První bankomat na virtuální měnu bitcoin v Humpolci

11

První bankomat na bitcoiny na Vysočině.

Bitcoin

 Provozuje ho tam realitní makléř Václav Duben. Nakupovat nebo prodávat virtuální měnu, jejíž kurz není závislý na žádné centrální bance, tam chodí podnikatelé a studenti.

 • Bitcoinový bankomat v
  Humpolci

Samotný automat má dotykovou obrazovku a neliší se od klasického bankovního.

Bitcoin je jedna z virtuálních měn, jejíž kurz, nebo-li přepočet na tradiční peníze, se mění třeba i několikrát denně. Běžně se s bitcoiny platí v zahraničí, na Vysočině je aktuálně asi deset obchodníků, kteří to také umožňují.

„V kupní smlouvě musí být cena v korunách, takže v aktuálním kurzu ten den, kdy se bude platit, se spočítá kolik mincí těch kryptoměn musí zaplatit,“ dělí se o zkušenosti Václav Duben, jinak realitní makléř.

Peněženka

Majitelé bitcoinů a lidé, kteří nakládají s virtuální měnou, musí mít vlastní – virtuální – peněženku. „Přišli jsme jako nováčci, nemáme žádnou peněženku. Založíme peněženku,“ popisuje Duben. Bitcoinovou peněženku můžeme nosit v té klasické, má totiž podobu dvou kódů vytištěných na papíře. „První kód je veřejný, to je, když chcete, aby vám někdo poslal bitcoin. Ten druhý je soukromý, privátní, ten nikomu nikdy nedáváme.“

Tisíc korun

Bitcoiny lze kupovat za klasickou měnu, tedy českou korunu. „Dáme tam dvě tisícovky, a tady nám to ukazuje, že máme 0,01 bitcoinu. Dáme nakoupit bitcoin a tím ho nakoupíme.“

K automatu v Humpolci chodí podnikatelé a studenti, zkrátka ti, kteří se zajímají o nové technologie, a nějakým způsobem je láká nezávislá měna. „Lidi chodí, učí se. Proběhl jak výběr, tak vklad.“

„Vždycky říkám, že by lidé, vzhledem k proměnnému kurzu, měli investovat tolik, o co mohou přijít, aniž by sami sebe ohrozili,“ dodal Václav Duben.

autoři:Milan KopeckýDaniel Zach; převzato z www.rozhlas.cz

Petr

11 thoughts on “První bankomat na virtuální měnu bitcoin v Humpolci

  1. Vidím to podobně, čím více lidí půjde tímto směrem, tím to půjde postupně dolů a napapá se špička ledovce , ale nutno podotknout že celkem početná.

  2. Vidím to podobně, čím více lidí půjde tímto směrem, tím to půjde postupně dolů a napapá se špička ledovce , ale nutno podotknout že celkem početná.

  3. Vidím to podobně, čím více lidí půjde tímto směrem, tím to půjde postupně dolů a napapá se špička ledovce , ale nutno podotknout že celkem početná.

   1. Bitcoin je vlastně zmodernizovaná a zdigitalizovaná hra „letadlo“ !!! Teď už můžou vydělat jen ti, co u toho byli brzy…….. A to je zřejmě i pan Duben. Ale budiž mu to přáno, když mu ten zástup dalších pitomců přihrává peníze dobrovolně ve falešné vidině svého zisku……..

    1. Pokud vidíte bitcoin jen takhle, daleko nedohlédnete. BTC je především uznávaná a na (jakémkoliv) státu nezávislá měna. Je to praktické, pokud obchodujete s heroinem, nelegálními zbraněmi a podobnými komoditami. Taky je to platforma těch zlých hackerů, co Vám blokli data zákeřným ransomware-m.

     Jenže je to taky jeden z posledních závanů svobody v tomhle přeregulovaném prostředí. Máte možnost platit bez dohledu jakékoliv instituce, za co Vy uznáte za vhodné a nikdo se Vás neptá, kde jste tu hodnotu vzal. Jak s platbou naloží protistrana, je už zas na ní. Přijde mi to jako milý pomník svobodných časů.

     1. Takže vynikající pračka na špinavé peníze !!! Tak to jsme v Humpolci opravdu moc potřebovali !!! Jako by nestačilo, že se nám vedení města kamarádí s největším podvodníkem v kraji Vysočina ! To hejtman je sice socan, ale veřejně dává najevo, že s tímto pánem nechce mít nic společného….

     2. BINGO! Starosta nacerno prodava travu posecenou v mestskych parcich jednomu nejmenovanemu zemedelskemu podniku na sever od Humpolce a tamni zivocichar mu spolu s Evikem z uctarny plati v za nelegalni seno bitcoinama.
      😀

     3. Poznámka-hejtman Běhounek je nestraník zvolený za ČSSD..Není členem strany, je však významným sympatizantem…

     4. A proto si ČSSD loňské předvolební reklamy umístila na ICOMácké autobusy. Nenechte se vysmát „podvodníku“!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

MAJÁLES 2018 - již tento pátek v Humpolci

Út Kvě 22 , 2018
Pátek 25.05.2018

You May Like

Témata