Sníh způsobil desítku nehod na Pelhřimovsku

1

Ve středu 18. ledna došlo na silnicích Pelhřimovska k deseti dopravním nehodám. Řidiče překvapil sníh, který napadl v průběhu noci, sněžení pokračovalo ještě během dne. Zejména na silnicích třetí třídy se řidiči museli vyrovnat s tím, že sníh zůstával ležet na zledovatělé vozovce a jízdu tedy museli přizpůsobit stavu vozovky.

Ve středu v odpoledních hodinách jel řidič vozidla Ford Fokus od Želiva na Petrovice. V daném km před mírným stoupáním v lesním úseku nepřízpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a na ujetém sněhovém povrchu se zledovatělým podkladem dostal smyk, kdy se s vozidlem přetočil a sjel vpravo mimo vozovku do příkopu, kde levou zadní částí narazil do stromu. Ke zranění osob nedošlo, způsobená škoda činí 15.000 korun.


Řidič nákladního automobilu Fiat Ducato sjížděl z D1 ve směru od Brna k silnici I/34. Na křižovatce odbočoval vlevo směrem na Pelhřimov a při tom nedal přednost v jízdě nákladnímu automobilu Škoda Pickup, který jel po hlavní silnici I/34 ve směru od obce Humpolec na obec Pelhřimov. Došlo ke střetu, v jehož důsledku vznikla škoda ve výši 30.000 Kč.


K další nehodě došlo v úseku Pelhřimov – Humpolec. V odpoledních hodinách jel řidič nákladního automobilu Renault Master směrem na Humpolec. Na přímém úseku silnice po projetí pravotočivé zatáčky v mírném klesání nedodržel bezpečnostní vzdálenost a zezadu narazil do před ním jedoucího osobního automobilu Škoda Fabia combi, který s vozidlem snížil rychlost jízdy v důsledku silničního provozu a také proto, že se na vozovce tvořila námraza. Způsobená škoda byla vyčíslena na 90.000 korun.


To jsou tedy nehody, které se odehrály v bezprostřední blízkosti Humpolce. Jak se již objevilo na Humpoláku včera, ve středu rovněž došlo k převrácení cisterny na 98.kilometru D1. Při zásahu humpoleckých hasičů narazil zezadu jiný řidič kamionu do vozidla Hasičského záchranného sboru, které stálo odstavené na boku. Podle informací hasičů z místa nehody ujel a jeho totožnost není známá. Zásahový vůz byl poškozen na zadním skle a pravém zadním boku.


Čtěte dále:   Opilý řidič v Humpolci najel do garáže, dveře ale byly zavřené

(Zdroj: HBin)


FOTO


 

myska

One thought on “Sníh způsobil desítku nehod na Pelhřimovsku

  1. tohle jsem náhodou našel na netu
    Baba jako hromada

    Čtyřiašedesátiletá žena z Pelhřimovska zemřela poté, co si ji řidič traktoru spletl se sněhovou závějí. Traktor neměl stěrače a za silného deště chodkyni přejel. Na místo činu se vrátil, když dostal strach, že v závějích ztratil řetězy. Policie traktoristovi vyměřila pokutu za to, že neměl v pořádku stěrače.

    to je jako fakt a nebio sranda ? je to z 18.1.06

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nový turistický průvodce: Pelhřimovsko

Čt Led 19 , 2006
Nejnovější výzkum na poli cestovního ruchu potvrdil dlouhodobé předpoklady, že na Vysočinu jezdí mnohem více turistů, než kolik se jich objevuje v oficiálních statistikách. Na tuto skutečnost zareagoval i mikroregion Pelhřimovsko a vydal svého prvního turistického průvodce. Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle […]

You May Like

Témata