Rozhovor s výrobní ředitelkou pivovaru Bernard v časopisu Gurmet

Co mají společného Ostrava, Hlučín, Kagošima, Manila a Humpolec? Všude zanechala své stopy Jana Hajníková, výrobní ředitelka Rodinného pivovaru Bernard. Rozhovor s touto velice zajímavou ženou naleznete v aktuálním čísle kulinářského časopisu Gurmet (březen).

Ing. Jana Hajníková byla v letech 1976 – 1992 vedoucí laboratoře pivovaru Ostravar, od roku 1993 pracovala 3 roky na pozici sládkové hlučínského pivoaru Avar. Následně ji její profesní cesta zavedla až daleko od domova, kdy od roku 1997 do r.2001 pokračovala jako sládková v Kagoshima highland brewery v Japonsku a dále do r.2003 v Manila brewery na Filipínách. Po návratu do České republiky zakotvila na pozici výrobní ředitelky pivovaru Bernard a dle jejích slov již na tom nehodlá nic měnit.


V rozhovoru se například dočtete, jak má chutnat správné pivo, jaký je rozdíl ve vaření piva pro Čechy a pro Japonce, jak se v Japonsku dívají na sládka v sukních, anebo zda i dnes sládkové objíždí restaurace a kontrolují kvalitu piva jako ve filmových Postřižinách.


„Výhodou českého ležáku je, že po každém napití dostanete po chvilce další chuť se napít. Pivovarníci to nazývají pitelnost piva. A pokud má pivo dobrou pitelnost, je to známka kvalitního výrobku.“


Březnový časopis Gurmet právě v těchto dnech v prodeji.


http://www.astrosat.cz/gurmet/

Čtěte dále:   Bernard uvařil na svátky dvě speciální piva

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Honzlův Humpolec 2012

So Úno 25 , 2012
MěKIS v Humpolci a Město Humpolec vás zvou na festival amatérských divadelních představení HONZLŮV HUMPOLEC 2012 – 8. ročník Čtěte dále:   Králík na zelenině, precizně nakrájená mrkvička nebo polévka s kuřecí rolkou - v Humpolci se utkali nejlepší kuchaři českých středních škol

You May Like

Témata