukal, neni nic proti tomu kolik nevinnych
  obcanu zemrelo na hranicich pri ceste za svobodou.

  1. 😀 tak Ty máš v hlavě jasno (a prázdno hlavně) 😀 účetní jim bránil ve svobodě pohybu 😀

  2. Páni Mašínové nechtěli jen opustit republiku.Jejich cílem bylo vstoupit do americké armády a na jejich tancích v případě války vrátit se do ČSR jako noví hrdinové. A jeden z Mašínů se o to snažil i tak, že bojoval v korejské válce.
   Je potřeba říkat i tuto věc.

   1. teď nevím, jestli to není ironie? bojovat v rozporuplné válce v Korei, abych se vrátil do čsr… to je geograficky jinde

    1. Šlo o to, že Mašíni čekali na III.světovou válku a v tu věřili, že by odstranila tehdejší lidově demokratický režim u nás. Když k tomu stále nedocházelo tak se jeden z nich nechal naverbovat do Koreje

 11. Ten památník má být věnován i jejich otci generalmajorovi Josefu Vladimírovi Masinovi. Ale to tu samozřejmě nezazni. Ale zkuste si, soudruzi o něm něco přečíst.

   1. To máte pravdu. V 50.letech těch popravených, zmrzacenych a okradených bylo kvanta. A vrahy nikdo nepotrestal. Vím, pan účetní mezi nimi nebyl.

    1. já nevím, proč je váš nastupující režim nepotrestal… nebo jste jenom převlékli kabáty???

     1. V té době jsem ješte nebyl na světe. A máte pravdu. Většina soudců a státních zástupců ani neměla potřebu své kabáty převládat a dopadlo to s pojmenováním rudych gauneru tak jak to dopadlo. Proto jsou tyto diskuze o nepotrestanem zlu.

     2. ano s tím s Vámi souhlasím. nepotrestané zlo jsou jak zločiny vrahů z řad komunistů tak stejně vrahů Mašínů… vrahům z řad komunistů pokud vím na stavbu památníků nepřispíváme, takže očekávám jako slušný a morální člověk, že nebudeme jako město přispívat na pomníky stejným vrahům Mašínům

  1. diskutovalo se to tady samozřejmě je to jeden ze tří králů, ale jeho synové – vrazi zůstanou vrazi… já jsem z disidentské rodiny, pane… co dělala Vaše? nechali si říkat soudruzi… 😀 a Vy jdete v jejich šlépějích, vždy s vládnoucím režimem… Je mi Vás líto :-(… až přijdou číňané, tak si nezapomeňte zeškimit oči 😀

    1. místní soudruzi se snažili ničit naši rodinu, že za komunistů říkala pravdu, tj. že vrazi pana faráře Toufara z řad STB byli vrazi… Teď my tihle kapitalisti nebo jak si tahle verbež teď říká, budou nadávat do soudruhů, když znovu konstatuji pravdu, že mašíni byli stejný prasata jako vrazi pana faráře? To si vyprošuji!!! tihleti do morku kosti zkažení kádrováci stejně jako jejich rodiny většinou slizce proplouvají jak hadi všemi režimy…

 12. Nebejt komančů nebylo by Mašínů ….
  Mimochodem, proč komíni tak stašně moc bránili lidem žít tam kde chtěli ?

   1. Naprosto nesmyslný argument. Orlicti vrazi sli po penězích, tudíž klidně mohli vraždit i za socialismu- i tenkrát byli lidé co měli více než jiní.

    1. umíte číst???: …2. srpna 1952 zastavili Josef Mašín a Václav Švéda ve stejnokrojích Lidových milicí v Hedvikově na Chrudimsku vůz se čtyřmi zaměstnanci společnosti Kovolis Hedvikov, v němž byly převáženy mzdy pro zaměstnance (884 239 korun). Při potyčce byl zabit účetní Josef Rošický… To na tom Chrudimsku utíkali za svobodou? člověk by řekl, že to byla loupežná vražda? kde tam byly hranice? U Pardubic?:D nemelte nesmysly!

     1. Nesmysly melete vy. Moje reakce se týkala čistě Orlickych vražd a s Mašiny nijak nesouvisela.

    2. Je neoddiskutovatelné, že pokud by orličtí vrazi spáchali vraždy za socialismu, tak by jim Karel navrhl také postavit památník – samozřejmě za veřejné peníze, jako v tomto případě. zřejmě sousoší ze sudů

     1. Proc jim ty prachy nedali hned a bez problemu ?
      Stejne nebyli jejich ale statni a diky hloupemu
      hrdinstvi zemrel zcela zbytecne clovek.

 13. 442/22/RM/2020 Poskytnutí peněžitého daru 20 tis. Kč – Mašínův statek – památník
  tří odbojů, z.s.
  I. Rada města schvaluje
  poskytnutí finančního daru ve výši 20.000,- Kč zapsanému spolku Mašínův statek – památník
  tří odbojů, z.s., se sídlem Lošany č.p. 1, 280 02 Lošany, IČ 07357737, jako příspěvek na
  rekonstrukci zdevastovaného areálu rodinného statku Josefa Vladimíra Mašína v Lošanech a
  tím připomenutí památky všech hrdinů prvního, druhého a třetího odboje.
  II. Rada města ukládá
  1. vedoucí ekonomického odboru
  1.1. zajistit administrativně a fakticky převod 20.000,- Kč na transparentní bankovní účet
  veřejné sbírky zapsaného spolku Mašínův statek – památník tří odbojů, vedený u
  Raiffeisenbank, číslo 962258010/5500.

    1. a jeden z rady města… vyhnat obyvatele, koupit za pakatel jejich prázdné byty a pak je pronajímat rumunům… praktiky jak Babiš máte…je mi z Vás zle!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dětský karneval

Čt Led 30 , 2020
Neděle 02.02.2020 14:30 – 18:00

You May Like

Témata