Riskoval život: Alžířan chtěl do Itálie, ale vypadl z kamionu na D1 u Humpolce

3

Těžko tomu uvěřit. Z jedoucího kamionu na dálnici D1 na stém kilometru ve směru na Prahu vypadl neznámý muž. Alžířan měl namířeno do Itálie, ale jeho cesta skončila na Vysočině.

Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové vypadl migrant během jízdy pravděpodobně z podvozku kde se během jízdy ukrýval. „Stalo se to 24. srpna patnáct minut po čtvrté odpoledne na 100. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu,“ upřesnila ve čtvrtek 26. srpna Čírtková. Muž vypadl na dálnici a skončil v příkopu.

Při pádu se muž lehce zranil a na místo proto vyjížděla záchranka. „Muž si stěžoval na bolest na hrudi, proto ho záchranáři převezli na vyšetření do jihlavské nemocnice. Z nemocnice pak putoval s policisty na odbor cizinecké policie k provedení dalších procesních úkonů, které souvisely se stanovením totožnosti cizince,“ popsala Čírtková další sled událostí.

Muž neměl vízum, ani jiný cestovní doklad. Podle Čírtkové vzniklo podezření, že cizinec vstoupil na území České republiky v době platnosti nařízení ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví, ačkoli na našem území neměl co dělat, neboť se na něj nevztahuje žádná z výjimek Ministerstva zdravotnictví.

„Cizince jsme zajistili a eskortovali na odbor cizinecké policie. Za účasti tlumočníka policisté cizince vyslechli a ukázalo se, že jde o dvaadvacetiletého Alžířana,“ dodala Čírtková. Cizinec uvedl, že chtěl jet do Itálie. Cizinec se podrobil testu na COVID-19 s negativním výsledkem. Policisté muže poslali do Zařízení pro zajištěné cizince Vyšní Lhoty. Podle Čírtkové muž neuvěřitelně riskoval. Zdraví i život.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/nehody/riskoval-zivot-alziran-chtel-do-italie-vypadl-z-kamionu-na-dalnici-d1-vysocine-2.html

Axl

3 thoughts on “Riskoval život: Alžířan chtěl do Itálie, ale vypadl z kamionu na D1 u Humpolce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

6. Sousedské čtení – Libuše Pamětnická: Strašidla ze Zálesí – Camprlík

Pá Srp 27 , 2021
Víte kde byla relativně nedávno „počuraná ulička“? Víte, kde měli kdysi soukeníci mrňavý rybníček a stejně takového vodníka?
Strašidla ze Zálesí

You May Like

Témata