Humpoleckou základní uměleckou školu vede nová ředitelka

21

Novou ředitelkou Základní umělecké školy Gustava Mahlera Humpolec je Dita Urbánková Čeledová. Jmenovala ji rada města. Nová ředitelka po třiceti letech vystřídá Josefa Jirků, který odešel do důchodu.

„Těším se. Učitelé jsou kreativní, plně aprobovaní, jsou to odborníci ve svém oboru. Tedy tým, kterého si moc vážím, a na který se mohu spolehnout. Moc si vážím také toho, že se k nám na pozice učitelů vrací naši bývalí absolventi,“ uvedla Dita Urbánková Čeledová.

Ředitelka Základní umělecké školy Gustava Mahlera Humpolec Dita Urbánková Čeledová.
Ředitelka Základní umělecké školy Gustava Mahlera Humpolec Dita Urbánková Čeledová.

Dita Urbánková Čeledová je absolventkou Základní umělecké školy Gustava Mahlera. Od roku 1990 studovala na Konzervatoři v Českých Budějovicích, poté následovalo studium na Janáčkově akademii múzických umění.

Od roku 1999 pak působila na humpolecké umělecké škole jako učitelka oboru příčná flétna. Posledních dvanáct let dělala zároveň zástupkyni ředitele. Po absolvování úspěšného výběrového řízení je dnešek jejím prvním dnem na postu ředitelky.

Základní uměleckou školu Gustava Mahlera navštěvuje 597 žáků. Škola zaměstnává pětadvacet učitelů a čtyři provozní zaměstnance.

Čtěte dále:   BERNARD CUP – Setkání mistrů již 14. října

Axl

21 thoughts on “Humpoleckou základní uměleckou školu vede nová ředitelka

 1. 600 studentů, 25 učitelů UMĚLECKÉ školy je nejlepší odpovědí na ty řeči o nekulturnosti humpoláků, co tu kdosi trousil

 2. Je pravda, co se po ZUŠ ce říkal, že paní Štěrbová a pan Hrala jako duo matka a syn byly proti volbě nové paní ředitelky? Všich i ostatní jí chtěli.

   1. Arogance?

    Ředitelka ZUŠ je jmenována Radou města. To je 7 lidí, sedm hlasů. Pokud jsou dva proti, je to 5:2, v demokracii poměrně výrazná většina. Tak kde je ta arogance?

    1. Paní Moravcová je odbornice na svém místě v oboru výtvarnictví, zkušená pedagožka a jistě by vedení ZUS zvládla, ale už bohužel věkově je starší jak končící ředitel Jirků. Takže tudy cesta vést nemohla.

 3. I kdyby zlatá lejna dávali členové Rady na potkání, tak se jejich rozhodnutí budou zpochybňovat a neustále vytvářet nálady, že je vše v rozkladu a pod.Že se hádají, že byl někdo proti a pod.

  1. Takze ve finale diskuse se vsichni shodneme, ze pani Celedova je to prave orechove a prejeme mnoho uspechu. 👍

   1. hodne uspechu prejeme ale prave orechove to neni. Pravdou ale je, ze ona uz posledni rok stejne vlastne tu skolu skororidila, takze to moc zmena nebude. Jeji jednani ale moc lepsich zitrku neslibuje.

  1. V současném vedení je slabej kus Hrala.
   Štěrbová průměr.
   Machek pozitivní překvápko.

   Minulé vedení:
   Kratochvíl naprosto ztracená a hloupá pivovarská podržtaška.
   Kukrechtová na úrovni dnešního Pavlise.
   Brukner kvalitní makačenko.

   Co z toho plyne?

   HUGO a KDU budoucí základ koalice, kdo by si na to vsadil, že?

   1. I kdyby teroreticky mohla vzniknout koalice HUGO a KDU po příštích volbách, je jasné,že bez třetího se neobejdou.. Kdo by mohl být tím třetím? Možná čtvrtým..

    1. Piráti zatím předvádí solidní výkon.
     ANO bez babizny Štěrbové bude rádo za každou nabídku, vždyť ti všichni tam od Křivánka po Kordovskýho, jsou naprosto ztracení. Takový “Blbý a blbější”. Ideální do koalice, kde 2 až tři strany budou makat a makakové z ANO, budou zvedat ruce, stejně jak to dělají dnes.
     Zároveň se je nedokážu představit, ž by šli do koalice z makakama z ODS, to by bylo skoro ohrožení Humpolce.

     Hugo, Kdu, Piráti, ANO.
     Proč ne?

     1. Tipuju že Hugo už s ANO ani STAN znovu nepůjde. Akurát totiž tyhle makakové stahují aktivní Hugny do propasti. A jak se už do města dostává přímo z kraje, Štěrbová chce aktivní lidi odstřihnout a tak obchází opozici a nabízí jim i za stávajíci koaliční dohody místostarosty flek. Taková to je grácie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Orel skalní Addy ze Stanice Pavlov oslaví 30. narozeniny

Út Srp 15 , 2023
V záchranné stanici v Pavlově budeme opět slavit. Letošním jubilantem je orel skalní Addy, který je nejstarším obyvatelem stanice a letos se dožívá 30 let. Jeho kulatiny jsou důvodem k velké události s komentovanými prohlídkami a bohatým doprovodným programem pro všechny, kteří do stanice v sobotu 19. srpna v čase […]

You May Like

Témata