Hledá se inventář pro expozici v Nápravníkově stavení na Zichpili

Společnost Castrum se obrací na všechny příznivce památek s žádostí o poskytnutí starých movitých věcí pro plánovanou expozici v čp.338 na Zichpili.

 


Nápravníkovo stavení čp. 338 na Zichpili opět o něco prokouklo

Ve čtvrtek  4.11.2010 ozdobila domeček na Zichpili navrácená okna s taženým sklem od pana Švamberka z Tábora a následně se odstraňují novodobé nátěry na dveřním rámu, aby mohly být osazeny dveře. příštím týdnu budou odstraněny ploty a  s výjimkou dokončení položení šindele na polovalbě budou letošní práce na domečku ukončeny.


 


Hledá se vhodný inventář pro budoucí expozici v č.p. 338


Vážení příznivci památek,


 


    to, jak až překvapivě rychle pokračuje oprava domku č.p. 338 na Zichpili, nás nutí k zamyšlení na budoucí prezentací tohoto již malebného domečku. Nebude asi žádným překvapením, že společnou snahou Města Humpolce i naší „ópéesky“ je zpřístupnění a oživení baráčku stejně tak, jak se to snad podařilo na kopečku nad městem, tedy  na hradu Orlíku.


     A k tomu jsou potřeba, jak by řekl klasik, věci dotýkané našimi předky, prapředky, prapra……. Kdo vlastní starší movitou věc, řemeslné nářadí, krajáče, lahve, síta, hrnky apod. –  prosím, poskytněte je pro vybudování expozice v prostorách domku. Vše bude následně umístěno v domečku čp. 338  s cedulkou dárce.


     A jelikož v baráčku budou ještě chvíli řádit dobrovolníci a řemeslníci, věci dotýkané předky prosím odložte u kolegy předsedy správní rady, Ing. Františka Kocmana v jeho kanceláři  vedoucího odboru ochrany přírody a památkové péče na Městském úřadu, tel. 777 347 511, e-mail: kastelan@hrad-orlik.cz.
 


      Všem příznivcům obnovy všeho pěkného a starého předem děkuje


           
                                               za správní radu Castrum o.p.s. Oldřich Vacek


 


 

 


 


 

Jak již Humpolák informoval (http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4972&mode=&order=0&thold=0 ),  čp. 338, tzv. Nápravníkovo stavení, bylo letošní rok prohlášeno kulturní památkou.
Fotodokumentaci z oprav domku si můžete prohlédnout zde: http://www.hrad-orlik.cz/zichpil-cp-338-napravnikovo-staveni/ze-stavebnich-oprav/opravy-2010 .

Čtěte dále:   COOP otevřel svou první automatizovanou prodejnu v Humpolci

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rozhovor s novým místostarostou Květoslavem Namyslem

Po Lis 8 , 2010
„Prosazovat věci silou mě nebaví. Raději se domluvím.“ Čtěte dále:   Tak trochu jiné halušky s brynzou, slaninovým pyré, zeleninou a bramborovou slámou

You May Like

Témata