Dobročinné góly. Zápas mezi Pelhřimovem s Humpolcem pomohl dětským pacientům v nemocnici

Zhruba tisícovka diváků sledovala nedělní derby mezi fotbalisty z Pelhřimova a fotbalisty z Humpolce. Utkání se konalo na stadionu v Pelhřimově a pro obě družstva to byl historický moment. Utkání navíc mělo dobročinný rozměr.

A Mužstvo FK Maraton Pelhřimov sehrálo první soutěžní utkání v divizi, kam postoupilo z krajského přeboru. Soupeřem pelhřimovskému týmu byl po 53 letech AFC Humpolec. „Tento významný moment byl umocněn nejen silným sportovním výkonem, ale také důležitým gestem solidarity a dobročinnosti,“ popisuje Alexandra Knapová, mluvčí Nemocnice Pelhřimov.

Oba kluby, které si na pelhřimovském stadionu v neděli porovnaly síly, se dohodly na tom, že zápasem pomohou dětem hospitalizovaným v pelhřimovské nemocnici. Jak Knapová dodává, podobná iniciativa již před pár lety proběhla, a letos ji oba týmy v rámci svého prvního divizního utkání obnovily.

Hráči obou týmů mezi sebou vybrali částku ve výši 8 500 korun, kterou darovali na dětské oddělení nemocnice. Fotbalisté se k věnované částce vyjádřili: „Vážení zaměstnanci Nemocnice Pelhřimov, máte náš obdiv za to, jak se staráte o naše děti, kamarády atd. Naše „díky“ vyjadřujeme alespoň tímto poukazem na výše uvedenou částku.“

Plyšáky od fanoušků 

Do charitativní akce se rovněž zapojili fanoušci obou klubů a přispěli darováním hraček, plyšových hraček a dalších dárků pro děti, které jsou hospitalizovány na dětském oddělení nemocnice.

„Nemocnice Pelhřimov si z celého srdce váží tohoto charitativního gesta ze strany fotbalových klubů FK Maraton Pelhřimov a AFC Humpolec. Je pro nás velkou radostí a ctí, že kluby pamatují na děti v našem regionu, které procházejí obdobím léčby. Děkujeme nejen za finanční dar, který bude využit na dětském oddělení, ale také za krásné plyšové hračky a dárky, které určitě potěší naše malé pacienty. Jsme rádi, že společně můžeme přinášet úlevu a radost do jejich životů,“ sdělil náměstek pro rozvojové činnosti Nemocnice Pelhřimov Jiří Běhounek.

Do kabiny nakonec coby vítězové po výsledku 2:1 odcházeli fotbalisté z Humpolce. Derby si nenechalo ujít téměř 1000 diváků.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpoleckou základní uměleckou školu vede nová ředitelka

Po Srp 14 , 2023
Novou ředitelkou Základní umělecké školy Gustava Mahlera Humpolec je Dita Urbánková Čeledová. Jmenovala ji rada města. Nová ředitelka po třiceti letech vystřídá Josefa Jirků, který odešel do důchodu.
Ředitelka Základní umělecké školy Gustava Mahlera Humpolec Dita Urbánková Čeledová.

You May Like

Témata