Program humpoleckého kina na měsíc PROSINEC

A na co se můžete těšit v příštím roce?

Úterý – středa 2.12. – 3.12.  20:00 hod. MAMMA MIA!   


Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA.


Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeší jediný problém – kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam – Pierce Brosnan, upjatý bankéř HarryColin Firth, svérázný dobrodruh BillStellan Skarsgård) přijedou.


Vstupné: 70,-Kč, muzikál  USA  100min


 


Čtvrtek 4.12.  20:00 hod. JUNO


Komedie o dospívání a jeho nečekaných nástrahách.


Juno (Ellen Page) je šestnáctiletá středoškolačka, která se potýká s nečekaným těhotenstvím. Otcem dítěte je další teenager Paulie (Michal Cera), kterého ovšem ona nepovažuje za svého přítele. Chce, aby všechno skončilo jako špatný sen, ale zjišťuje, že musí začít situaci řešit. Využije pomoci své nejlepší přítelkyně Leah (Olivia Thirlby) a uvažuje o  Centru pro pomoc ženám, aby jí pomohlo s „rychlým potratem“, jak tomu sama říká. Před klinikou ale potká svou kamarádku Su-Chin (Valerie Tian), která odmítá potraty a přesvědčí ji, aby svoje rozhodnutí změnila.


Juno nakonec spolu s Leah nachází v Penny Saver inzerát od Marka a Vanessy Loringových (Jason Bateman, Jennifer Garner), kteří zoufale touží po dítěti a právě zde začíná příběh mladičké dívky Juno a jejího dospívání.


Režie: JASON REITMAN.


Vstupné: 70,-Kč, komedie/drama CANADA/USA  96min


 


Sobota – neděle 6.12. – 7.12.  20:00 hod. OKO DRAVCE


Chceš žít, tak poslouchej.


Představte si, že vám zazvoní telefon, vy ho zvednete a zbytek života se vám promění v nekonečnou noční můru.


Rachel  je svobodná matka osmiletého syna. Jerry je drzý výrostek, který jednoho dne ve svém původně prázdném bytě objeví zásoby středně velké teroristické buňky. Dva zcela neznámí lidé, spojení jen hlasem v telefonu, záhy pochopí, že moc nad jejich osudem převzal někdo, kdo sleduje každý jejich krok a dokáže je přimět i k těm nejšílenějším akcím. Otázkou je, proč to vlastně dělá.


Bylo by chybou cokoliv prozrazovat. „Výkonný producent Steven Spielberg si přál vyvolat v divácích stejné mrazení, jaké měli, když se po premiéře Čelistí vyrazili koupat do moře. Tentokrát by jim měla naskakovat husí kůže z prostého zazvonění telefonu.“


Hrají: Shia LaBeouf, Billy Bob Thornton, Michelle Monaghan, Rosario Dawson.


Vstupné: 70,- Kč thriller USA 120min


                                                                                                                           


Úterý – středa – čtvrtek 9.12. – 10.12. – 11.12.  20:00 hod. BATHORY


Vzkříšení čachtické legendy. Výpravný snímek plný velkolepých bitev i osobních dramat.


Historický velkofilm Juraje Jakubiska a současně nejdražší filmový projekt střední Evropy přivádí k životu krvavou legendu o Čachtické paní. Ta se podle pověstí koupala v krvi panen a na svých panstvích po léta vraždila a mučila své poddané. Kruté skutky dovedly hraběnku Erzsébet Báthory (1560 – 1614) až do Guinnessovy knihy rekordů, v níž je vedena jako největší vražedkyně všech dob.


Kým ve skutečnosti byla? „Krvavou hraběnkou“, sadistickou vražedkyní, nebo obětí temných intrik, pomluv a bezpráví? Krutou, nemilosrdnou vladařkou, či zranitelnou, osamělou vdovou, jejíž krutost nepřesáhla zvyky doby? Nebo obojím?


Hrají: Anna Friel, Vincent Regan, Hans Matheson, Karel Roden, Deana JakubiskováHorváthová, Bolek Polívka, Jiří Mádl, Lucie Vondráčková, Franco Nero,…


Vstupné: 70,-Kč, historický velkofilm   ČR 140min 


 


Sobota – neděle 13.12 – 14.12.  20:00 hod. MAX PAYNE


Zbavit New York špíny není čistá práce.


Max Payne je individualistický policajt, který neuznává pravidla hry, protože už nemá co ztratit. Vyšetřuje sérii záhadných vražd, které by mohly souviset se smrtí jeho ženy a dítěte.  Maxův svět je temný New York, ale ten je zde městem v rozkladu, městem rozloženým zločinem a drogami.


Na své cestě naráží na mocné síly – skutečné i nadpřirozené, které se snaží skrýt zdrcující pravdu a Maxe navždy umlčet. Je slyšet zvuk ohromných křídel a téměř ve tmě lze spatřit jejich stín. Okřídlený démon Valkyrie s rozšklebenou pusou a rudýma očima je klíčovou stopou k těm, kteří zničili Maxovu rodinu. Je také tím, kdo ohrožuje Maxe a jiné posílá na děsivou smrt.


Moorův mimořádně působivý, vizuálně cílený režisérský styl nás přenese do Maxova světa i do jeho hlavy a pomocí nejmodernější filmové techniky, umožňující zpomalené záběry, nás spolu s Maxem posadí na centrifugu plnou akce, napětí, záhad a překvapivého nadpřirozeného světa.


