S čistou hlavou…

25

Snad pokaždé, když jsme na těchto stránkách zveřejnili nějaký článek o Stanislavu Bernardovi (nebo odkaz na rozhovor s ním), byli jsme obviněni z jisté míry servility a devótnosti. Aby bylo objektivitě učiněno zadost, tentokrát chci upozornit na článek, kde jeho autor k osobě pana Bernarda zrovna obdivně nevzhlíží a také vysvětluje proč .

Prosím všechny čtenáře, aby článek, na který připojuji odkaz, nebyl brán jako vyjádření mého osobního názoru. Rovněž prosím, aby mi nebyly přisuzovány nějaké snahy o ovlivňování voličů pár dnů před volbami. Článek byl zveřejněn dnešního dne, proto na něj i dnes upozorňuji. Předpokládám dostatek inteligence u každého, aby (pokud už se jednou pro hlas určený panu Bernardovi rozhodl) se nenechal ovlivnit někým jiným, obzvláště pak psaným slovem. Anebo třeba i nechal, bude-li přesvědčen pádností argumentů. Děkuji, že jste mě pochopili.


 


Kandidát na senátora za ODS Bernard: Když mě nezvolí, budu se bavit něčím jiným


http://www.blisty.cz/2008/10/15/art43232.html


 

Čtěte dále:   Rybářský ples

myska

25 thoughts on “S čistou hlavou…

 1. Článek určitě nemá ovlivnit volby proto byl zveřejněn dnes .Autor je jistě nezaujatý pozorovatel znalý prostředí Humpolce ,který má přesně zmapované zastupitelstvo a osobu pana Bernarda .Má naprosto přesné údaje so udělal p.Bernard pro “ obyčejné lidi“ atd.Nebudu rozebírat vše, je správně řečeno „předpokládám dostatek inteligence u každého, aby (pokud už se jednou pro hlas určený panu Bernardovi rozhodl) se nenechal ovlivnit někým jiným „. Pro město Humpolec by bylo dobré mít někoho jak v krajském zastupitelstvu tak ve vysoké politice .Proč ? …….. .
  Jinak by mě zajímalo co udělal pro Vysočinu a třeba pro Humpolec pan senátor Štěch profesionální to “ nezávislý “ odborář.
  Somdis

 2. Při vší úctě jak k humpolákovi tak k BL se nedomnívám, že by zde prezentované názory pro kteréhokoliv kandidáta mohly viditelně ovlivnit výsledky voleb. Jen pouhý Humpolec má cca 9000 oprávněných voličů a ti jsou především ovlivněni jinými prostředky probíhající kampaně. Přeji všem voličům šťastnou ruku a hlavně ujasněné vědomí co volbou chtějí řešit. Jestli hledají „nejlepšího občana“ nebo člověka pro „špinavou práci“ v české politice.

  P.S.: Ten článek v BL by jistě byl serioznější pokud by ho napsal někdo jiný a v jiném čase. Takto musím konstatovat že mi v něm chybí třeba zmínka o týrání pivovarských psů. To dokonce vizuelně zvěčnila ruka umělce (Dušan Kadlec) a v článku o něm není ani řádek 🙂

  1. Já jsem rozhodnutý volit stávajícího senátora MILANA ŠTĚCHA…
   V převaze jakou mají senátoři ODS spolu s tzv.nezávislými senátory z různých pidi uskupení je Štěch jasnou volbou.
   Není možné,aby Senát si dovoloval to,co udělal při projednávání tzv.Topolánkova batohu,kdy díky spřevaze pravicových senátorů zablokoval projednání tohoto zákona.takže se vůbec o něm nejednalo.

   Věřím,že běžný volič dělající za 11 hrubého chápe důležitost odborů v této zemi,názor pana Bernarda na odbory považuji za trapný. Ale budiž ať ho má.

  2. Jj. Receno stylem BL:
   Keramik analytik Kotrba dokazuje svou inertnost k virtualni realite. (Nebo tak neco)

   Protoze kdyby meli vlacet po BL kazdeho kdo kandiduje bez jasneho programu, bylo by to velice dlouhe a nudne cteni.

 3. Za sebe bohužel musím konstatovat, že ani jeden z kandidátů mi nepředložil nic konkrétního s čím do voleb jde, takže je mi líto, ale i nevolit je volba. Murlo

  1. Odbory, nenechte se vysmat. Staci se podivat jak se chovaji odbory viz sklarny a Bosch. Jde jen o dobre placena koryta v odborovych centralach.
   Odjakziva plati, ze kazdy se muze spolehnout jen sam na sebe.

