První letní koupaliště na Vysočině otevřou koncem týdne, když bude pěkné počasí

První letní koupaliště na Vysočině se otevřou koncem týdne, když bude dál teplo. Koupaliště Žabák v Humpolci chce podle webu zahájit sezonu 20. června,

Od pátku se lidé začnou koupat v Havlíčkově Brodě a možná i v Lukách nad Jihlavou, na sobotu připravuje otevření venkovních bazénů jihlavský akvapark Vodní ráj. V polovině měsíce se přidá koupaliště v Moravských Budějovicích. Podle ministerstva zdravotnictví lze tato zařízení zatím zaplnit nejvýše z poloviny. Provozovatelé čekají větší problémy kvůli nařízené kontrole potvrzení o testech, očkování nebo prodělání covidu-19.

Na havlíčkobrodském letním koupališti bude moci být asi 600 rekreantů. „Uvidíme, jak budou lidé chodit,“ uvedla Lucie Melounová z městských technických služeb, které areál spravují.

K prokázání bezinfekčnosti platí ode dneška všude všechny druhy testů na koronavirus včetně samotestů. Lidé potřebují PCR test ne starší sedmi dní nebo antigenní test ne starší 72 hodin. Prokázat se mohou i dokladem o očkování proti covidu-19 nebo potvrzením, že onemocnění prodělali v posledních šesti měsících.

O pátečním otevření koupaliště v Lukách nad Jihlavou podle místostarostky Lady Salátové zatím není rozhodnuto, záležet bude i na počasí. Snížení kapacity návštěvníků by podle ní vzhledem k rozloze koupaliště nemusel být problém, obavy má ale z nařízených kontrol příchozích, jestli jsou očkovaní, testovaní nebo nákazu prodělali. „Nedokážu si představit, že bych v té pokladně seděla a někoho měla poslat pryč,“ uvedla Lada Salátová.

Městské koupaliště v Moravských Budějovicích ohlásilo zahájení sezony na 15. června. Spravuje je organizace Zikos. Její ředitelka Miroslava Bendová předpokládá, že nejsložitější bude řešit přístup na koupaliště s dětmi. „Pokud začnou prázdniny, bude teplo a děti budou chtít na koupaliště, tak jim rodiče přece nejsou schopní každý třetí den zajistit antigenní test,“ míní Miroslava Bendová. Na tomto koupališti se také druhým rokem nebudou prodávat permanentní vstupy. „Kdyby došlo k nějaké uzávěrce, tak se pak nemáme jak se s těmi lidmi vypořádat,“ uvedla ředitelka.

Koupaliště Žabák v Humpolci chce podle webu zahájit sezonu 20. června, koupací biotop v Jemnici zatím předpokládá otevření od začátku července.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hradec s pěti posilami v souboji divizních týmů zdolal Humpolec

St Čvn 9 , 2021
Jindřichohradečtí fotbalisté ve druhém přípravném utkání porazili Humpolec 3:2. Příležitost předvést se dostalo v domácím dresu i všech pět avizovaných posil.
Jindřichohradečtí fotbalisté v přípravném utkání zvítězili nad Humpolcem 3:2

You May Like

Témata