Rodák z Vysočiny nominován na prestižní cenu za výzkum mozku

Praha/Vídeň – Na prestižní mezinárodní ocenění v oblasti vzdělávání WIFI Trainer Award 2013 byl poprvé za dobu existence (67 let) nominován lektor z České republiky.

Za výzkum v oblasti tréninku a rozvoje kognitivních schopností mozku dostal nominaci český mentální kouč Tomáš Zdechovský pocházející z Vysočiny, z Kožlí u Ledče nad Sázavou.

„Jedná se o velmi prestižní ocenění mezi lektory. Už samotná nominace z více jak 12.000 lektorů ze střední Evropy je vnímáno jako oceněním samotného trenéra a jeho práce,“ vysvětluje projektová manažerka Martina Honsová z české pobočky rakouské vzdělávací agentury WIFI, která je největší ve střední Evropě.

Trenér Tomáš Zdechovský se několik let úspěšně zabývá výzkumem a tréninkem kognitivních schopností sportovců a manažerů. V současné době trénuje českou juniorskou reprezentaci v moderním pětiboji nebo tým pardubických basketbalistů. O jeho metodiku mají zájem psychologové a trenéři například z Ruska, USA, Izraele, Číny nebo Německa.

„Zda prestižní WIFI Trainer Award 2013 skutečně obdrží, se dozvíme už v dubnu. Ocenění převezmou ceny na galavečeru ve Vídni, kde jsou zástupci řady firem a vládních institucí z celé Evropy. Oceněným letrorům se tak otevřou dveře do mnoha velkých a prestižních společností z celého světa,“ doplnila Martina Honsová.

Tomáš Zdechovský

Tomáš Zdechovský se narodil v roce 1979 v Havlíčkově Brodě na Vysočině, kde také vyrůstal. Po studiu na vysokých školách v České republice a Itálii pracoval jako poradce a osobnostní trenér. Od roku 2007 se zabývá neurotréninkem, od srpna 2010 spolupracuje s bývalým ředitelem Microsoftu Ivanem Pilným. O svých poznatcích v oblasti tréninku mozku publikoval několik studií a přednášel v řadě států Evropy. Je autorem nápadu prvního vrtulníku řízeného mozkem a tréninkových metod pro sportovce. V současné době žije se svou rodinou v Hradci Králové.

                        Martina Honsová

Čtěte dále:   Jen některá města na Pelhřimovsku začala rok 2024 se schváleným rozpočtem

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pohotovostní službu vyhledalo v roce 2012 více pacientů

Čt Bře 28 , 2013
Ze statistik Kraje Vysočina vyplývá, že v roce 2012 vyhledalo lékařskou pohotovostní službu v pěti krajských nemocnicích 26 817 občanů, z toho 56 procent bylo dospělých a 44 procent dětí. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Noc vědců bude v Humpolci, vinobraní v Počátkách

You May Like

Témata