Tiril Eckhoff si podmanila biatlonový svět a získala velký křišťálový globus

1

Sleduji biatlon již opravdu dlouhou dobu. Začal jsem ho sledovat mnohem dříve, než se z něho stal tak populární sport v České republice, ještě před érou Soukalové a spol. A jakmile se v IBU cupu objevila malinká Norka Tiril Eckhof, stal jsem se jejím velkým fanouškem. Bylo to skvělé a někdy i smutné, Tiril měla několik skvělých okamžiků, a jindy to prostě nešlo. V jízdě na lyžích a rychlosti problém nebyl. Problémem byla střelba. A zdálo se, že Tiril Eckhoff nikdy nebude na takové úrovni, aby opanovala celou sezónu. V loňském roce, kdy byla sebevědomou vedoucí závodkyní, v posledním závodě, v poslední střelbě ve stoje, minula tři terče a dokončila sezónu druhá. Měla o 7 bodů méně, než vítězka velkého křišťálového globusu. Vypadalo to jako kletba.

Ale v sezóně 2020/21 se vrátila jako skutečná šampiónka. Dokázala celému světu, že loňská sezóna neznamená její konec. A zbytek? To už je historie. Ale jedno je jisté, Tiril je biatlonovou královnou této sezóny a letošního mistrovství světa. A její letošní statistiky jsou opravdu rekordní!

* vyhrála 13 závodů v jedné sezóně, o jeden méně než je ženský historický rekord Forsbergové (14)
* vyhrála 20 z posledních 44 závodů (od prosince 2012)
* pouze Forsbergová, M. Fourcarde (oba 14) a J. T. Bo (16) vyhráli v historii v jedné sezóně více závodů
* získala 6 medailí na letošním mistrovství světa 2021 (4 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou)
* po Bergerové se stala druhou nejúspěšnější norskou ženskou sportovkyní

Tiril je upovídaná, vtipná a často rozesmátá. Ukončila čekání Norů na další majitelku velkého glóbu, táhnoucí se od triumfu Tory Bergerové v roce 2013.

Tím důvodem proč se Tiril letos tolik zlepšila, je vynikající střelba. Největší zásluhu na jejím střeleckém průlomu posledních dvou let připisují kouči Patricku Obereggerovi, který přišel k norskému týmu v roce 2018. V době, kdy Eckhoffové patřilo až 23. místo ve Světovém poháru. „Patrick mě vytáhl ze strouhy,“ říká. Dvaačtyřicetiletý kouč zapracoval na její střelecké technice, ale i psychice.

Čtěte dále:   Autocross Humpolec

V přípravě si zkoušela, jak se dokáže zkoncentrovat na střelbu i za extrémních situací. Třeba s elektrickým obojkem kolem krku, hadem na rameni, nebo s rockovou kapelou vedle sebe. Viz. video

Letos to zvládla dokonale. A už se těší na další sezónu. Jak sama říká chce být ještě lepší. Tak hezké léto Tiril a těším se na další sezónu.

Axl

One thought on “Tiril Eckhoff si podmanila biatlonový svět a získala velký křišťálový globus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Darujte už dnes společný čas, relax, dobré pivo, zážitky a kulturu…

Po Bře 29 , 2021
Hotel Klášter Želiv vám nabízí neobyčejné ubytování, ale také místo pro pořádání jak firemních akcí a teambuildingů, tak i kulturních a společenských akcí, jako jsou výstavy, koncerty, plesy, večírky, svatební obřady,… Můžete též vyzkoušet příjemnou relaxaci v naší klášterní lazebně anebo pivovaru. Čtěte dále:   S Velkým Meziříčím bezbranková remíza
Darujte už dnes společný čas, relax, dobré pivo, zážitky a kulturu…

You May Like

Témata