Špína mizí, ve městech už začal jarní úklid

1

Sluníčko prvních jarních dnů odhalilo v zimě nashromážděnou špínu v ulicích. Většina měst už s jarním úklidem začala. Pracovníci technických služeb zametají chodníky, čistí krajnice. Lidé mohou využít kontejnerů přistavených na různé druhy odpadu. Řidiči by se měli připravit na blokové čištění. O přesném programu úklidu informují některá města v místním tisku.

HUMPOLEC: Pracovníci technických služeb začali s jarním úklidem už zhruba před týdnem. „Zametáme a splachujeme postupně komplet celé město, a to jak chodníky, tak komunikace,“ řekl ředitel Technických služeb Pavel Trnka. Vyčištěných ulic by se tak lidé mohli dočkat do konce května. Na dvaceti stanovištích mají být umístěny kontejnery na odpad. Ty budou na každém místě zhruba na hodinu, a to v jednom týdnu dopoledne a v druhém týdnu odpoledne, aby je mohli využít i lidé, kteří pracují na směny.

PELHŘIMOV: Uklízí se už čtrnáct dní. „Pokud nás nezbrzdí sníh, bude do konce dubna vše hotovo,“ upřesnil ředitel technických služeb Jaroslav Koukal. Pelhřimovští budou mít od 4. dubna k dispozici i pojízdné dvory, kam mohou odvážet veškerý odpad, 5. dubna bude tradiční železná sobota a nově budou přistaveny kontejnery i ke garážím, aby zde lidé mohli vyhodit i nebezpečný odpad. „Vše bude pod dozorem, aby se oleje a nebezpečné tekutiny nedostaly do přírody,“ dodal Koukal.

HAVLÍČKŮV BROD: Komunikace mají být uklizeny do konce dubna a chodníky o měsíc později. „Na chodníky nemáme žádnou techniku, musíme je zametat ručně,,“ vysvětlil Václav Kotěra z technických služeb. I zde budou na jeden den v přesně určených místech postaveny velkoobjemové kontejnery, kam lidé mohou vyhazovat větší odpad.

JIHLAVA: Jarní úklid bude zahájen podle počasí, pravděpodobně 29. března blokovým čištěním místních komunikací. Ukončen by měl být 12. května. Území města je i s příměstskými částmi rozděleno do čtrnácti úseků, které bude společnost Služby města Jihlavy postupně uklízet. Blokové čištění bude zahájeno o víkendu úklidem Masarykova náměstí a přilehlých ulic. „Na ruční čištění přibereme deset brigádníků, kteří budou zajišťovat škrábání a dočišťování chodníků a parkovišť. Splachování chodníků bude prováděno jednotlivě. Zároveň při úklidu chodníků a vozovek provedeme čištění vpustí,“ informoval mluvčí služeb města Martin Málek. Čištěná místa budou označena vždy s týdenním předstihem dopravními značkami s dodatkovými tabulkami. „Nerespektování a porušování dopravního značení bude pokutováno a překážející vozidla mohou být odtažena službou,“ upozornil Málek.

Čtěte dále:   COOP otevřel svou první automatizovanou prodejnu v Humpolci

Axl

One thought on “Špína mizí, ve městech už začal jarní úklid

  1. „Vyčištěných ulic by se tak lidé mohli dočkat do konce května.“ PROBOHA!!! Nezda se vam to trochu dlouho. Vzdyt je konec brezna. To splachnuti tech par ulic v Humpolci trva tak douho????!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oscara za nejlepší film má Chicago

Čt Bře 27 , 2003
Oscara za nejlepší film získal poprvé po 35 letech muzikál – Chicago režiséra Roba Marshalla. Čtěte dále:   Ulice Pražská a Na Kasárnách OTEVŘENA!

You May Like

Témata