Sobotní koncert bude zdarma

Jestli má být nějaké místo v závěru týdne nabité takovým množstvím koncertů, divadel, happeningů a projektů rozdílných žánrů, tak to je jednoznačně Jihlava. Veškerý kulturní program se odvíjí od Jihlavského havířského průvodu, který v Jihlavě vyjde v pátek 20. června a v repríze pak v sobotu a v neděli. Na Jihlavany, přespolní i další návštěvníky čeká vedle hlavní atrakce, kterou je havířský průvod, například i sobotní akce Bez hranic. Ta se uskuteční v sobotu od 19 hodin v letním amfiteátru na Heulose a není bez zajímavosti, že vstup na ni je zcela zdarma.

V programu vystoupí Robert Křesťan s kapelou, třešťský big band Zatrestband a formace Los Heulos. Koncert pořádá Vítězslav Schrek společně s Evou Vařejčkovou. Projekt podpořilo město Jihlava.

„Původní plán byl dvojkoncert Robert Křesťan – Lenka Dusilová, ale Lenka jede s Čechomorem na turné. Posluchači o ni ale nepřijdou, na podzim se objeví v Maňaně. Proto vznikl nápad s Petrem Píšou, že uděláme jeho Zatrestband s Křesťanem a k tomu ještě trochu bigbeatu, tedy Los Heulos. Nakonec kluci vymysleli, že to ve finále dají všechno dohromady, takže se spojí trumpety s tvrdejma kytarama,“ vysvětluje Schrek.

Možná i proto se koncert jmenuje Bez hranic, tedy alespoň těch hudebních. Na jednom pódiu mohou lidé vidět 5 hodin muziky různých žánrů, od country přes swing k bigbeatu.

Roberta Křesťana s jeho nezaměnitelným hudebním projevem není třeba posluchačům zvlášť představovat. Na koncertě vedle starších věcí představí zatím své poslední album „1775 básní Emily Dickinsonové“. V krátké době se Křesťan do Jihlavy opět vrátí. První červencový víkend bude hostem národního finále hudebního festivalu trampské, countryové a folkové hudby Porta 2003.

Také dvacetičlenný Zatrestband se těší stále větší přízni posluchačů. Letos uchvátil posluchače na festivalu Zámostí a své věrné posluchače má například i na mezinárodním festivalu v Karlových Varech, na Letní filmové škole v Uherském Hradišti či na Jazz festivalu v Lanškrounu. Koncert na Heulose začíná v 19 hodin a měl by trvat zhruba do půlnoci. „Vzhledem k výjimečnosti tohoto víkendu prý to není problém,“ dodává Schrek.

Čtěte dále:   Humpolecká galerie použije poprvé místo rámů reproduktory, po obrazech a fotografiích otevírá výstavu zvukového umění

Zdroj: MF DNES

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Roubenku v Nyklovicích nahradí replika

St Čvn 18 , 2003
Když pracovníci brněnského památkového ústavu našli místo historické, leč chátrající roubené chalupy v Nyklovicích na Žďársku jen holý plácek, v první chvíli se jim zdálo o čertech. Majitelka srovnala cenný dům se zemí, přišli jsme o další památku! Jak se při setkání s novináři vyjádřila odborná garantka památkové péče pro […]

You May Like

Témata