Rally Vysočina bude mít kvalitní účast

V sobotu odstartuje v Okříškách už 4. ročník Rally Vysočina, který je zařazen do seriálu mistrovství republiky ve sprintrallye.

Sedm podniků v automobilových soutěžích se letos uskuteční na Vysočině. Sezonu v regionu zahájí už v závěru tohoto týdne Rally Vysočina, druhý podnik šampionátu ve sprintrallye. Kromě víkendového závodu a populární Horácké rally, která se uskuteční na konci října v Třebíči jako součást mezinárodního mistrovství republiky v rallye, se dostane i na souboje nejlepších historických automobilů Evropy či regionální soutěže. V centru pozornosti je však Rally Vysočina; do jejího startu v Okříškách totiž zbývají jen tři dny. „Z pohledu účasti bude letošní ročník podstatně kvalitnější, než byl ten loňský,“ říká její ředitel Zdeněk Trnka. „V nejkvalitnější třídě WRC budou startovat čtyři posádky, navíc přibyla i soutěž historických vozů.“ První posádka sjede ze startovní rampy v sobotu v 7.45, první „erzeta“ odstartuje přesně v 8.17. Po absolvování úvodních třech rychlostních zkoušek se celé startovní pole vrací zpět na místo startovní rampy na kontrolní přeskupení. „Prakticky celá trať je nová, ale vystavěli jsme ji na starých místech, takže umístění erzet bude víceméně klasické, stejně jako loni,“ přibližuje Trnka. Rychlostní zkoušky pořadatelé kvůli bezpečnosti upravili a změnili. „Především nám šlo o to, aby se snížila průměrná rychlost,“ vysvětluje Trnka. „Povedlo se nám ale zařadit i několik hodně zajímavých úseků, například v Čáslavicích a Výčapech, které by měly být divácky velmi atraktivní.“ Kromě místa startu a cíle je dalším hlavním bodem Rally Vysočina servisní parkoviště. To je umístěno opět v areálu ZZN Krahulov. Podle nových předpisů budou návštěvníci závodu a fandové soustředěni do tzv. diváckých míst. Vzhledem k novým bezpečnostním opatřením organizátoři přistoupili k zavedení „označení diváka“ (FAN PASS). Tyto vizitky v ceně 40 korun jsou k dispozici v předprodejích na vybraných čerpacích stanicích v okolí Třebíče a Okříšek. Bez něj nebudou mít fandové a návštěvníci rallye umožněn přístup do diváckých míst u trati. Velkým tahákem pro diváky by měl být Emil Triner s vozem Seat Cordoba WRC, jeho spolujezdcem bude Billy Latif. Se startovním číslem 1 ale budou z rampy sjíždět Slováci Tibor Cserhalmi – Karol Bodnár s Fordem Focus WRC. Vozy s tímto označením doplní ještě Štěpán Vojtěch (Toyota Corolla) a Karel Trněný (Škoda Octavia). Lídrem skupiny N bude Miroslav Jandík s Mitsubishi Lancer Evo VII. Stejné vozy budou řídit také dva jezdci z regionu – Martin Prokop a David Komárek. Startovní listina čítá celkem 101 vozů současných a 14 vozů historických.

Čtěte dále:   BERNARD CUP – Setkání mistrů již 14. října

Automobilové soutěže na Vysočině

– MMČR v rallye: Horácká rally (Třebíč, 23.-25. října)

– MČR ve sprintrallye a rallye historických automobilů: Rally Vysočina (Okříšky, 29. března) – sprint i historici, Horácká historic rally (Třebíč, 8.-10. května) – jen historici

– Českomoravský pohár rallye: Tour de Pacov (25.-26. dubna), Rallye Monte Pacov (19.-20. prosince)

– Ostatní volné soutěže: Rallye Posázaví (Havlíčkův Brod, 29.-31. května), Rallye Světlá (Světlá nad Sázavou, 19.-20. září)

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oscara za nejlepší film má Chicago

Čt Bře 27 , 2003
Oscara za nejlepší film získal poprvé po 35 letech muzikál – Chicago režiséra Roba Marshalla. Čtěte dále:   Finále seriálu závodů Zlaté podkovy

You May Like

Témata