Sněžení na Humpolecku komplikuje dopravu

12

Silnice mezi Humpolcem a Havlíčkovým Brodem v stoupání u obce Rozkoš je nesjízdná!

Husté a trvalé sněžení na celé Vysočině komplikuje řidičům dopravu. V kopcích uvízla řada automobilů, silničáři také vyprošťují zapadlá auta. Sníh padal v noci na celém území kraje, napadlo ho průměrně několik centimetrů, místy ale až 15 centimetrů. Situaci komplikuje silný vítr, který způsobuje tvorbu sněhových jazyků.


Na 93,5. km D1 u Humpolce ve směru na Brno se již ráno srazilo několik aut, nehoda blokuje levý pruh. Na 104. km D1 ve směru na Prahu blokuje dodávka levý pruh. Od 115. kilometru až do Humpolce ve směru na Prahu dálnice téměř stojí.


Silničáři varují: pokud skutečně nemusíte, raději dnes nikam nevyjíždějte.


(Zdroj: http://www.regiony24.cz/ )


 

Čtěte dále:   Termínový kalendář - autokros Humpolec

myska

12 thoughts on “Sněžení na Humpolecku komplikuje dopravu

 1. Jelikož silničáři jsou také na letních gumách, tak se nedivím že doporučujou ať ostatní řidiči nevyjíždějí 😀

   1. Myslím si že každá zima není jen o silničářích,ale hlavně o kamionech,těm stačí když pořádně prší a už mají problémy natož když napadne tolik sněhu jako v pátek.Humpolec byl ze všech směrů neprůjezdný právě kvůli kamionům.Buďto byly na kopci a nemohly dolů nebo stály pod kopcem a nemohly na horu.Když se najde nějaký šílenec v osobáku tak většinou opustí silnici kdežto kamion to většinou zablokuje v obou směrech.Miruna

 2. normální člověk zimní gumy ještě neměl na kolech,protože opravdu v těchto dnech to niíkdo nečekal…

   1. Pro sychr je lepší jezdit na zimákách celý rok a zaručeně nikdo nebude překvapen. Jediná nevýhoda je že se oněco dřív sjedou ale o to lépe drží v létě v zatáčkách a mají kratší brzdnou dráhu.

 3. A co sníh na chodnících ve městě? Myslím, že majitelé domů se v duchu usmívají a čekají jak se technické služby ukážou. Což je katastrofa! Neměl by starosta někde vystoupit a slušně nás požádat abychom mu pomohli a odhrnovali jako dřív?? Zálesák

  1. No to určitě! Zase uklízet zadara cizí pozemky. Sám mám dost prohrnování na svém. Město na to má najaté TS s.r.o. a ty by měly mít na to dostatečné kapacity. Jednoduše je to organizační problém mezi městem a TS. A vzhledem k tomu, že to je takto letos poprvé a kydlo toho naráz moc, nedělal bych z toho žádné aféry. A jestli někdo nemá po práci co dělat a chce si před svým barákem prohrnout tak může a nemusí čekat až ho Kučera bude prosit na kolenou. Tečka.

   1. jinak ten nový zákon platí až od 1.11. 2009, takže teď ještě musí uklízet majitel přilehlé nemovitosti.

    1. Je spousta „nezaměstnaných“, kteří pobírají sociální dávky. Ti mají za povinnost odpracovat 20 hod. pro město. Tak proč je město nevyužie a neodklízejí třeba ten sníh? Dusud dělalí pro TS různé jiné práce, mohou tedy pokračovat na chodnících. Či si radnice zaplatí také pojistku, jak to bylo včera v TN a pokud se někomu něco stane, zacáluje to pojišťovna a město je bez starostí a odpovědnosti. Také řešení. Jirka.

     1. Ke sněhu na chodnících jen tolik, že jsem v pátek odpoledne tlačil kočárek od Koně směrem nahoru ke kostelu, a uklizeno bylo před všemi domy kromě těch, kde sídlí instituce města – tj. knihovna, stavební úřad. A tak mě napadá, když může lékárník vzít lopatu a uklidit si před lékárnou, jestli by třeba taky na stavebním úřadě nemohli zvednout Zadek a jít to shrnout, i kdyby to třebas žádný zákon nenařizoval….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zlepší letos Živnostník roku z Vysočiny umístění v celorepublikovém pořadí?

Čt Říj 15 , 2009
Letos krajská odborná porota rozhodla, že nejlepším reprezentantem v celorepublikovém finále soutěže Živnostník roku bude výrobce čokoládových bonbónů František Hlava. Loňský krajský vítěz v soutěži farmář František Němec z Netína získal od veřejnosti 2073 hlasy a umístil se tak v celorepublikovém finále na 3. místě. Zda se František Hlava umístí […]

You May Like

Témata