Rudy Linka vystoupí již podruhé v Karambě se svým triem!

9

Linka se na koncertě může opřít o duo vynikajících muzikantů. Konkrétně s Doug Hirlingerem na bicí a Joe Michaels na kontrabas . Linkovo trio je považováno za jednu z nejlepších jazzových kapel na současné newyorské scéně. Hudba kapely se vyznačuje dokonalou sehraností celého tria a současně technickou vybroušeností hry jednotlivých hudebníků.

Kde: Karamba Kafé Bar


Kdy: v pondělí 5.listopadu 2007


V kolik: začátek ve 20:00 hod.
Za kolik: 125,- KčRudy Linka se narodil v Praze a ve svých devatenácti letech emigroval z Československa do Švédska, kde si našel ženu a spolu se pak v roce 1985 přestěhovali do Ameriky, kde žije dodnes. Na Šumavě u Prachatic má ale rekreační chalupu, na kterou rád jezdí. Od svých šesti let hrál na housle, studoval na pražské konzervatoři u Karla Velebného, poté klasickou kytaru a kompozici ve Stockholmu a nakonec dostal stipendium na prestižní Berklee College v Bostonu. Soukromé lekce kytarové hry dostává také od legendárního Johna Scofielda. Respektovaný časopis Downbeat ho ve své anketě zařadil mezi deset nejlepších jazzových kytaristů světa.


Rudy Linka vydal za svou kariéru celkem jedenáct CD (u prestižnich hudebních labelů jako je např. Enja reocords nebo Universum), na nichž spolupracoval jak se členy svého tria tak s řadou renomovaných jazzových hudebníků (např. kontrabasista George Mraz, trumpetista Miles Švand a samotný John Scofield, se kterým natočil album „Lucky Southern“).


Více info: http://www.rudylinka.com


 


Další plánované koncerty na listopad v Karambě: 


 


10.11. 20:00 hod.  TY SYČÁCI + EČ


24.11. 20:00 hod. SLY RABBITS

Čtěte dále:   Zlíňaci testují - souboj fastfoodových snídaní

myska

9 thoughts on “Rudy Linka vystoupí již podruhé v Karambě se svým triem!

  1. Co naky komentaře?
    No neni to úžas ?.. Tenhle chlapík je hodne daleko..a v humpolci uz po 2-3..Jdete na nej balíci.)
    p.s. jen tak jsem si popíchnul

      1. To po tobe nikdo nechce, akorat, ze na rozdil od tebe, je tenhle clovek ve svem oboru pojem, takze muzes v klidu zustat doma u TV, jemu chybet nebudes :).

  2. Jo to je kapacita, byl jsem před pár měsíci na jazzovem festivale který organizoval na Staromáku a byla to paráda.Minulý rok se v Karambě na něj sešlo docela dost lidí, vypadal i dost překvapeně z toho počtu, nejspíš to nečekal. Možná proto přijede letos znovu. Jen škoda, že je to pondělí!! Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Loutkové divadlo Humpolec - program 2007

St Říj 31 , 2007
V článku naleznete program loutkového divadla v Humpolci na rok 2007. Všechna představení probíhají v malém sále v Sokolovně, a to vždy od 14:00. Čtěte dále:   Rohlík! A další československé pečivo. Kde ho kupujete v Humpolci?

You May Like

Témata