ŘSD zprovozní silnici u Chýnova, jež byla od září kvůli stavbě obchvatu zavřená

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovozní v dnes – v pátek silnici II/409 na příjezdu do Chýnova. Od loňského září byl zhruba kilometr dlouhý úsek silnice poblíž jejího napojení na tah I/19 zavřený kvůli stavbě obchvatu města. Obchvat by chtěli silničáři otevřít v říjnu.

Řidiči jedoucí do Chýnova od dálnice D3 museli od loňského září využívat jen silnici I/19. Stavební práce na přeložce tahu II/409 jsou teď téměř u konce. „Nově se tak silnice II/409 bude se stávající i budoucí trasou silnice I/19 křížit poblíž čerpací stanice,“ uvedl Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD v tiskové zprávě. Kvůli obchvatu jihočeského Chýnova byly další uzavírky i letos v dubnu, na silnici II/409 v Záhosticích a na hlavním tahu I/19 u čerpací stanice. Jezdilo se kyvadlově jedním pruhem.

Obchvat dlouhý 3,6 kilometru za 262 milionů korun bez DPH začal stát stavět na podzim 2020. Na dva měsíce muselo ŘSD loni v zimě práce přerušit kvůli sporům o jeden pozemek, což je už vyřešené. Náklady kvůli zastaveným pracím stoupnou nejvýš v řádech milionů Kč, řekl již dříve generální ředitel ŘSD Radek Mátl. O kolik stoupnou náklady kvůli rostoucím cenám materiálů, dnes Koloušek neuvedl.

Obchvat odvede z města velkou část kamionů i osobních aut. Přes Chýnov, který leží na hlavním tahu z Tábora na Humpolec a k dálnici D1, projede denně 15.000 aut, z toho 2500 nákladních. První projekt na obchvat Chýnova je z roku 1940. Zůstal ale jen na papíře. V zimě, kdy je horší sjízdnost, jsou na silnici I/19 často kolony při stoupání z údolí Chýnovského potoka směrem na Pelhřimov.

Čtěte dále:   Klienti pěti SeniorCenter SeneCura navštívili v Praze Senát, setkali se i s Milošem Vystrčilem

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Balonář z Kejžlic jediný létá na vodík: cestu z Německa chce zvládnout přes noc

Po Kvě 16 , 2022
Jediný vlastník balonu v Česku, který létá díky vodíku. To je Miloš Kovář z Kejžlice na Pelhřimovsku. V pátek v sedm hodin večer s ním startuje z letiště v Bittrefldu v Lipsku. Přes noc chce překonat hranice a ráno přistát v Česku. Proč startuje v Německu? „Tam je vodík mnohonásobně […]
Pohár Jaroslava Haška o nejdelší let balónem

You May Like

Témata