Voči 12 – co nás čeká

2

11. listopadu se rozjede již 12. „noční filmová jízda“ Voči. Přinášíme program a trochu povídání o jednotlivých filmech.

Takže co nás čeká – VOČI 12, noční filmová jízda

1.Faktótum – 20:00-21:30

2.Nebohá paní Pomsta – 21:50-23:40

občerstvení 23:40-00:30

3.Děkujeme, že kouříte – 00:30-02:00

4. Krajina přílivu – 02:20-04:20


Děkujeme, že kouříte / Thank You for Smoking

Komedie / Drama 
USA, 2005, 92 min

Režie: Jason Reitman
Hrají: Aaron Eckhart, Maria Bello, Cameron Bright, Adam Brody, Robert Duvall, Sam Elliott, Katie Holmes, David Koechner, William H. Macy, J.K. Simmons, Kim Dickens, Rob Lowe, Todd Louiso

Nick Naylor je úspěšný zaměstnanec velké tabákové společnosti a má v popisu práce velebit před veřejností a médii krásy kuřáctví. Díky své pohotovosti, cynickému vtipu a zkušenosti je schopen – jako každý správný ďáblův advokát – každou námitku svých odpůrců interpretovat ve prospěch zaměstnavatele. S dvojicí svých nejlepších přátel, pracujících pro společnost vyrábějící alkohol a pro jistou zbrojní korporaci, tvoří Nick trio známé jako Obchodníci se smrtí. Kovboj s cigaretou je na tom však momentálně špatně a souvislosti mezi omamnou bílou tyčinkou a bolestivou smrtí jsou stále zřetelněji na pořadu dne – a Nick by navíc chtěl být vzorem pro svého milovaného dvanáctiletého syna Joeyho. „Pozitivní“ prezentace vlastní práce před synovou školní třídou je jen prvním z řady kousků testujících Nickovu připravenost. A co když mu někdo začne vyhrožovat, že ho unese a podrobí zkázonosné protikuřácké léčbě? Autorem hvězdně obsazené satirické komedie je syn úspěšného amerického režiséra Ivana Reitmana, debutující Jason Reitman.   (oficiální text distributora)


Krajina přílivu / Tideland

Fantasy / Drama 
Kanada / Velká Británie, 2005, 122 min

Režie: Terry Gilliam
Hrají: Jeff Bridges, Brendan Fletcher, Janet McTeer, Jennifer Tilly

Příběh o malém děvčeti – oba rodiče berou drogy a když matka zemře na předávkování, vydávají se spolu s otcem dod Texasu. A právě tam se začínají dít divné věci. Podobně jako  v Alence v říši divů je film založen na fantazii hlavní hrdinky, na jejich bizardních a znepokojivých představách. Podobně jako Alenka i ona přetváří okolí ve svět kouzel. (oficiální text distributora)


Nebohá paní Pomsta/Sympathy for Lady Vengeance

Thriller / Akční / Drama 
Jižní Korea, 2005, 121 min

Režie: Chan-wook Park
Hrají: Min-sik Choi, Yeong-ae Lee, Hye-jeong Kang, Kang-ho Song, Jae-yeong Jeong, Ha-kyun Shin, Ji-tae Yu, Su-hee Go, Seung-beom Ryu, Dal-su O, Gwang-rok O

Poslední část Trilogie pomsty (Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy). Pomstychtivá mladá žena s andělskou tváří po návratu z vězení hledá odplatu – za zločin, který nespáchala, za příkoří, které musela vytrpět, za ztracenou dcerku, kterou musela opustit. Film byl oceněn na festivalu v Benátkách 2005 Malým zlatým lvem.   (oficiální text distributora)


Faktótum / Factotum

Drama 
USA / Norsko, 2005, 94 min

Režie: Bent Hamer
Hrají: Matt Dillon, Lili Taylor, Marisa Tomei, Jim Brockhohn, Chris Carlson, Joseph Courtemanche, Fisher Stevens, Didier Flamand

Literární alter ego amerického undergroundového spisovatele Charlese Bukowského Henry Chinaski je hlavním aktérem filmu Faktótum, jehož scénář vycházel ze stejnojmenné knihy i z dalších próz dotyčného autora. Zaznamenává denní stereotyp ještě neznámého literáta, který psaní povídek prokládá bujarou alkoholizací a erotickými hrátkami s nevázanými ženami. Občas si najde příležitostné zaměstnání, kde brzy zklame a je vyhozen. Střídání pracovních míst je podobné jako střídání partnerek. I delší vztah, který naváže s dívkou Jan, žijící v obdobném "volném stylu", se rozpadne, stejně jako známost s výstřední Laurou z lepší rodiny. Chinaski neuspěje ani u svých rodičů, které navštíví. Rozhořčený otec ho vykáže jako asociálního povaleče. Filmové vyprávění provází Chinaského sarkastický komentář s jeho humornými aforismy a sebeironickými sentencemi. (MFF Karlvy Vary)   (oficiální text distributora)

2 thoughts on “Voči 12 – co nás čeká

  1. Krajina přílivu je vizuálně zajímavá záležitost, což se od Terryho Gilliama dá čekat, ale dějově poněkud pokulhává.
    Nebohá paní pomsta je movie, na který už chvilku chodím a ještě jsem na něm nebyl :-(, nicméně někdy loni byl v našich kinech uveden druhý díl trilogie „Old Boy“, a to je věc, která opravdu stojí za to. Dost drsná. Předpokládám, že „Pomsta“ nebude jiná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

TJ Jiskra hledá tajemníka

Čt Zář 14 , 2006
Náplň práce: zajištění chodu tělovýchovné jednoty jednání se sponzory, MÚ, tělovýchovnými svazy, atd. administrativní činnost

You May Like

Témata