Proti autodromu u Jihlavy sepisují občané petice

V pondělí 29.srpna manažeři společnosti Jihlava ring poprvé oficiálně představili své plány na vybudování autodromu v Pístově u Jihlavy. Jenomže místo toho, aby jejich tisková konference ukázala projekt v předpokládané hodnotě dvou miliard korun v jasnějších obrysech, odhalila spíš opak. Investoři Jihlava ringu mají sice předběžné plány, ale vyjma hrubých studií nedrží v rukou zatím nic, ani potřebné pozemky.

Investoři z Jihlava ring čekají, zda armáda bývalý vojenský prostor předá obcím. Po předání pozemků pak začnou investoři jednat s Jihlavou, a také s obcí Rančířov o prodeji nemovitostí. Prodej pozemků už počátkem léta schválili jihlavští zastupitelé. Magistrát nyní projednává s Jihlava ring smlouvu o smlouvě budoucí, zatím nic podepsáno není. Manažeři Jihlava ring zveřejnili informaci, podle níž projekt podporují britští odborníci na motoristické závody John Peat a John Fenwick, projektantem má být skotská společnost Halcrowe. Projekt by měl být financován s pomocí blíže neurčené zahraniční banky.

Na druhé straně se Jihlavou a Rančířovem šíří petice lidí, kteří autodrom v těsné blízkosti krajského města zásadně odmítají. Bojí se, že autodrom bude hlučný a považují jej v takové blízkosti bytové zástavby za nesmyslný. Dvě petice proti autodromu zatím podepsalo asi 1 100 lidí. Autodrom Jihlava ring se má rozkládat na ploše asi tří set hektarů, z nich třetina je na katastru Jihlavy a zbytek na katastrálním území Rančířova. V Rančířově záměr stále vzbuzuje spíš skepsi. Manažerům Jihlava ringu je vytýkáno, že místním obyvatelům nedokázali na veřejné schůzi vysvětlit, co bude pro obec autodrom znamenat. Neudělali na občany dobrý dojem a situaci výrazně podcenili.
V každém případě chce Jihlava ring zahájit přípravu projektu v příštím roce, nejpozději však v roce 2009.

Čtěte dále:   Humpolecké šestistovky

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Také pelhřimovským policistům bude sloužit kamerový systém

St Srp 31 , 2005
Kamerový systém už několik let provozuje obvodní oddělení policie v Humpolci. Ve stejném duchu má fungovat i v Pelhřimově, a to nejpozději do konce roku, kdy pelhřimovská radnice uvolní dva milióny korun na jeho zřízení. Ještě ale systém není vybudován a už vůči němu zaznívá množství výhrad. Ty jsou nejčastější […]

You May Like

Témata