Sám v Humpolci

3

Písničkář Jaromír Nohavica se chystá na turné po Americe. A tak jeho na delší dobu poslední koncerty na domácí půdě jsou beznadějně vyprodány. V neděli ještě zazpívá v Humpolci, následovat bude Čáslav, Hlinsko, Polička, a pak už New York, Washington, od Miami až po Los Angeles.

Není tedy divu, že příznivci Nohavicových jedinečných textů a písní neponechali nic náhodě a vykoupili vstupenky již měsíc dopředu. „Prodáváme lístky od dubna, a tedy už měsíc je snaha o sehnání lístku zcela beznadějná,“ řekla pracovnice kulturního a informačního střediska Marcela Kubíčková. Nohavicův sólový recitál s názvem Sám je sestaven jak z nových písní posledního alba Moje smutné srdce, tak i ze starších, oblíbených hitů. Přestože na koncertu Nohavica vystoupí sám, bude mít svůj stabilní doprovod. Tím mu jsou kytara a ohmataná harmonika heligonka, která je hudebním dědictvím jeho rodu. Hrál na ni nejdřív Nohavicův děda, pak otec a nyní ji Jaromír vozí na koncerty. „Jednou ji předám dál,“ říká autor řady alb – Darmoděj, V tom roce pitomém, Osmá barva duhy, Mikymauzoleum, Tři čuníci či Divné století. O jeho písně se také opírá soundtrack k filmu Rok ďábla (2002), ve kterém písničkář hraje sám sebe. Za něj si vysloužil na letošním předávání Českých lvů jednu z šesti sošek, které film získal. Byla udělena Nohavicovi s Čechomorem za nejlepší hudbu.
Zpěvákovo americké turné začíná 31. května a bude obnášet asi devět koncertů převážně v krajanských kulturních zařízeních. Skončit by mělo v polovině června. Koncertem v Chicagu pak Nohavica oslaví své padesáté narozeniny.
Nedělní koncert v Humpolci začne v 19.30 v divadelním sále kina. „Jeho koncerty jsou samé překvapení s novým dramaturgickým sestavením, takže se necháme překvapit,“ dodala Kubíčková.

Čtěte dále:   Velikonoční zábava

Axl

3 thoughts on “Sám v Humpolci

  1. jo to znám, tuhle jsem byl v humpolci taky sám, sám jsem šel do hospody a sám jsem se opil. Co vám budu povídat to bylo hrozny 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Setkat se s marihuanou není na Vysočině nijak obtížné

Pá Kvě 23 , 2003
Marihuana. Droga, za jejíž legalizaci bojují zástupy jejích příznivců a proti níž brojí snad ještě početnější davy odpůrců. Přestože její výroba, držení a distribuce se v České republice trestně stíhá, marihuana se celkem úspěšně šíří i mezi nezletilými. O její pěstování se dnes pokouší kdekdo. Ani Vysočina v tomto ohledu […]

You May Like

Témata