Rozhovor s novým místostarostou Květoslavem Namyslem

8

„Prosazovat věci silou mě nebaví. Raději se domluvím.“

 


Na cedulce u místostarostenské kanceláře ještě stojí napsané jméno Tomáš Křišťan. Sytě hnědé kožené křesílko ale má nového pána. Květoslav Namyslo ve čtvrtek ráno poprvé napochodoval místo do učilištní ředitelny na radnici. Humpolci tedy bude po nejbližší čtyři roky šéfovat kompletní kantorský trojlístek. „Zase až takový div to není. Učitelé se přece dostali i na jiné radnice v okrese,“ říká osmapadesátiletý nestraník, který kandidoval za sociální demokraty.


Jak se vám sedí v novém křesle?


Děkuji za optání, sedí se mi přiměřeně (smích). Vážně, bude to pro mě významná změna, celý dosavadní život jsem strávil ve školství. I když jsem zastupitelem již třetí období, činnost úřadu jako takového jsem dosud vnímal víceméně pouze zvenčí. Nejprve se tedy musím se vším důkladně seznámit.


A jak jste tedy na radnici nahlížel jako zastupitel či „prostý“ občan?


Cenil jsem si toho, že jsme v zastupitelstvu byli schopni bez ohledu na politickou příslušnost konstruktivně projednávat a řešit vyvstalé problémy. Nezažil jsem tahanice, o nichž čas od času slýchávám z jiných měst. A jsem tomu rád. I kvůli tomuhle jsem nakonec tuhle funkci přijal.


Vy jste ale původně po místostarostování údajně nijak zvlášť neprahl.


Lze to tak říci. Do voleb jsem vstupoval s přáním pokračovat jako zastupitel. Pak se to ale vyvinulo tak, že jsem získal za svoji stranu nejvíce hlasů. Když se pak pro sociální demokracii naskytla možnost dosadit na radnici místostarostu, začal jsem o tom uvažovat. Na rozhodnutí ale bylo jen pár dnů.


Radil jste se o tom s někým?


Probírali jsme to doma, poté i s kolegy ve škole. Usoudili jsme, že učiliště je vcelku stabilizované. Řekl jsem si tedy, proč tuto změnu nezkusit, když mi voliči dali důvěru.

Čtěte dále:   Participativní rozpočet

Už se ví, kdo po vás převezme úlohu ředitele učiliště?


Vedením byl dočasně pověřený můj dlouholetý kolega František Čížek. Ředitel České zemědělské akademie pravděpodobně vypíše výběrové řízení.


Když už jsme u toho školství, uvědomujete si, že humpoleckou radnici dočista ovládli učitelé? Čím to?


Těžko soudit. Kantoři mají za sebou nějakou tu vysokou školu, bývají to komunikativní lidé. A také, proč to zapírat, mohou se pro výkon této funkce uvolnit. Na rozdíl třeba od nějakého podnikatele, který vlastní úspěšnou firmu.


Vy osobně ale budete čelit další výzvě. Před vámi tu seděl dvanáct let Tomáš Křišťan, který navíc odešel čistě ze své vlastní vůle. Spousta lidí vás s ním může srovnávat.


Nad tím jsem moc nepřemýšlel, i když si dovedu představit, že tomu tak bude. Tomáš Křišťan dělal svoji práci dobře, znal se s kdekým, věděl, na koho se obrátit. V tom za ním budu hlavně zpočátku dost pokulhávat. Jsme ale ve spojení, mám od něho příslib, že v případě potřeby jej mohu požádat o radu.


Už víte, jaké oblasti dostanete na starost?


Zatím jsme tuto otázku jen lehce nakousli, ale vypadá to, že „zdědím“ povinnosti právě po Tomáši Křišťanovi. Tedy především agendu místního hospodářství a s ní spojené záležitosti. Každopádně věřím, že půjdeme rozumnou cestou. Nejsem vysloveně bojovník, který prosazuje věci silou. Nemám to rád, pokaždé se raději domluvím.


A těšíte se?


Víte, že docela i ano? To člověk snad i musí. V opačném případě by nemělo význam se do toho pouštět.(Převzato z Pelhřimovského deníku, autor Michal Vítů: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20101108_namyslo.html )


 


 

myska

8 thoughts on “Rozhovor s novým místostarostou Květoslavem Namyslem

 1. Přeji panu Namyslovi mnoho sil v práci na pozici místostarosty.Změna myslím přišla včas. Střídt je správné, dvě období a dost…

  1. Příspěvek porušuje PRAVIDLA
   edit: příspěvek ztrácel smysl bez prvního ve vlákně. Debaty na toto téma patří jinam, na Humpoláku je nechceme.

  2. Nevím v čem jsem porušil pravidla ve svém příspěvku,nebo se pravda už i na humpoláku stává nepohodlnou?Miruna

    1. Takže pane Františku,v těch dvou větách jsem nepoužil jedno jediné slovo jako osobní útok a co se týká důkazů nejsem tak naivní abych něco zveřejnil a neměl jsem to podložené a ověřené tudíž doložitelné.Asi máte pravdu v tom,že ještě neni nebo už neni doba na poukázání řekněme kulantně nestandardní rozhodování.Toť vše a věřte mi,že se necítím nějak dotčený,protože vím,že jsem neuvedl nic co bych nemohl obhájit.Miruna

 2. Prostě to na něj zbylo,bude to slabý místostarosta,voliči rozhodli,že změny v Humpolci jednoduše nebudou.Co takhle nějaký program pro příští čtyři roky?

  1. V čem bude slabý?
   Kdo by asi tam měl být jiný?? VV i TOP v Humpolci propadly na celé čáře, takže jaká změna asi mohla přijít??
   Napadá mě jediná, a to na postu starosty, ale to by ODS musela dostat ještě o dva mandáty méně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rekvalifikační počítačové kurzy

Út Lis 9 , 2010
Obecně prospěšná společnost Attavena pořádá v současnosti na Vysočině řadu kurzů, jeden z nich připravuje od ledna také v Humpolci. Čtěte dále:   5. zasedání zastupitelstva města, 28.6.2023

You May Like

Témata