Humpolec bude mít bezdrátový rozhlas

4

Někteří pozorní obyvatelé Humpolce (kteří záslužně neopomněli informovat o této skutečnosti redakci Humpoláka) si všimli, že v centru Humpolce bylo v uplynulých dnech rozmisťováno rozhlasové zařízení. Pro vaši informaci uvádíme, k čemu má sloužit.

Již dva týdny se někteří obyvatelé Humpolce mohou spolehnout na nový varovný a informační systém. Zatím je bezdrátový rozhlas zaveden pouze do lokalit Cípek a v okolí pivovaru, brzy by se měl rozšířit po celém městě i do všech místních částí. Městským úřadem bylo vysvětleno, že k  tomuto opatření bylo přistoupeno z důvodu vyšší míry případného ohrožení obyvatel Humpolce z důvodu skladování amoniaku v této oblasti.


Vyjádření MÚ:


Varovný a informační systém2002 (VISO 2002)


 Ve dnech 24. a 25. srpna 2006 proběhla instalace Varovného a informačního systému 2002 (bezdrátový rozhlas) ve městě Humpolec. Systém slouží k varování a informování obyvatel v případě nebezpečí, povodně, úniku amoniaku atd..  Při výběru lokalit „Cípek“ a „Pivovar Bernard“  bylo přihlédnuto k vyšší míře ohrožení obyvatel, žijících v těchto lokalitách  z důvodu skladování amoniaku v objektu zimního stadionu a v prostorách pivovaru. V blízké budoucnosti proběhne instalace systému po celém území města Humpolec i v jeho místních částech a bude začleněn do informačního systému radnice.


  

Čtěte dále:   Střelba, kozy a zpěv. Vánoční trh v Humpolci připomínal spíše jaro

myska

4 thoughts on “Humpolec bude mít bezdrátový rozhlas

  1. Kdyby do těch rozhlasů radši hráli dechovky tak je využijou víc tady nic nehrozí a navíc máme sireny ne???

    1. To máš těžký. Čtenář Humpoláka, který redakci upozornil na instalaci rozhlasu, se zase děsil toho, že nám tu budou pouštět dechovku a udělají z Humpolce vesnici. Jo-jo, není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem :-)) Apropó, jak víš, že nám tady nic nehrozí? A pokud začnou z ničeho nic houkat sirény, jak určíš, jestli je to proto, že začalo někde hořet, nebo unikl amoniak, či se stalo úpně něco jiného? Jak z houkání sirén budeš vědět, co máš dělat a jaké učinit opatření? Tak proto ten rozhlas.

      1. Co tady žiju nějakejch 20 let tak se tu žádná katastrofa nestala tak nechápu proč najednou by se mělo něco stát?Prostě v tomhle se radní zase předvedli jak jsou inteligentní!!!

        1. Jojo, ja tu taky ziju dlouho – dokonce pres 30 let a co mi pamet saha, nic se nestalo… silo v cemolenu a pozar, to je preci blbost, ta plechova hala co stala nad zimakem preci nespadla, jen ji na leto sundali kvuli udrzbe …. A ze by nekdo nekdy slysel o uniku cpavku u zimniho stadionu v jinem meste – to taky asi ne…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fotoreportáž ze slavnostního odhalení Úst pravdy

Pá Zář 8 , 2006
Ve čtvrtek 7. září byla v lomu číslo dvě v Lipnici n.S. odhalena v pořadí již druhá část Národního památníku odposlechu. Monument zachycuje část ženské tváře, ve které dominuje nos a ústa. Do nich tvůrci vložili obří kouli s nápisy moderní počítačové doby, například Enter či Exit. Humpolák vám přináší […]

You May Like

Témata