Sportoviště vezme pod sebe město

2

Humpolec – Epocha soukromého nájemnického hospodaření na humpoleckém sportovišti se pomalu uzavírá.

Město jakožto majitel celého areálu v Okružní ulici jej chce mít nadobro pod sebou. „Dosavadní řešení postrádalo systém, byl to takový kočkopes. Celé sportoviště patří městu, hospodařilo na něm více provozovatelů. Správce fotbalového areálu sice už přešel pod technické služby, ledaři na zimním stadionu ale pracovali pro někoho jiného. Lízink na rolbu přitom splácí město. Složité to bylo i účetně,“ shrnul hlavní důvody rozhodnutí radních starosta Jiří Kučera.

LED.jpg

Ledaři se změnou provozovatele na ulici neskončí. Všichni mají nabídku od technických služeb. Autor: DENÍK/Michal Vítů

Hledá se manažer

Navržené řešení vypadá následovně. Sportoviště organizačně od ledna převezmou pod město patřící technické služby, kvůli čemuž vytvoří nové nákladové středisko. Jejich ředitel Jaroslav Viktora zároveň dostal za úkol zřídit post vedoucího sportoviště.

„Zatím je příliš brzo mluvit o konkrétních jménech, ale základní představu už mám. Každopádně se musí jednat o člověka, který má ke sportu blízko a vyzná se v problematice sportoviště. Jeho úkolem bude manažersky zastřešit chod areálu a komerčně jej naplnit tak, aby prosperoval,“ podělil se o vizi Viktora.

Na pracák nepůjdou

Změna se měrou zásadní dotkne společnosti Zimní stadion, jejíž členové se starají o ledovou halu od roku 2006. Rok poté přibrali ještě plovárnu Žabák.

„Rozhodnutí je, jaké je. Jsme tu v nájmu, nezbývá nám než to respektovat,“ pravil za „esesóčko“ Jiří Hynek s tím, že společnost ke konci roku zanikne.

Což rozhodně neznamená, že lidé, kteří se dosud o chod obou sousedících sportovišť starali, skončí na ulici. V technických službách je připravené místo i pro ně. „Na sportovišti nemůže pracovat každý, tento provoz vyžaduje odborníky. Se všemi jsem předběžně domluvený, že přejdou od nového roku pod naše křídla,“ doplnil Viktora.

Čtěte dále:   A.F.C. Humpolec - FCS Stará Říše

Co kluziště vydělá, to mu také zůstane

Pravidla hospodaření na sportovišti se v zásadě nezmění. Kupříkladu peníze vydělané za pronájem kluziště zůstanou na zimním stadionu. Padnou ve prospěch jeho dalšího zvelebení, případně na opravy.

Radní si pohrávali s touto myšlenkou už delší dobu. „Udělali jsme samostatné schůzky se všemi dotčenými stranami. Snažili jsme se jim vysvětlit, že to pro ně bude v podstatě zjednodušení. Od nového roku už se budou moci plně soustředit pouze a jenom na sport,“ sdělil starosta Kučera.

Ostatní beze změny

Změna se týká výhradně sportovního areálu v Okružní ulici. Městu sice patří i zmodernizovaný atletický stadion u autobusového nádraží, o ten ale bude i nadále pečovat tělovýchovná jednota Jiskra. Tenisová hala v Hradské ulici pro změnu zůstane v pronájmu Aleně Pavelcové.
Z majetkoprávního pohledu jsou lehce nedořešené tenisové kurty u Cihelského rybníka. Ty sice patří tamnímu LTC, pozemky pod nimi však náleží městu.

převzato z Pelhřimovského deníku:

http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20110608ledari.html

Petr

2 thoughts on “Sportoviště vezme pod sebe město

  1. Přijde mi to jako rozumné rozhodnutí. Nejsem proti pronájmu sportovišť, ale velmi mi vadilo, když obchodní společnost požadovala po městě příspěvek na krytí ztráty, přičemž o zisk se pochopitelně nedělila. I leasing na rolbu, který platí město, je trochu zvláštní. A doufám, že výběrové řízení na pozici „manažera“ bude transparentní.

    1. Minimální požadavek při výběru by měl být:
      schopnost zajistit odklizení sněhu ze střechy dřív než stadion pod jeho tíhou spadne
      To by měl být schopen téměř každý průměrný absolvent zvláštní školy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hvězdy míří na Vysočinu

Pá Čvn 10 , 2011
O tom, že Petr Kolář vystoupí 18. Června 2011 na výročních oslavách 650 let města Horní Cerekev, jsme již informovali. Ale na Vysočinu dorazí i legendární kapela Rangers a známé osobnosti jako například místní rodák Josef Dvořák s manželkou Jájou. Mimo uvedených známých tváří vystoupí domácí rocková formace Vigo a […]

You May Like

Témata