Hrají: Mark Wahlbert, Mila Kunis, Beau Bridges, ChrisLudacrisBridges, ChrisDonnell, Donal Logue, Amaury Nolasco, Kate Burton, Olga Kurylenko.


Vstupné: 70,-Kč akční thriller USA 100min


 


Neděle 14.12.  15:00 hod. VÁNOČNÍ PÁSMO


Čarovné lyže, Veselé vánoce aneb Karlíkovo dobrodružství, Jak postavit sněhuláka, Jak Mikeš zachránil Bobeše, Lyšajův sen, Koleda, Ondra a Sněžný drak.


Vstupné: 10,- Kč  pohádky ČR 65min


 


Úterý – středa – čtvrtek 16.12. -17.12. – 18.12.  20:00 hod. QUANTUM OF SOLACE


Pokračování vysokooktanového dobrodružství Jamese Bonda.


Bond se díky záměně identity setká s krásnou, ale prudkou Camillou.  Je to žena, která touží po své osobní vendetě. Camilla dovede Bonda přímo k Dominicu Greenovi, bezcitnému obchodníkovi a hlavnímu šéfovi tajemné organizace.


Bond se spojí se starými přáteli na poli plném zrady, vražd a podvodu, aby v této bitvě odhalil pravdu. A dostává se blíže k tomu, aby našel muže zodpovědného za zradu Vesper. Musí být o krok napřed před CIA, teroristy a dokonce i M, aby rozpletl hrozivý plán pana Greena a zastavil jeho organizaci.


Hrají: DANIEL CRAIG, JUDI DENCH, JESPER CHRISTENSEN, OLGA KURYLENKO, GEMMA ARTERTON.


Vstupné: 70,- Kč  bondovka USA 105min


 


Neděle 21.12.  17:30, 20:00 hod.  KOZÍ PŘÍBĚH – POVĚSTI STARÉ PRAHY – filmový tipStaré pražské legendy v prvním českém 3D animovaném filmu

Do kin míří vůbec první český celovečerní 3D animovaný film, který je zároveň i prvním a v celé východní Evropě. Rodinná komedie Kozí příběh – Pověsti staré Prahy se odehrává v české středověké metropoli, která je ještě plná strašidel, rodících se legend a teprve začíná dostávat svou majestátní tvář. Hlavní hrdinové filmu – vesnický mládenec Kuba a jeho prostořeká Koza – se připletou ke stavbě Karlova mostu, vzniku Orloje, příběhu Faustova domu, jejich kroky zkříží kat Mydlář a spát jim nedá ani pověstný chlupatý duch. Originální výtvarnou stylizaci, která navazuje na tradici české školy animovaného filmu, doplňuje nejmodernější technologie pro tvorbu 3D počítačově animovaných filmů a skvělé hlasové obsazení postav. Kozímu příběhu propůjčili své hlasy Matěj Hádek, Mahulena Bočanová, Viktor Preiss, Michal Dlouhý, Miroslav Táborský, Petr Nárožný a zejména Jiří Lábus v roli hlavní kozí hrdinky.
Stavba Karlova mostu je pro celé české království ohromná událost. Z celé země se do Prahy sjíždějí povozy naložené vejci, která se přidávají do malty. Mezi nimi je se svým vozíčkem plným vajec i Kuba a jeho věrná kamarádka Koza, kteří se do Prahy vydávají hledat své štěstí. Kuba dokonce dostane na stavbě proslulého mostu práci a potká protřelou městskou holku Mácu, do níž se, přes žárlivou nevoli Kozy, zamiluje. To je ovšem jen začátek dobrodružství plného zábavných i strašidelných příhod ve víru pověstmi opředeného velkoměsta, které Kubu, jeho Kozu a Mácu potkají.
Paralelně s Kubovým příběhem se odvíjí i temnější osud nadějného ale po čertech chudého studenta Matěje, pomocníka mistra Hanuše, kterému se za jeho chudobu smějí i pražští žebráci. Osudová náhoda ho přivede až do tajemného Faustova domu, kde na něj čekají svody samotného Ďábla. Proradní pražští konšelé ani Ďábel nespí a tak se obě dějové linky protnou ve velkolepém finále, v němž bude Kuba muset napnout všechny síly, aby zachránil život své milované. Navíc je tu ještě Koza, která stále žárlí a má své vlastní plány.


Vstupné: 70,-Kč animovaná rodinná komedie    ČR 80min


 


V LEDNU 2009 uvidíte:


3.,4. STMÍVÁNÍ        


6.,7.,8. DOKAŽ TO !


10.,11ANGLICKÉ JAHODY


13.,14.,15. VY NÁM TAKY, ŠÉFE !


17.,18MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ 3: MATURITNÍ ROČNÍK


20.,21.,22. HLÍDAČ č.47


24.,25. KOZÍ PŘÍBĚH – POVĚSTI STARÉ PRAHY


27. UKRUTNĚ ŠŤASTNI – art


28.,29. MADAGASKAR 2 – pro děti


28.,29KRÁLOVA PŘÍZEŇ           


31. ZAKÁZANÉ KRÁLOVSTVÍ


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Nově otevřená sportovní hala v Humpolci

Út Lis 25 , 2008
Víceúčelová sportovní hala v Hradské ulici je od středy 19.listopadu přístupná veřejnosti.

You May Like

Témata