Humpolec: Město chystá další bydlení

2

V ulici Panskodomská plánuje prodat pozemky pro stavbu čtyř atraktivních rodinných domů

Humpolečtí zastupitelé na svém zářijovém zasedání uvolnili z městského rozpočtu částku 1,9 milionů korun na přípravu projektové dokumentace a souvisejících služeb k výstavbě čtyř nových rodinných domů v lokalitě ulice Panskodomská. Díky tomu může příprava projektu začít už letos tak, aby stavební povolení pro výstavbu mohlo být vydané v polovině roku 2021. Poté město nabídne pozemky k prodeji, včetně všech projektových dokumentací. Vedle chystané stavby vzorového městského bytového domu v ulici Hálkova jde o další krok k rozšíření možností bydlení, o které je v Humpolci stále zájem.

Studii na využití pozemku v ulici Panskodomská právě k výstavbě nových rodinných domů zpracovaly firmy Masterplan a DPA. Nejmenší ze čtyř parcel zabírá 654 m2 se zastavěnou plochou 196 m2, ta největší pak 753 m2 se zastavěnou částí o rozloze 226 m2. Studie počítá s typizovanými domy o dvou nadzemních podlažích plus podkroví. „Záměr a konkrétní podobu studie diskutovala opakovaně i komise pro architekturu a urbanismus jakožto poradní orgán Rady města a byla nadšená. Aby se celý projekt mohl uskutečnit, doporučila pak dopracovat celý projekt až do stádia stavebního povolení. Zastupitelé města proto v září schvalovali částku, která umožňuje zahájit práce na projektu. Cena projektové dokumentace vyšla z výpočtu takzvané kalkulačky České komory architektů na 2,4 milionů korun, ale jelikož jsou tržní ceny za dílo většinou nižší, požádali jsme zastupitelstvo o schválení vyčlenění částky ve výši 1,9 milionů korun,“ uvedl místostarosta Humpolec Ing. Vlastimil Brukner.

Dodal, že byl velice potěšen tím, že se zastupitelé vyjádřili k celému záměru jako takovému pozitivně. „Pozemky ve vlastnictví města jsou v pěkné lokalitě a rodinné domky se rýsují do velice atraktivní podoby. Vedle záměru města postavit nový bytový dům na místo současné proluky v ulici Hálkova se jedná o další nabídku bydlení, o které je v našem městě stále poptávka. Záměr budeme v budoucnu dál diskutovat s komisí pro architekturu a urbanismus a v neposlední řadě chystáme i veřejné představení celého plánu, a to jak pro zájemce z řad obyvatel daného místa, tak i pro zájemce z řad široké veřejnosti,“ zmínil Vlastimil Brukner.

Čtěte dále:   Báječné léto s muminky

Také doplnil, že v rámci zasedání zastupitelstva se diskutovala výše vyčleněné částky na projektovou dokumentaci. „Zastupitel inženýr Petr Machek si stál za nižším výpočtem ceny projektu, který zařadil do takzvané druhé kategorie, kam patří jednoduché pozemní stavby, například jednopodlažní administrativní a obytné budovy, garáže, skleníky a objekty s jednoduchým standardem technického vybavení a minimálními nároky na profese. Autoři studie pak záměr řadí do třetí kategorie středně náročných staveb, kde jsou definovány pozemní stavby – objekty a zařízení administrativní, ubytovny, penziony, objekty pro bydlení a bytové domy se standardním vybavením a průměrnými nároky. Problematika je samozřejmě složitější, nicméně po dalších odborných diskuzích a pečlivém zvážení obou argumentů jsme se v rámci tohoto záměru přiklonili k zařazení, které definuje třetí kategorie,“ nastínil Vlastimil Brukner.

Důležité je také podotknout, že definitivní cena projektu bude jasná až po soutěži na zhotovitele projektu. „Máme zastupitelstvem vyčleněnou částku, která vůbec nemusí být použita celá. Rada města Humpolce podle platných pravidel rozhodla, že půjde cestou vyhlášení takzvané veřejné zakázky malého rozsahu, takže do možnosti zpracovat finální projekt zapojí více subjektů. V těchto souvislostech musíme uvažovat také obchodnicky a nastavovat taktiku, kterou nemůžeme předčasně veřejně do detailu prezentovat. Závěry kolegy inženýra Machka podávané právě takto předčasně veřejně na sociálních sítích jako zaručené informace a zpochybňující naše kroky, které jsou ve skutečnosti v souladu s nastavenými pravidly a mají taktický podtext směrem k budoucím zhotovitelům, celé věci v dalších vyjednáváních škodí a považujeme je za neprofesionální. Taková vyjednávání jsou velmi citlivá, zvlášť když chceme jednat a soutěžit nižší cenu, než která je v rozpočtu vyčleněná,“ uzavřel humpolecký místostarosta.

Axl

2 thoughts on “Humpolec: Město chystá další bydlení

  1. Tenhle článek už tady byl. Proč zase zmizeli příspěvky samotného inženýra Machka když slova v. Bruknera jsou nepravdou ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolecké děti se vydaly na cestu za pokladem. Poznávají své město

Čt Říj 29 , 2020
Super akce, hodnotí zábavně vzdělávací hru Cesta za pokladem, kterou pro všechny malé průzkumníky připravilo humpolecké infocentrum, maminka Lenka Ondoková. „Děti jsou nadšené. I když máme Humpolec prochozený, je fajn se zastavit a něco se dozvědět. Samozřejmě jsme si cestu rozdělili na několik etap. Přeci jenom „covidové prázdniny“ budou dlouhé,“ poznamenala […]
Díky nové hře poznají děti z Humpolce své město lépe.

You May Like

Témata