Z deníku Policie

1

Opilý muž ležel na silnici. Řidič osobního auta ujížděl policistům. Pachatel odcizil fixační klec na skot. Řidič na dálnici D1 nadýchal 3,32 promile.

PELHŘIMOVSKO: Při dechové zkoušce nadýchal čtyři promile 

Včera(19.8) po jednadvacáté hodině projížděli humpolečtí policisté v rámci hlídkové služby Hálkovou ulicí v Humpolci, kde si všimli muže ležícího na vozovce. Policisté u muže zastavili, aby zjistili, co se stalo. Muž na první pohled jevil známky značné opilosti, nebyl schopen vstát a z jeho dechu byl silně cítit alkohol. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili 4,03 promile. Protože muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a po ošetření lékařem ho převezli na protialkoholní záchytnou stanici. 

PELHŘIMOVSKO: Muž si po uplynutí zákazu řízení nevyzvedl řidičský průkaz 

Včera (19.8) po dvacáté hodině zastavovali policisté v Nádražní ulici v Pelhřimově osobní automobil značky Ford. Řidič vozidla ale na výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě směrem na obec Rynárec. Policisté automobil pronásledovali až do obce Častrov, kde řidič nakonec vozidlo zastavil. Policisté zjistili, že se jedná o devětadvacetiletého muže z Jindřichohradecka. Při kontrole u něho provedli dechovou zkoušku na alkohol i test na přítomnost návykových látek, vše s negativním výsledkem. Následnou lustrací policisté zjistili, že muž měl uložen zákaz řízení motorových vozidel a po jeho skončení si nevyzvedl řidičský průkaz. Při ujíždění před policejní hlídkou v několika případech nerespektoval dopravní značení, když například v nepřehledné zatáčce v Rynárci předjížděl další vozidlo přes plnou čáru. Přes obce navíc projížděl vysokou rychlostí a ohrožoval tak ostatní účastníky silničního provozu.
Policisté nyní případ šetří jako přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích. Muži hrozí pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun.

PELHŘIMOVSKO: Ke krádeži došlo během uplynulého měsíce 

Humpolečtí policisté pátrají po pachateli, který se dopustil krádeže v areálu zemědělské společnosti v Humpolci. Pachatel v období od 20. července do 20. srpna z volně přístupného areálu na ulici Nerudova odcizil fixační klec na skot. Společnosti tím způsobil škodu za pět a půl tisíce korun.
Policisté místo krádeže ohledali a případ zadokumentovali. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže a případ dále prověřují.  

KRAJ VYSOČINA: Policistům řidič uvedl, že popíjel alkohol při jízdě  

Policisté z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově kontrolovali v pondělí 18. srpna večer před dvacátou hodinou řidiče nákladního vozidla – cizího státního příslušníka Slovenska  – na sjezdu z dálnice D1 na 153. kilometru ve směru n Prahu.
 
Policisté provedli na místě u jednatřicetiletého řidiče dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 3,32 promile alkoholu, opakované zkoušky pak vykázaly 3,15 a 3,02 promile alkoholu. Policisté silně podnapilého řidiče zajistili, muž se podrobil v nemocnici opakovanému odběru krve a poté ho policisté  převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě. Muž čelil podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podnapilý muž byl následujícího dne, tedy v úterý 19. srpna, propuštěn z protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě, kde si ho převzali dálniční policisté, kteří prováděli ve věci další úkony. Jak vyplynulo z dalšího vyšetřování, řidič vyjel v pondělí s nákladním vozidlem ze slovenského města Holíč a jel po dálnici D1 ve směru na Prahu. Jak sám policistům uvedl, po cestě si nakoupil alkohol, který v průběhu jízdy popíjel. Údajně měl mít osobní problémy.
 
Na dálnici D1 v úseku kolem Ivanovic na Hané se choval vlivem podnapilosti při jízdě neohleduplně, ohrožoval ostatní účastníky provozu a kličkoval mezi jízdními pruhy, kdy při bočním střetu poškodil osobní vozidlo Renault Megane, které jelo ve stejném směru jízdy. Při této kolizi naštěstí nedošlo k žádnému zranění ani k závažnější kolizi. Řidič kamionu ale pokračoval v jízdě dál až na 153. kilometr dálnice D1, kde se snažil z dálnice sjet. Zde už na něho ale čekala policejní hlídka z Dálničního oddělení Velký Beranov. Policisté po provedených dechových zkouškách muži na místě zadrželi řidičský průkaz a převezli ho k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě. Kamion si na místě převzal dopravce.
 
Případ policisté řeší ve zkrácením přípravném řízení a muž si vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vzhledem k tomu, že v podnapilém stavu způsobil dopravní nehodu, hrozí mu za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody v trvání tří let.
Čtěte dále:   Rychlost 229 km/h: jízda sporťáku skončila na dálnici u Humpolce

Petr

One thought on “Z deníku Policie

  1. „Na dálnici D1 …………. při bočním střetu poškodil osobní vozidlo Renault Megane, které jelo ve stejném směru jízdy.“ …..Kdo by to byl řekl, že na dálnici někdo pojede ve stejném směru jízdy… Snad jedině ten zdroj uvedený pod článkem je tomu omluvou…:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Den otevřených dveří nové přístavby MŠ Na Rybníčku

Po Srp 25 , 2014
Město Humpolec zve všechny občany na den otevřených dveří nové přístavby dvou tříd Mateřské školy Na Rybníčku, dne 27.8.2014 od 15:00 do 17:00. Čtěte dále:   Srážka s gaučem na dálnici u Humpolce: do spadené sedací soupravy narazil kamion

You May Like

Témata