Šachový turnaj v rámci akce Vysočina v pohybu v Pelhřimově

5

Zvítězil Robert Pavlíček z Humpolce.

Šachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov, z. s., využil možnost týdne sportu zdarma a v rámci akce Vysočina v pohybu, kterou vyhlásil Kraj Vysočina, pořádal v sobotu 30. dubna Pelhřimovský šachový turnaj ve sportovní hale v Pelhřimově.

Turnaj byl pro všechny příznivce šachu, pro širokou veřejnost bez rozdílu věku a výkonnosti. Každý zájemce mohl přijít a zdarma se zúčastnit šachového utkání. Pro všechny účastníky připravil pořadatel na památku věcný dárek.

Celkem si přišlo zahrát 40 hráčů a hráček. Při zahájení turnaje byly připomenuty pravidla hry i výklad, jak používat digitální hodiny. Hrál se jeden společný turnaj na sedm kol se zápočtem na ELO rapid. Vyhlášení bylo pro dvě kategorie – do 14 let a nad 14 let. Vítězové obou kategorií obdrželi pohár a hráči na 1.-3. místě diplom.

Díky této akci a zveřejnění sportovní nabídky na stránkách Kraje Vysočina si přijel zahrát šachy
i pan Slavomír Hejtman z Domova pro seniory v Onšově. Jeho velkým koníčkem jsou právě šachy a rád je hraje i na počítači. Ve svých 85 letech si vedl dobře a uhrál téměř polovinu možných bodů. Byl vyhlášen nejstarším účastníkem a získal knihu s věnováním.

Nejmladším účastníkem byla sedmiletá slečna Iveta Spáčilová ze Střediska volného času v Humpolci.
I ona dostala na památku knihu s věnováním a neodjížděla domů s nulovým ziskem.

Největší hráčské zastoupení měl domácí oddíl TJ Spartak Pelhřimov a ZŠ Horní Cerekev (oba po 11 účastnících). Další hráči přijeli z Humpolce, Českých Budějovic, Prahy, Havlíčkova Brodu , Jihlavy a od Počátek.

Celkové pořadí

 1. místo: Robert Pavlíček (7 bodů) TJ Jiskra Humpolec
 2. místo: Pavel Slavík (6 bodů), TJ Spartak Pelhřimov
 3. místo: Danka Dunková (5,5 bodu), TJ Jawa Brodce

Zároveň to je 1.-3. místo v kategorii nad 14 let.

Čtěte dále:   Lanžhot smetl Humpolec. Trenéry překvapil Svoboda

Kategorie do 14 let:
V této kategorii byly výsledky velmi těsné. Na 1.-4. místě se umístili hráči se 4,5 body a rozhodovaly pomocné body, podle toho, s jakým soupeřem hráli.

1. Jakub Matejka, TJ Spartak Pelhřimov, celkové 8. místo
2. Filip Vondra, Gambit Jihlava, celkové 10. místo
3. Ondřej Hejda, ŠA VŠTE, z.s., celkové 11. místo
4. Martin Kolman, TJ Spartak Pelhřimov, celkové 12. místo

Výsledky

Axl

5 thoughts on “Šachový turnaj v rámci akce Vysočina v pohybu v Pelhřimově

 1. Jééé, Bobe, tak velká gratulace. Já myslel že jsi sportovní šachovnici dávno uložil do skříně a hraješ si jen tak pro radost. Ale jak je vidět tak jseš pořád mistr a umíš. Dobře Ty! Takže ještě jednou gratuluji!

   1. Jo, Bob je už humpolecká šachová legenda. Pamatuju se, jak jsme na gymlu jezdili na brigády a na výlety a po večerech na chatce mastili šachy. Já hrál na šachovnici a Bob z postele na slepo. Ve 100% případů mě Bob nedal šanci a úplně mě rozdrtil.

    Nemáte někdo na Bobana kontakt? Nebo nevíte jestli nemá profil na Chess.com? Já jsem po desítkách let zase našel zaujetí a lásku k téhle krásné hře. Tak že bych si s ním online dal nějakou partičku. I když vím, že mě dá zase mat pátým tahem. 🙂 Když mu řeknete že jde vo Vošáka tak bude vědět.

    Tak kdyby jste někdo věděli na něj kontakt dejte mi sem vědět. Nebo mu dejte vědět že mě může kontaktovat na https://friend.chess.com/XkgNx kdyby mě chtěl vyklepat. Rating si na mě moc nevylepší, ale zase by mohla být sranda. Díky všem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ministr práce a sociálních věcí navštívil v Humpolci první PPP projekt sociální péče v ČR

Pá Kvě 6 , 2022
SeneCura SeniorCentrum Humpolec dnes dopoledne navštívil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.  V průběhu návštěvy se setkal se zaměstnanci a klienty domova a také s vedením skupiny SeneCura. Čtěte dále:   V Humpolci se chystá velký jezdecký svátek
První klientkou domova se stala paní Ludmila Dvořáková

You May Like

Témata