Rocková Lipnice chystá 20. ročník

Přípravy jubilejního ročníku jsou v plném proudu, potvrzeny jsou první dvě hvězdy – skupina MIG 21 s Jirkou Macháčkem a kapela Mňága a Žďorp.

Jeden z prvních porevolučních festivalů u nás oslaví letos kulaté jubileum. Rocková Lipnice se na začátku července v amfiteátru pod hradem v Lipnici nad Sázavou uskuteční už po dvacáté.

„Když jsem v roce 1994 stál na počátku, měl jsem za sebou zkušenosti s organizováním pouze několika koncertů, velké festivaly v té době nebyly. Zkušenosti tudíž nikdo neměl a nebylo je ani kde načerpat. S partou kamarádů jsme se vše učili za pochodu a o to více to bylo zajímavější,“ vzpomíná na nelehké začátky zakladatel festivalu Václav Zástěra.

„V počátcích to bylo lehce amatérské, chaotické, ale těch 20 let uteklo jak voda a my slavíme druhé kulaté výročí s festivalem, který patří k největším v širokém okolí,“ dodává Zástěra.

Celkem se za devatenáct ročníků festivalu vystřídalo na pódiu téměř 150 kapel. „Mezi nejznámější účinkující, kteří k nám v minulosti zavítali, patří například Olympic, Chinaski, Kryštof, Aneta Langerová, Tomáš Klus, Pražský Výběr, MIG 21, Arakain, No Name, Wohnout, Tublatanka a spousta dalších,“ vypočítávají organizátoři.

Zkrátka nepřijdou návštěvníci ani letos. I když do festivalu zbývá ještě několik měsíců, přípravy jsou v plném proudu. „V tuto chvíli máme hlavní interprety potvrzeny, s několika kapelami ještě jednáme. Mezi hosty dvacátého ročníku letos nebude chybět Jiří Macháček s kapelou Mig 21, která už patří k lipnickým stálicím, stejně jako Mňága a Žďorp. Milovníci rocku se mohou těšit také na Škwor, Krucipüsk, Dogu a Premier. Další účinkující budou známi v nejbližších týdnech,“ odhaluje první jména interpretů zakladatel festivalu.

Ke dvacátému výročí plánují organizátoři festivalu vydat brožuru, která připomene předchozí ročníky na dnes už historických fotografiích.

Tisková zpráva

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Emanuel Ranný vystavuje v Pelhřimově

Pá Úno 22 , 2013
Výstavu tvorby světově uznávaného třebíčského grafika Emanuela Ranného zahájil ve středu 20. února 2013 v prostorách Muzea Vysočiny Pelhřimov hejtman Jiří Běhounek

Témata