Fotoreportáž ze slavnostního odhalení Úst pravdy

2

Ve čtvrtek 7. září byla v lomu číslo dvě v Lipnici n.S. odhalena v pořadí již druhá část Národního památníku odposlechu. Monument zachycuje část ženské tváře, ve které dominuje nos a ústa. Do nich tvůrci vložili obří kouli s nápisy moderní počítačové doby, například Enter či Exit. Humpolák vám přináší z akce samé obrazový materiál.

Monument přilákal do lipnického lomu už na odhalení stovky zájemců, mezi nimi také řadu politiků a představitelů obcí a měst regionu. Přítomní politici potom prověřili svou pravdomluvnost vložením ruky do Úst pravdy. Podle jedné z pověstí totiž lhářům ruka v Ústech pravdy upadne nebo bude uťata. K všeobecnému překvapení všechny ruce zůstaly na svých místech. :-)))


Ústa a Bretschneiderovo ucho, které Ústům pravdy předcházelo, jsou součástí trilogie, která by měla být završena třetí částí památníku – “Zlatý voči”.

Lipnické vyhlídky


Bretschneiderovo ucho
Přepravu přes lom k Ústům pravdy zajišťoval na voru převozník CHARÓN – herec Michal Heřmanský. Kdo neměl patřičný obolos, musel lézt na vlastní nebezpečí po skalách a žebřících.Slavnostní odhalení provedla dívka jako symbol Vlasti s typickou českou trikolorou.


Při odhalení monumentu vypálili čestnou salvu c. a k. rakouští vojáci.
Akce posloužila ke zviditelnění se některých politiků. Mezi ženami kralovala paní Němcová z ODS.

Odhalení originálního kamenosochařského díla přilákalo mnoho diváků.


Na točeného Rebela se stály fronty. Jak by ne – rozdával se zadarmo 🙂Obrazová galerie v přírodě.


A tohohle pána znáte, ne?Na hradě probíhala ochutnávka vína (rovněž zdarma) pod mottem projektu BOCCA DELLA VERITÁ:
IN  VINO  VERITAS  VINCIT  ( VE  VÍNĚ  PRAVDA  VÍTĚZÍ ).


Na hradě krom jiného bylo možno spatřit i výstavu děl Vlasty Třešňáka – „Upravené obrazy“. Obrázky jsou kontroverzní, občas mírně šokující a pro někoho i testem tolerance. Realizační tým Úst pravdy k nim zaujal neutrální postoj pod heslem: „Už hořela, když jsem si do ní lehal“ :-))Pokud máte zájem vidět a dozvědět se něco více, sledujte dnes v 18:43 hod. na Primě Regionální zpravodajství, kde poběží dokument z odhalení monumentu.


Čtěte dále:   Čtvrtý týden na Platformě

  


 

myska

2 thoughts on “Fotoreportáž ze slavnostního odhalení Úst pravdy

  1. Ti kluci a baby, co to dělali, kde jsou jejich jména? Frajeři v dobrém smyslu slova, (samozřejmě i nápad pana Dvořáka) ještě v srpnu to bylo nedodělané, neobroušené a stihli to v pohodě. Opět musím napsat, že to je kus poctivé práce.

    PS 1: Jo a škoda, když už se tam promenádovali místní i cizí, že se neudělala akce na sběr odpadu kolem ostatních lomů na Lipnici – chystám se, že lomy, kde se koupe objedu a nafotím ty skládky svinčíku … naštěstí oba lomy nad učilištěm (1 a 2) jsou čisté a plné krásné romantiky. Doporučuji vidět na vlastní zlatý voči.

    PS 2: Neudělali tam místní papaláši nějaký slib termínu, do kdy bude vyznačená nějaká stezka pro cyklo+pěší z Lipnice k Památníku odposlechu? Karramba, vždyť to je ostuda!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Voči 12 - co nás čeká

Čt Zář 14 , 2006
11. listopadu se rozjede již 12. „noční filmová jízda“ Voči. Přinášíme program a trochu povídání o jednotlivých filmech. Čtěte dále:   Family fest ve Stromovce

You May Like

Témata