První kolo divize ve znamení derby. Pelhřimov nestačil na Humpolec.

V Pelhřimově se na obnovenou premiéru v divizi přišlo podívat přes 800 lidí, velkou radost ale z výsledku neměli. V okresním derby proti Humpolci prohrávali od první minuty, kdy se prosadil Savi. Za domácí z penalty srovnal Poul, ale konečnou podobu výsledku dal opět Savi – 1:2.

Návrat do divize oslavila i Polná, ta dokonce tříbodovým ziskem. Proti Velké Bíteši sice doma prohrávala po brance Pokorného, ale ještě do konce poločasu dokázala otočit po úspěšných pokusech Voráčka a Čalouda – 2:1.

Druhé okresní derby, tentokrát žďárské, přineslo nakonec jednoznačný výsledek. Domácí Nové Město vedlo nad Žďárem nad Sázavou díky Partlovi, do přestávky ale stačil vyrovat Šerý. O konečné skóre rozhodla mimořádně povedená poslední půlhodina Vrchoviny, krátce po sobě se trefili Nečas, Švanda a Půlkrábek – 4:1.

Ždírec nad Doubravou hostil Velké Meziříčí, které prohrávalo brzkým gólem Vrány, konečnou remízu 1:1 ale v závěru zajistil Havlík. Stejným výsledkem skončil i souboj Havlíčkova Brodu se Starou Říší, když se nejprve z penalty prosadil Čížek, ale domácím bod za remízu ve druhém poločase vystřelil Coufal.

Jedenáctý zástupce Kraje Vysočiny v divizi D Speřice Lanžhotu vzdorovaly jen první poločas, který skončil 2:3, za domácí skŕovali Jančík a Svoboda z penalty. Ve druhém dějství Moravané nepřipustili drama a přidali další dva góly – 2:5

Čtěte dále:   Pořadatel roku - poděkování