Program humpoleckého kina na měsíc KVĚTEN

Meze jsou v měsíci lásky ještě studené, májový deštík milenecké páry taky moc nepotěší, takže je nejlepší tulit se k sobě v přítmí biografu. A když se k tomu přidá ještě nějaký ten pěkný filmeček, je o zábavu postaráno.

Sobota 3.5. – neděle 4.5.  20:00 hod. O RODIČÍCH A DĚTECH


Milovat je lidské – chybovat je dědičné.


Komedie o otcích, synech a ženách jejich života.


Příběh filmu vychází ze zdánlivě banální situace. Syn (David Novotný) jde na procházku se svým otcem (Josef Somr)…


V brilantně vedeném dialogu se před námi odkrývají dějiny dvacátého století  a všechny absurdity s ním spojené. Odhalují se ta nejhlubší místa lidských vztahů. Odtajňují se staré resty, trápení a radosti.  Na scéně se objeví Vnuk, o kterém Syn neměl přes dvacet let ani tušení. A některé chyby se opakují znovu  a znovu.


Hrají:Josef Somr, David Novotný, Mariana Kroftová, Luboš Kostelný, Jiří Lábus, Zuzana Stivínová a další.


Vstupné: 70,-Kč, komedie ČR, 110 min.


 


Úterý 6.5. 20:00 hod. REPORTÉR V RINGU


Život sportovního redaktora Erika Kermana (Josh Hartnett) lze přirovnat k napínavému zápasu – rychlý rozjezd, mnoho překvapivých zvratů a dramatický závěr. Jednoho dne se však rozhlédne a zjišťuje, že byl ze středu dění postupně vykázán na střídačku. Záchrana přichází jako blesk z čistého nebe. Jeho příběh na titulní stranu se mu začíná rýsovat před očima…  Erik věří, že našel zapomenutou boxerskou legendu Roberta Satterfielda (Samuel L. Jackson), o kterém si všichni myslí, že je mrtev. Strhující příběh „šampióna“, který skončil na ulici, vynáší jeho pohasínající hvězdu na výsluní. Bohužel je jen otázkou času, kdy se ukáže, že jeho touha vystoupit ze stínu úspěšného otce, byla silnější než snaha ověřit si fakta. Z honu za úspěchem se stává osobní výprava, kde je zkoušce podroben reportérův vztah k rodině i jeho životní priority.  


Hrají: Samuel L. Jackson , Josh Hartnett.


Vstupné: 60,- Kč, drama USA, 110 minut


 


Sobota 10.5. – neděle 11.5.  20:00 hod. TAHLE ZEMĚ NENÍ PRO STARÝ


Žádná úniková cesta není bezpečná.


Kdybyste v pustině našli hromadu mrtvol a auto s kufrem narvaným drogami a penězi (přesně dvěma milióny dolarů), co byste udělali? Vzali je nebo nechali ležet? Pádnou odpověď na tuhle pokušitelskou otázku dávají bratři Coenové ve svém nejnovějším thrilleru podle slavného románu Cormaca McCarthyho Tahle země není pro starý. „Je to pravděpodobně náš nejdrsnější a nejtemnější film,“ říká Joel Coen.


Film začíná jako klasické kriminální drama a postupně na sebe navléká motivy, které jsou stejně letité jako Bible a zároveň krvavě aktuální jako titulky dnešních novin. Schopnost odolávat pokušení, násilí coby nejčastější řešení problémů, sebeobětování ve jménu lásky a víra v naději, která opravdu umírá až jako poslední. Kombinace černočerného humoru, chytrého příběhu a mistrovských dialogů řadí thriller Tahle země není pro starý mezi nejlepší filmy obou bratrů.


Hrají: Javier Bardem, Josh Brolin, Tommy Lee Jones, Woody Harrelson, Kelly Macdonald.


Vstupné: 70,- Kč, thriller USA, 120 min.


 


Úterý 13.5. – středa 14.5. – čtvrtek 15.5. 20:00 hod. VENKOVSKÝ UČITEL      


Každý někoho potřebuje.


Režisér Bohdan Sláma zachycuje ve svém novém filmu osudy tří hlavních hrdinů – Učitele, Marie a Chlapce – jejichž náhodné setkání rozpoutá velký příběh lásky, přátelství a odpuštění. Každá z postav si s sebou nese tajemství, každá touží po lidské blízkosti.


Učitel (Pavel Liška) opouští gymnázium a rodiče v hlavním městě a přichází učit na venkovskou školu, aby tak zapomněl na nevydařené milostné vztahy a našel znovu sám sebe. Postupně získává důvěru místních lidí. Jednou z nich je svérázná statkářka Marie (Zuzana Bydžovská) a Chlapec, její sedmnáctiletý syn (Ladislav Šedivý).


Hrají: Pavel Liška, Zuzana Bydžovská, Ladislav Šedivý, Marek Daniel, Tereza Voříšková, Zuzana Kronerová, Miroslav Krobot.


