Rocková Lipnice letos nebude, pořadatelé ale definitivně nekončí

Amfiteátr v Lipnici nad Sázavou letos rockem neožije. Pořadatelé jednoho z nejstarších porevolučních festivalů – Rockové Lipnice – se rozhodli, že letošní ročník neuspořádají.

„Mrzí nás to, ale bohužel nemůžeme konkurovat festivalům, do kterých sypou statisíce velké firmy nebo které žijí z dotací. Je to stále větší konkurenční boj a komerční záležitost, kdežto my jsme od začátku dělali Rockovou Lipnici hlavně s nadšením,“ vysvětlují pořadatelé festivalu, který je ještě o rok starší než legendární Rock for People. Letos by se konal jeho dvaadvacátý ročník. „Původně jsme chtěli končit kulatou dvacítkou, nakonec nás ale fanoušci ukecali, a tak jsme ještě vloni udělali 21. Rockovou Lipnici. Letos ale opravdu nebude,“ říká rezolutně zakladatel festivalu Václav Zástěra.

 Jedním dechem ale dodává, že pořadatelství kulturních akcí se s kolegou Václavem Dubnem na hřebík pověsit nechystají. „Máme nějaké plány na jednorázové koncerty, vše je zatím v jednání. Divákům ale dáme určitě včas vědět,“ prozrazuje Václav Duben.

 První ročník dnes už legendárního festivalu se v amfiteátru pod hradem Lipnice konal v roce 1994. „V té době ještě festivaly v podstatě nebyly, takže v počátcích to bylo lehce amatérské, chaotické,“ vzpomíná zakladatel Rockové Lipnice Václav Zástěra. Celkem se za jedenadvacet ročníků festivalu vystřídalo na pódiu přes 150 kapel a brány areálu navštívily desítky tisíc diváků. „Mezi nejznámější účinkující, kteří k nám zavítali, patří například Olympic, Chinaski, Kryštof, Aneta Langerová, Mňága a Žďorp, Tomáš Klus, Pražský Výběr, MIG 21, Arakain, No Name, Wohnout, Tublatanka a spousta dalších,“ uzavírají organizátoři.

Čtěte dále:   Jaro v Humpolci. Přijede zpěvačka Tichá, fyzik Rak i Kamil Střihavka

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Lidé v okolí Želivky se dočkají opravy mostu ještě letos

Po Bře 2 , 2015
Kožlí/Praha – Kvůli mostu přes Želivku u Brzotic mají obyvatelé z okolí vodní nádrže Švihov už dlouhá léta značné problémy. Most je v havarijním stavu a byla na něm omezena tonáž. Vodní nádrž rozdělila region na dvě části a most je důležitým spojníkem. Čtěte dále:   Zimní číslo Zálesí

You May Like

Témata