   1. Osobne bych si vazil Pana Bernarda,kdyby se vykaslal na nejakou politiku a byl nezavislim clovekem,ktery svym uspechem se snazi pomoct i obycejnym lidem.Co vsak predvadi v TV a jako kandidat za ODS me naprosto zklamalo.Neznam ho,ale pusobi na me jako clovek ktery ziskal velke penize a zcela nerozumi obycejnym lidem,kteri ziji z vyplaty do vyplaty. Jako treba jeho vyroky na adresu stavkujicich lekaru a sester?Vi vubec pan Bernard jak jsou placeny sestry apod?Nebo uz se chova jako pan Klaus?Necitim zadnou zavist a jsem prejici,co me vsak vadi je arogance tech kteri meli to stesti.A neverim Panu Bernardovi,ze jde do politiky pomahat,ale spise za vlastnim korytem.Bohuzel me nepresvedcil.

 4. Tak tohle je fakt „novinářská profesionalita“. Tolik osobní záští zabarvený článek z pera „nezávislého novináře“ jsem snad ještě nečetl. Rozhodně mi nevadí různé názory na pana Bernarda, ale tohle s objektivitou nemá nic společného. A o náhodném načasování si, Myško, vykládej nějakým prosťáčkům a ne čtenářům Humpoláka. Jinými slovy, pochopil jsem Tě, ale asi jinak, než si představuješ.

 5. Pan Bernard má peníze tak chce skusit mít ještě moc.Těm dělňasum co u něj muklujou za min.mzdu by měl dát polovinu toho co dal za tu předvolební kampaň jako třináctý plat to by čučely kolik by to hodilo.Hlavně by mě zajímalo jak je možné dostat v centru města takových parkovacích míst pro zákazníky piv. Bernard jak k tomu přijdou ostatní obchody co jsou vedle a nemají nakloněné zastupitelstvo

  1. cha, cha, cha. to si opravdu myslíte, že o parkování rozhoduje zastupitelstvo ? Jste na velkém omylu. O tom rozhoduje státní správa tj. státní úředníci zaměstnaní na městském úřadě, ale řízeni státem a krajem a místní samospráva tomu může jen přihlížet. Ale jinak si může státní úředníky o vyjádření a povolení za peníze požádat každý majitel prodejny ve městě. Pokud vše splní a bude se mu chtět platit za ta místa nemalý peníz, může mít také parkování vyhražené. Toto prosím není o moci, ale o ochotě si nějakou službu zaplatit a tím přispět do rozpočtu města – tedy všech občanů.

   1. Kdo se směje naposled ten směje nejlíp.Jsou věci které si můžeme koupit,ale naštěstí ne všechno!Dneska volby ….

    1. Nemá cenu se zlobit na vyhrazené parkování. Teď jde o volbu do druhého kola Senátu. Všichni rozumní lidé snad volit půjdou. Jde o hodně.

     1. mimochodem – podle zákona musí všichni zúčastnění přestat s volební kampaní jeden nebo dva dny před volbami (nevím přesně)
      jak je možné, že pan Štěch má po celém městě plakáty ještě dnes?
      jak je možné, že pan Štěch měl plakáty na Horním náměstí přímo před budovou, kde se konaly volby?
      před několika lety byl mandát senátorky Lastovecké zpochybněn jen kvůli tomu, že coby primátorka Brna poskytla rozhovor (voleb se netýkyl) regionální televizi….

  2. Jak je to možné?Jednoduše pokud komunikace před Vašim domem má parametry dle předpisů tak můžete mít parkovací místo i Vy , ale nerozhoduje o tom zastupitelstvo,podáte si žádost a zaplatíte roční nemalý pronájem a to je vše.Pokud jde o nazvání zaměstnanců pivovaru mukly tak nevím jestli se jim to líbí a nebýt Bernarda tak v pivovaru nedělá nikdo.

 6. Díval jsem se na výsledky v Humpolci a docela zajímavé je, že ve prospěch pana Bernarda volilo pouze 1424 lidí. Proti němu (ve prospěch ostatních kandidátů) hlasovalo 2223 voličů. Pak dejte na průzkumy a ankety 🙂

    1. jestliže výše diskutujícímu vadí,že pan Štěch měl někde na náměstí plakát,ptám se já,proč má pan Bernard ještě dnes polepené autobusy svými fotkami a heslem???
     Ale já odpovídám,zákon zakazuje dva dny před volbama pouze zveřejňování průůzkumů,nikoli propagaci jinou. Propagace nesmí být jen v těsném oékolí volební místnosti. Např.KDU-ČSL dávala ještě v pátek do schránek své letáky… Takže nedělejte habaďůru kolem Štěcha. Když tak objektivně u všech. Ostatně ten rozdíl mezi nimi byl tak markantní,že jien zaslepený pravicový fanatik by se na toto mohl vymlouvat… ale jak tu bylo řečeno je tu druhé kolo a to rozhodne…