Vstupné: 70,-Kč, drama ČR, 120 min.    


 


Sobota 17.5. – neděle 18.5. 20:00 hod. ÚHEL POHLEDU                  


8 lidí, 8 úhlů pohledu, 1 pravda. Film o atentátu na prezidenta Spojených států.


Příběh akčního thrilleru Úhel pohledu sledujeme očima osmi různých lidí, kteří se společně pokoušejí odhalit pravdu o pokusu o atentát na prezidenta Spojených států. Thomas Barnes (Dennis Quaid) a Kent Taylor (Matthew Fox) jsou agenty Tajné služby. Během honu na atentátníka se protínají osudy různých lidí. Mezi přihlížejícími se nachází Howard Lewis (Forest Whitaker), americký turista, který se domnívá, že střelce zachytil svou kamerou. Na místě činu je i americká producentka zpravodajství Rex Brooks (Sigourney Weaver). Tak, jak tito a další lidé postupně doplňují jednotlivé části skládačky, začínají se odhalovat děsivé souvislosti.

Čtěte dále:   Program kina Humpolec

Hrají: Dennis Quaid, Matthew Fox, Forest Whitaker, Sigourney Weaver, William Hurt, Ayelet Zurer, Edgar Ramirez, Eduardo Noriega, Saïd Taghmaoui.


Vstupné: 70,- Kč, drama/thriller USA 90 min.       


 


Úterý 20.5. – středa 21.5. – čtvrtek 22.5. 20:00 hod.  BOBULE   


aneb nevinně o víně


Letní komedie, která nás zavede na moravské vinice, je příběhem dvou kamarádů Honzy a Jirky.


Honza (Kryštof Hádek) je typický městský floutek. Jeho kámoš Jirka (Lukáš Langmajer) je podvodníček, který moc rozumu nepobral, ale má jednu skvělou vlastnost. Umí geniálně oblbnout ženský.


Jednoho dne se Honza dozví, že jeho moravský děda, kterého dlouho neviděl, je vážně nemocný. Tato zpráva vytrhne Honzu ze zajetých kolejí a rozhodne se splnit dědovi jeho životní sen. Zajistí mu dovolenou snů  a aniž to tuší, splní si tím i svůj sen. Najde to, co dlouho hledal a po čem toužil.


Hrají:Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, Václav Postránecký, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Tereza Voříšková a další.


Vstupné: 70,- Kč, letní komedie ČR, 90 min.


 


Sobota 24.5. – neděle 25.5. 20:00 hod. AŽ NA KREV


Příběh o vzestupu a pádu D.Plainviewa (Daniel Day-Lewis), který se z osamělého otce a horníka ve stříbrném dole vypracuje v nelítostného mocného magnáta.


Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty – láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem – ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. Film oceněný dvěma OSCARY.


Hrají: Daniel Day-Lewis, Dillon Freasier, Paul Dano, Kevin J. O’Connor, Ciarán Hinds.


Vstupné: 70,- Kč, drama USA, 150 min.


 


Úterý 27.5. – středa 28.5. – čtvrtek 29.5. 20:00 hod. TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA      


V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových.


Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události.


Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích.


Hrají: Eva Holubová, Jaromír Dulava, Jiří Mádl, Ivana Chýlková, Marián Labuda, Lilian Malkina,Vanda Hybnerová, Monika Zoubková


Vstupné: 70,- Kč, komedie ČR, 90 min.


 


Sobota 31.5.  20:00 hod. NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE              


Světy miliardáře Edwarda Colea a obyčejného mechanika Cartera Chamberse se už ani více lišit nemohou. Na křižovatce svých životů však sdílí stejný nemocniční pokoj. Během společných rozhovorů zjistí, že mají přece jen něco společného – touhu co nejlépe využít čas, který jim zbývá než je “nasypou do urny”, a poznat, kdo skutečně jsou. Společně se tedy vydají za největším dobrodružstvím svého života, na cestě se stanou nerozlučnými přáteli a naučí se, jak brát vzestupy i pády s nadhledem a humorem. Každý sdílený zážitek si pak odškrtnou na svém dlouhém seznamu přání…


Hrají: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Rob Morrow, Serena Reeder.


Vstupné: 70,- Kč, komedie USA 100 min.


                                            


 


V ČERVNU 2008 uvidíte  :


 


1.              NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE


3.,4.                                        LET´S DANCE 2 STREET DANCE


5.                                            VÁCLAV


7.,8.                                        KARAMAZOVI


10.,11.,12.                              BLÁZNOVO ZLATO


14.,15.                                    JUMPER


17.                                          …A BUDE HŮŘ


18.,19.                                    HRANICE SMRTI


21.,22.,24.,25.,26.                  U MĚ DOBRÝ


28.,29.                                    KULIČKY

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Když se nelení, hrad se zelení

Út Dub 22 , 2008
První letošní akce Jarní příkopy 2008 se i přes drobnou nepřízeň počasí vydařila. Čtěte dále:   Letní kino - Dungeons & Dragons

You May Like

Témata