Rokytná fest se stěhuje do léta

Původně malý jednodenní festival převážně pro místní kapely se během pár let změnil v akci, která si na festivalovém nebi vydobyla významné a pevné místo. Letos Rokytná fest opouští květnový termín a stěhuje se do léta, konkrétně do prvního srpnového víkendu (1. – 2. 8. 2014).

I letos se odehraje v příjemném areálu letního koupaliště v Rokytnici nad Rokytnou.

Nabídka účinkujících je i letos velmi pestrá a na fanouška dobré muziky tu nečíhá jediné hluché místo. První den, tedy v pátek 1. srpna vystoupí kapely Wohnout, Turbo, Rybičky 48, Disconnexion a Bonebroke.

Wohnout – kapela, která vznikla kolem bratrů Homolových, působí na české scéně už více než patnáct let. Sází na tvrdé, ale zároveň melodické kytary a pronikavé neomšelé texty.

Turbo – legenda rockové muziky 80. let. Ve své době patřila k tomu nejlepšímu, co česká poprocková scéna nabízela. Do dnes jsou její hity slyšet z éterů a mnohé zlidověly a hrají se u táboráků.

Rybičky 48 – pop-punková skupina z Kutné Hory patří mezi hodně povedené projekty. Zemitá, přesto chytlavá muzika a neortodoxní texty si našly spoustu fanoušků.

Disconnexion – třebíčská scéna byla a je kvalitní, to potvrzuje i Disconnexion, skupina která skvěle a neotřele propojuje disco a funky. Disconnexion mají skvěle našlápnuto a určitě ještě o nich určitě uslyšíme.

Bonebroke – pražská pop-funková partička, která ještě není možná tak známá. Produkuje hudbu podobnou Rybičkám 48. Koblížc!, UDG či Mandrage. Takže je určitě na co se těšit.

Sobotní program je také vychytaný a nabízí jak legendy, tak mladé kapely – Visací zámek, Arakain, Petr Bende & Band, Pop Killers, Acheron a Noise.

Visací zámek – tak to je opravdová punk-rocková legenda, která v osmdesátých letech nevratně ovlivnila jednu generaci posluchačů. Visáči už dneska nejsou takový nihilisti jako kdysi, ale na pódiu to pořád umí rozbalit.

Arakain – další legenda, která byla v osmdesátých letech symbolem českého heavy metalu. Arakain měl vždy štěstí na zpěváky – Aleš Brichta, Petr Kolář a nyní Jan Toužimský, který je podle mnohých tím nejlepším. Arakain v roce 2014, to je pořád skvělý heavy metal.

Čtěte dále:   FolKaliště 2023

Petr Bende & Band – Petr Bende se muzikantsky zrodil na Třebíčsku a do showbyznysu ho katapultovala soutěž Česko hledá Superstar. Petr se, na rozdíl od jiných finalistů, neztratil. Našel svou cestu, které se drží. A udělal dobře.

Pop Killers – kdo by na Třebíčsku neznal Vlastu Zahrádku. Živoucí legenda zdejší rockové muziky představil svůj nový projekt relativně nedávno, rychle si ovšem získal spoustu fanoušků a dokázal, že muzika ho pořád hodně baví.

Acheron – mladá partička z Jaroměřicka je důstojným pokračovatelem bigbeatové tradice na Třebíčsku. Kluci se už vyhráli a dnes patří ke kvalitním regionálním rockovým skupinám.

Noise – je hudební žánr založený na šumu, distorzi a zvukové agresi, ale také rocková kapela plná skvělých muzikantů jako jsou, mimo jiné, Vašek Čudka (exCarmen) a Jiří „Api“ Novotný (exMorava). A navíc, nikdo není v Rokytnici tak doma, jako právě Noise.

Je tedy na co se těšit. Vstupenky, za 350 korun, si můžete koupit už teď, a to na Karlově náměstí v Třebíči v Hudebních nástrojích Mijovič. Více informací o kapelách i přípravách festivalu najdete na www.rokytnafest.cz nebo na facebookovém profilu.

Zde jsou technické informace o festivalu:

Název:                Rokytná fest 2014
Datum konání:    1.8.2014 – 2.8.2014
Místo konání:      Rokytnice nad Rokytnou (areál rokytnického koupaliště)
Popis:
Každoroční hudební festival pořádaný v  Rokytnici nad Rokytnou,  tentokrát v areálu rokytnického koupaliště. Na fanouška dobré muziky tu nečeká jediné hluché místo.  V pátek  1. Srpna 2014 vystoupí kapely Wohnout, Turbo, Rybičky 48, Disconnexion a Bonebroke.  Sobotní program nabízí jak legendy, tak mladé kapely jako Visací zámek, Arakain, Petr Bende & Band, Pop Killers, Acheron a Noise. Více informací o kapelách i přípravách festivalu najdete na www.rokytnafest.cz nebo na facebookovém profilu.

Účinkující:
Wohnout, Turbo, Rybičky 48, Disconnexion, Bonebroke, Visací zámek, Arakain, Petr Bende & Band, Pop Killers, Acheron, Noise a další.

Web:               www.rokytnafest.cz
Facebook:       https://www.facebook.com/rokytnafest
E-Mail:            rokytnafest@gmail.com

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oznámení

St Bře 19 , 2014
o přerušení dodávky elektrické energie – 31.3.2014 Čtěte dále:   Vánoce v Medou

You May Like

Témata