   1. Je to zjednodušení, ale v tomto případě si myslím příhodné. Ano, jistě někteří z těch co volili jiné kandidáty to činili z důvodu že je velmi dobře znají a prostě jim dávají přednost protože jim nabízejí ve svých osobnostech něco zajímavějšího, důvěryhodnějšího,…
    Ale. Ruku na srdce a objektivně odhadněte kolika lidí se výše zmíněné opravdu týká. Pan Bernard soudě podle výsledků dřívějších komunálních voleb v Humpolci nijak milován není, teď se navíc přidala velmi umně a ostře vedená kampaň ČSSD. Navíc Bernardovi moc nepomohlo jeho vystoupení v talk-show Jana Krause s jeho velkou vstřícností vůči americkému radaru plus některé další momenty. To vše je podle mě příčinou toho že řada lidí volila „proti“, nebo třeba pouze s cílem zvrátit postavení v senátu a zastavit tak „radar, poplatky atd.“. Osobně jsem proti cizím vojenským základnám i poplatkům ve zdravotnictví takže s výsledkem senátních voleb nemám zase až takový problém. Jen je mi líto, že když už po takové době na podobnou pozici kandiduje někdo místní, tak nenajde ani ve „svém“ městě podporu. Já bych hlasoval pro kteréhokoli humpoláka z principu že je to humpolák. A to i kdyby to byl třeba některý soudruh. Proto jsem rád že alespoň do kraje konečně pronikl humpolák. Škoda že je sám…

    1. Někdy si připadám ,že žiju na jiné planetě .to když čtu nebo poslouchám názory a argumenty různých politiků a rádoby odborníků.
     Připadá mi , že pamět lidí udrží informace asi tak týden a to,co kde kdy řekl který politik před tím ,si už nepamatují.
     Nechápu,jak někdo může volit pana Ratha ,který je naprosto jedinečný exemplář člověka s plovoucím názorem.Před lety jako šéf komory horoval za poplatky ,protože věděl,že snižují výdaje za zbytečnosti a udržují celek v chodu bez nutnosti dolévat peníze ze státního rozpočtu. Ale nyní jako politik ČSSD , který sám při nástupu na post ministra zdravotnictví nalil do systému přes 2 mld.z peněz daňových poplatníků, mimochodem do zdravotnictví ,které vedlo spousta soc.dem. ,ministrů stejně mizerně před ním.V současné době, kdy mají zdravotní pojišťovny rezervy na léčení opravdu vážných nemocí, už před poplatky drží v ruce kříž a volá něco o satanech .
     Dále , není to tak dávno kdy socíální demokraté začali sami vyjednávat s američany o umístění radaru u nás (mimochodem radar NATO u Slavkova tady dávno je a nic se neděje) teď,když se jim to nehodí do krámu ,od toho dávají ruce pryč .Navíc v době kdy Rusko řinčí zbraněmi a s Německem si rozdělují vliv a zemní plyn.Naše malá zemička ,pokud nebude jasně spojena s někým silným a čitelným (USA už 2* tahaly Evropu z problémů) bude pořád poslušný vazal Ruska.
     Pamatujete na pana Paroubka , který vykládal o tom , že zdroje tady jsou , že si klidně pujčíme , protože každý ví , že dluhy se přece platit nemusí a nyní varuje před krizí (Maďarsko ,Island atd).
     Toto je jenom malá ukázka veletočů ČSSD a jejich představitelů, proto je mi sympatický kandidát , který má názory konstantní a vím,co od něho můžu čekat třeba za další týden.
     Somdis

     1. Milý pane,opět tu strašíte typickým pravicovým populismem a to jue strach z Ruska.Jejich náklady na výzbroj stouply,to máte pravdu,ale stále jsou na desetinové úrovni vůči stejným nákladům USA. K tomu plynu do Německa..Plyn jde z Ruska přes Baltské moře do Německa. Jediné komu se to nelíbí je Polsko,které se cítí odstrčeno. Ovšem jak ten plyn povede to je záležitost dvou států,které se na výstavbě dohodly.
      Jednání o možném radaru ČSSD sondovalů,to je pravda,ale proč to ODS nezrušila,když přišla k moci v roce 2006,všešchno jiné po socdem rušila a ted chce odpovědnost za radar hodit na ČSSD? za Vlády ODS se to podepsalo a historie to bude pamatovat.
      Jinak výrok ZDROJE JSOU neřekl Paroubek,ale Vladimír Špidla v roce 2002. A víte co normální lidi štve,že z vazalství Ruska jsme vlezli do vazalstvíUSA,lezeme jim do zadku tak,že to kromě Polska nedělá tak žádná jiná země

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na Brunce by mohla stát kompostárna

Čt Říj 16 , 2008
V polovině měsíce listopadu by mělo na humpoleckou radnici dorazit stavební povolení a již příští rok by se mohla začít stavět kompostárna na likvidaci biologického odpadu. Dokončení je naplánováno v roce 2010. Čtěte dále:   Velikonoční jízda v SVČ

You May Like

Témata