Férová snídaně na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů

Již tuto sobotu v Humpolci. Přijďte si zapiknikovat na podporu pěstitelů a pěstitelek.

Již tuto sobotu 13. května 2023 se lidé na více než 150 místech České republiky setkají, aby podpořili pěstitele kávy, kakaa nebo banánů v zemích Latinské Ameriky, Asie a Afriky. I v Humpolci se letos zapojíme do akce Férová snídaně na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů.

Myšlenka Férové snídaně je velmi prostá: sejděme se v parku v našem městě se známými, sousedy, kamarády nebo rodinou a společně posnídejme. Stačí si na (pozdní) snídani přinést vlastní dobroty, ať už fairtradové (třeba káva, čaj, buchty z kakaa, třtinového cukru či kokosu), nebo lokální (sýry, med, zelenina a jiné dobroty).

Jednoduše a zároveň moc příjemně tak stejně jako tisíce lidí na světě oslavíme Světový den pro fair trade a dáme najevo svůj zájem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby vůbec.

Férová snídaně v Humpolci se bude konat formou pikniku v parku Stromovka od 10.00 do 13.00 hod. Stačí si přinést deku a něco férového k snědku – fairtradovou kávu nebo čaj v termosce, k tomu chleba z místní pekárny, domácí marmeládu, fairtradové banány nebo třeba čokoládu či džus – je to na vás. Čeká vás i fairtradový kvíz a outdoorové hry pro děti i dospělé. Snad vyjde počasí a pokud ne, přesuneme se do klubu Mikáda (Havlíčkovo nám. – vedle kina). Informaci, zda s piknikovým košem či batohem vyrazit do Stromovky, nebo do Mikáda, najdete v sobotu ráno na FB události Férové snídaně – https://bit.ly/FerovaSnidaneHumpolec.

 

Těšíme se na setkání u férových dobrot.

 

Městské kulturní a informační středisko v Humpolci

Čtěte dále:   Více autobusů mezi Třebíčí a Prahou. Častější spoje pomohou i Humpolci

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci - channelworld.cz: Obrazem: Roadshow 100Mega přijela i k Tobě do Humpolce

Po Kvě 15 , 2023
Konec dubna byl u 100Mega Distribution ve znamení další akce pod názvem 100Mega k Tobě. Na těchto nepravidelně pravidelných akcích se setkávají lidé ze 100Megy se svými partnery z řad výrobců i zákazníků. Tentokrát se událost konala v humpoleckém Pivovaru Bernard. Čtěte dále:   Den otevřených dveří v SeniorCentru SeneCura v Humpolci
Setkání partnerů distributora se neslo v duchu piva a novinek ze světa hardwaru a periferií.

You May Like

Témata